---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión a drevenica PRI HATI
Jánošíkova 328
013 06 Terchová
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 7.80 / lôžko 
Ceny v lete
OBDOBIE 28/6 - 1/9:
1/2 izba = 21,90 € / noc
1/3 izba = 29,90 € / noc
1/4 izba = 37,80 € / noc 
Ceny v zime
 
OBDOBIE 2/1 - 25/3  a  VEĽKÁ NOC:
1/2 izba = 21,90 € / noc
1/3 izba = 29,90 € / noc
1/4 izba = 37,80 € / noc


OBDOBIE 26/3 - 27/6 a 2/9 - 18/12:
1/2 izba = 16,60 € / noc
1/3 izba = 23,90 € / noc
1/4 izba = 31,20 € / noc

VIANOCE 19/12 - 25/12:
1/2 izba = 19,90 € / noc
1/3 izba = 28,20 € / noc
1/4 izba = 36,50 € / noc

SILVESTER:
1/2 izba = 39,20 € / noc
1/3 izba = 52,50 € / noc
1/4 izba = 65,80 € / noc

 
Zľavy
- deti do 3 rokov bez nároku na lôžko ZDARMA
 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia
 
Služby
parkovisko sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky, maďarsky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 22 lôžok
Usporiadanie:
Penzión (4 izby) + drevenica (3 izby)
= 1/2 izby, 1/3 izby, 1/4 izby
 
Vybavenie

Náš Penzión a drevenica PRI HATI sa nachádza v rázovitej slovenskej obci Terchová, ktorá je rodiskom legendárneho hrdinu Juraja Jánošíka - je známa svojími ľudovými tradíciami, folklórom a povestnou orginálnou terchovskou muzikou. " Terchová, Terchová, jak ťa hory kryjú, ako keď nevestu do čapca zavijú. ".... Takto začína pieseň, jedna z mnohých, ktoré spieva najznámejšia folklórna skupina bratov Muchovcov.

Penzión a novovybudovaná štýlovo zariadená drevenica sa nachádzajú v samotnom centre obce Terchová, umiestnenom v tichej uličke nerušenej dopravou na Jánošíkovej ulici, 60 m od cesty, ktorá vedie starou častou obce Terchová.

UBYTOVANIE
Poskytujeme celoročné ubytovanie.
Penzión4 izby a drevenica 3 izby, spolu 7 izieb a to 2-, 3-, 4-posteľových (maximálne 22 lôžok). Každá izba má WC, umývadlo, sprchu, chladničku, rádio a televízor, WiFi pripojenie na internet.

Drevenica má spoločenskú miestnosť pre obidva objekty s krbom, 2x TV s kompletne zariadenou kuchyňou, chladničku s mrazničkou, plynový sporák s teplovzdušnou rúrou, mikrovlnku, 2 varné kanvice, hriankovač, elektrický krájač a všetko, čo gazdinka potrebuje.

STRAVOVANIE
Možnosť varenia v našej dobre vybavenej kuchyni - bez poplatku.

- bezpečné parkovanie
- uzamykateľná úschovňa bicyklov
- lyžiareň s radiátorom na sušenie obuvi


RELAX
Návštevníci nášho penziónu sa už nemusia obávať, že v prípade nepriaznivého počasia nebudú mať čo robiť v Terchovej. Len 10 minút chôdze od penziónu majú k dispozícii oddychové, relaxačné a športové centrum Terchovec - je zložený z dvoch častí. Jedna časť je voľne prístupná a druha časť je platená.

Nachádza sa tu:
- turisticko-informačné centrum
- viacúčelová športová hala /tenis, volejbal, bedminton, floorball/
- squash, bowling, biliard, kaderníctvo, kozmetička, bar, plavecko-relaxačný bazén, detský bazén, masážno-relaxačný bazén, vaňové vírivky, fínska sauna, bylinková sauna, masáže, barík, fitnes


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Terchová a jej okolie oplýva prírodnou úchvatnosťou, ktorá pripomína pozemský raj. Ihličnaté hory a skalnatý masív Veľkého a Malého Rozsutca pozdravujú všetkých návštevníkov Malej Fatry - Vrátna dolina.


TURISTIKA


Turistika v Terchovej začala už veľmi dávno, v tej dobe štát neochraňoval prírodu. Ochrana územia Krivánskej Fatry bola zabezpečená od roku 1967. Vzhľadom na zachovalú prírodu, bolo toto územie zaradené od roku 1988 do kategórie Národný park.

Národný park má asi 130 km trvalo sprístupnených turistických chodníkov:

Zbojníckym chodníkom - veľmi zaujímavý turistický chodník s peknými výhľadmi a pohľadmi do hĺbky, krásne skalné útvary, na jar a v lete množstvo kvitnúcich kvetov (pozor sú chránené).
Zbojnícky chodník začína v Tiesňavách po modrej značke. Na vrchole pri rozcestníku Malé nocľahy pokračuje modrou značkou po chodníku do doliny Obšívanka, ktorá je zaujímavá tým, že tu je výrazná klimatická inverzia, je tu najnižší prirodzený výskyt kosodreviny 660 m n.m. Turistický chodník pokračuje do osady Podolina a končí na hlavnej ceste Vyšné Kamence.

Jánošíkove diery - sú jedným z najznámejších turistických chodníkov v Malej Fatre. Sú tu rôzne úzke chodníčky, vodopády, rebríky, lavičky a mostíky, žasnete nad tým, čo dokáže vytvoriť príroda.
Po turistickom chodníku sa pustíme pri hoteli Diery, kde sa dostaneme autom alebo autobusom. Po modrej značke kráčame cca 0:25 hod. na rázcestie Ostrvné. Tu odbočíme na Nové diery, pokračujeme po žltej na Podžiar. Na lúke pri potôčku a pôvodnej drevenici medzi horami, posedíme, načerpáme nové sily a zabudneme na starosti všedných dní. Popri potôčku po modrej značke Dolnými dierami sa dostaneme naspäť k hotelu Diery.

Veľký a Malý Rozsutec - patrí medzi najkrajšie skalné masívy Slovenska. Je dominantom Malej Fatry, svojou výškou 1609 m n.m. je 5 najvyšším vrcholom. Dostal sa do znaku Národneho parku Malá Fatra. Po ňom sa pomenoval tanečný súbor, penzión a ospevujú ho rôzné piesne spieva sa v rôznych piesňach.
Turistický chodník začína v osade Štefanová. Po žltej značke pokračujte na Podžiar, odtiaľ po modrej Hornými dierami – Tesnou rizňou – Tanečnicou – sedlom Medzirozsutce. Zelenou značkou vystúpite na Malý Rozsutec za 20 min. môžete pokračovať po zelenej na Podrozsutec a na Biely Potok. Druhá možnosť je, že sa vrátite z Malého Rozsutca na sedlo Medzirozsutce a vystúpite červenou značkou na Veľký Rozsutec. Po odpočinku v najvyššom bode tejto túry zostúpite na sedlo Medziholie, zelenou značkou sa dostanete na Šlahorku – Kopiská a späť do Štefanovej.

Snilovské sedlo - Chleb - Hromové – Steny - Poľudňový Grúň  - turistický chodník vedie hlavným hrebeňom Malej Fatry, v trase je tretí najvyšší vrch Chleb. Výhodou tejto časti hrebeňa sú malé výškové rozdiely trávnatý terén a krásne výhľady na všetky svetové strany.
Hrebeňovka – autom alebo autobusom sa dostanete na konečnú Vrátna výťah. Prvý úsek na Snilovské sedlo môžete isť aj kabínkovou lanovkou. Na vrchole pokračujete po červenej cez Chleb - Hromové – Steny – Poludňový Grúň. Z vrcholu Poludňového Grúňa sa pustíte po žltej dosť prudkým klesaním na Chatu na Grúni. Po malom občerstvení sa po žltej značke asi za 30 min. dostanete na Chatu Vrátna (zástavka autobusu Vrátna výťah).

Šútovský vodopád - zdolať Šútovský vodopád z obce Kraľovany – Rieka je ľahšia varianta, vyberáme ju, keď nám počasie nepraje, alebo fyzicky iný turistický chodník nezvládneme. Je to pekná prechádzka lesom.
Šútovský vodopád sa dá pozrieť aj keď počasie nepraje. Nie klasicky cez Snilovské sedlo, ale autom na Zázrivú - Párnicu - Kraľovany, doprava na Žilinu a pri vodnej nádrži Krpeľany odbočíme do obce Kraľovany - Rieka. Po asi 1 km pri bufete Fatranka je parkovisko kde odstavíte auto (trasa je asi 35km). Pokračujeme peši po kamenistej ceste lesom, k vodopádu je to 1,20 minút v prvej tretine trasy je chata Vodopád. Šútovský vodopád má výšku 38 m a je to najvyšší vodopád v Malej Fatre.

Kriváň - Suchý - Strečno

Snilovské sedlo - Kravarské - Baraniarky - Sedlo Príslop
- vášnivý turisti Malej Fatry by na tento turistický chodník nemali zabudnúť, prechádzky medzi kosodrevinou a čučoriednikom, krásne výhľady z hrebeňov hôr takmer po celom chodníku.
Trasu začíname na Chate Vrátna, odtiaľ môžeme ísť lanovkou alebo turistickým chodníkom na Snilovské sedlo. Na hornej stanici kabínky sa dáme po modrej traverzom Veľkého Kriváňa, asi po 45 min. sa dostaneme na Chrapáky, kde pokračujeme po modrej, ale už výrazne klesáme do sedla za Kravarskym. Odtiaľ sa budú striedať výstupy a zostupy postupne ako budeme prechádzať Kraravarskym (1361m n. m.), Veľké sedlo (1193 m n. m.), Žitné (1265 m n. m.), Malé sedlo (1177 m n. m.), Baraniarky (1270 m n. m.) a sedlo Príslop (916 m n. m.). Zo sedla Príslop sa po 30 min. dostaneme na Starý dvor, kde je zástavka autobusu. Ale kto má sily dosť do Terchovej môže ísť aj peší 3 km. A ak ste prišli autom tak opačným smerom Vrátna výťah je tiež 3 km.

Boboty - turistický chodník vás povedie štátnou prírodnou rezerváciou Tiesňavy. Najzaujímavejší je výstup na skalnaté bralo Vencová, kde sa nám otvárajú pohľady na Terchovú, Vrátnu a protiľahlú stranu Tiesňav s rôznymi skalnými útvarmi. Potom vedie chodník prevažne lesom.
Trasa začína asi 500m od Terchovej v Tiesňavách. Stúpaním cez lúku Košariská sa dostanete k strmšiemu výstupu skalami Vencová, miestami je to zabezpečené reťazami pri troške pozornosti je to v pohode. Potom chodník vedie lesom a vyhýba sa najvyššiemu bodu Bobot, kde sú krásne výhľady. Klesaním najprv miernym, potom prudkým vyjdete z lesa na sedlo Vrchpodžiar. Môžete ísť lúkov do Štefanovej asi 20 min. alebo traverzom Bobot, náučným chodníkom vyjdete pri Hoteli Boboty. Kúsok je autobusová zastávka, alebo peši do Terchovej to trvá asi 35 min.

Stoh

Terchová - Jánošíkovci - Smrekovia - Bielý Potok
- malo frekventovaný turistický chodník, ktorý sa dá zdolať aj na bicykli. Je to niečo iné, ako strmé chodníky vo Vrátnej, ale koho zaujíma život Terchovských osád (kopaníc), tak je to správny typ. Prejdeme aj rodnou osadou Juraja Jánošíka Jánošovia.
Turistická trasa začína v Šípkovej. Od nášho penziónu je to asi 5 km, kde môžete ísť autobusom Terchová - Šípkova, pešo, na bicykli, alebo po dohode s majiteľmi penziónu vás tam odvezieme. V Šípkovej budete pokračovať po zelenej turistickej značke osadami Hanzelovci, Jánošíkovci, Smrekovci, Huličiarovci. Trasa ide po úpätí Pupova s dobrými výhľadmi na roztrúsené osady Terchovej. Krásne pohľady sa naskytnú po príchode na Poľany. Priamo pred vami je Malý a Veľký Rozsutec, Boboty, v pozadí Stoh.
LYŽOVANIE

Lyžiarske centrum Terchová Vrátna
je od nášho penziónu vzdialené približne 2 km. Na panoráme vidieť hlavný svah Vrátna Paseky, 4-sedačku Doppelmayr s kapacitou 2040 os/h. Na svahu sú ešte 3 pomy, pre začinajúcich a vyspelých lyžiarov. Na konci 4-sedačky je areál Vrátna Poludňový Gruň, kde sú dve pomy. Vpravo hore vo výške od 767 do 1490 m/n.m. je areál Vrátna - Chleb novootvorená 8-miestná kabínka, kde sa da lyžovať do neskorej jari.

- 14 lyžiarskych vlekov + 2 lanovky, celková prepravná kapacita v zime: 10 454 os/h
- nová 8-miestna kabínková lanovka Vrátna Chleb s celoročnou prevádzkou !!!
- 10,6 km zjazdoviek, 17 lyžiarskych tratí
- nočné lyžovanie
- umelozasnežovaný snowboardový park so skokmi, prekážkami a bordercrossovou dráhou s vlastným vlekom
- bežecké trate - Chata Vrátna (4km), Vrátna Štefanová (6km), Vrátna Podžiar (8km)
- sánkarské trate – Tížinka, Pavlove lúky
- novo vybudovaný areál pre deti - Vrátna-Tížinka
- skialpinistické trasy po hrebeni Malá Fatra
- miesto konania mnohých významných a atraktívnych športových podujatí, ako napríklad Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní, Inter Ski Kriterium Vrátna, snowboardové a freeridové súťaže


PARAGLIDING

Pri peknom počasí, v obci Terchová alebo Vrátna vidieť lietať klzáky. Ale nie je to po vôli profesionálnym ochranárom, vraj plašia zver a vtáctvo.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012