---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chalupa POD LIPAMI
Vyšné Kamence 10
01306 Terchová
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 8.96 / lôžko 
Ceny v lete
9,29 € / osoba / noc 
Ceny v zime
 
10,29 € / osoba / noc


MIMOSEZÓNA 
8,96 € / osoba / noc

SILVESTER  =  11,95 € / osoba / noc

- dieťa do 10 rokov (zľava 1,49 €)
- v cene nie je započítaný rekreačný poplatok (0,43 € / os. / deň)
- poplatok za domáce zviera (1,99 €)
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia
 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko pošta satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zvieratá kuchynka
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 21 lôžok
Usporiadanie:
1/2 izby, 1/3 izby, 1/4 izby
 
Vybavenie

Chalupa POD LIPAMI má veľmi dobrú polohu, tvorí vstupnú bránu do obce Terchová - Malá Fatra - Vrátna zo smeru Žilina. Nachádza sa v časti Vyšné Kamence. Súčasťou chalupy je dvor, z ktorého je pekný výhľad na pohorie Sokolia a Malý Rozsutec. Reštaurácia, predajňa potravín a autobusová zastávka sú v blízkosti Chalupy pod Lipami.

UBYTOVANIE
Chalupa pod Lipami má 8 izieb, v ktorých sa snažíme Vám poskytnúť kvalitné ubytovanie s celkovou kapacitou 21 lôžok. Izby sú 2, 3 a 4-lôžkové. Na každej izbe je sprcha a WC, káblová TV, kuchynský kútik.

Na dvore je altánok so záhradným krbom, kde môžete grilovať alebo variť guláš. Deti určite využijú hojdačku a pieskovisko, či možnosť zahrať si loptové hry. Z ďalších hier sú k dispozícii: šípky, spoločenské hry (šach, človeče nehnevaj sa, karty, kocky), bedminton.

Naši hostia majú možnosť parkovať na uzamykateľnom parkovisku.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest
TERCHOVÁ
V obci Terchová sa v roku 1688 narodil Juraj Jánošík (zbojnícky kapitán a národný hrdina), ktorý bol v roku 1713 popravený. Charakteristická pre Terchovú je známa ľudová hudba, spev a tanec, ktoré sa šíria úspešnými folklórnymi slávnosťami - Jánošíkove dni. V predsieni terchovského kostola sv. Cyrila a Metoda je umiestnený drevený betlehem - dielo miestnych ľudových rezbárov. Každoročne sa v Terchovej konajú Cyrilometodské slávnosti, Jánošíkove dni, Country fest Rozmarín, Terchovský budzogáň, Jasličková pobožnosť...


ZIMNÁ REKREÁCIA
Vrátna - perla Slovenska - patrí k najvýznamnejším a najnavštevovanejším lyžiarskym strediskám na Slovensku, ktoré sa nachádza len 5 km od našej Chalupy pod Lipami. Vo Vrátna Free Time Zone je vybudovaná nová kabínková lanovka na Chleb - Snilovské sedlo. Okrem nej je v stredisku sedačková lanovka na Pasekách a 15 lyžiarskych vlekov. V Terchovej na Gavurkách sú 2 lyžiarske vleky na tie sú od nás vzdialené 2 km. Lyžiarske zjazdovky sú upravované, umelo zasnežované a je na nich možnosť večerného lyžovania.

LETNÁ REKREÁCIA
V lete je v Terchovej a okolí veľa možností peších túr a cykloturistiky. V Jánošíkovom kraji je upravených 262 km cykloturistických chodníkov. Najviac navštevovanejšie sú Jánošíkove Diery a najkrajšie vrchy sú Veľký Fatranský Kriváň (1709 m), Malý Fatranský Kriváň (1671 m), Chleb (1647 m), Hromové (1636 m), Veľký Rozsutec (1610 m) a Malý Rozsutec (1343 m).

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012