---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión PUPOV
Horná Tížina 91
013 06 Terchová
 
Kontakt: p. Davidík
Pozícia: majtie?
Tel: +421 41 569 54 00, +421 41 569 54 87
Mobil: +421 903 545 005
GPS: 49.282847, 19.029887
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 11.00 / lôžko 
Ceny v lete
11 € / osoba / noc 
Ceny v zime
 
11 € / osoba / noc 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia 
Služby
internet otvorené ohnisko parkovisko pošta satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zákaz fajčiť zvieratá kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 18 lôžok
Usporiadanie:

5x 1/2 izba (možnosť prístelky)
1x 1/3 izba
1x 1/2 izba

 
Vybavenie
Penzión PUPOV je novovybudovaný penzión, ktorý sa nachádza v známom turistickom stredisku Terchová, v časti Horná Tížina. Poskytuje celoročné ubytovanie pre jednotlivcov i väčšie skupiny a je vhodný aj pre firemné akcie.

UBYTOVANIE
V tomto zariadení je možné ubytovanie v 2 až 4-lôžkových izbách, pričom celková kapacita peziónu je 18 lôžok.
Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, TV/SAT a plne vybavenou kuchynkou.

Penzión sa skladá z prízemia a podkrovia. Na prízemí sa nachádzajú 2 izby, kuchynka, WC, sprcha, spoločenská miestnosť s krbom a TV. V podkroví sa nachádzajú 4 izby, kuchynka, WC, sprcha, TV.

V areáli penziónu sa nachádza ohnisko s možnosťou posedenia.
Našim hosťom poskytujeme možnosť pripojenia sa k Wifi internetu zdarma.

Parkovanie je možné pred objektom zadarmo.

Tešíme sa na Vašu návštevu!
 
Popis okolia a zaujímavých miest


Obec TERCHOVÁ
leží na úpätí NP Malá Fatra a je rodiskom známeho ľudového hrdinu Juraja Jánošíka (1688 - 1713), Adama Františka Kollára (1718 – 1783.) Nachádza sa tu množstvo kultúrnych pamiatok ako napr. kostol sv. Cyrila a Metoda (Patrí k najkrajším stavbám na Slovensku a je najväčším chrámom zasväteným sv. Cyrilovi a Metodovi v Strednej Európe.), drevený vyrezávaný betlehem (zachytáva biblické výjavy a aj život v Terchovej v minulých storočiach), socha Jánošíka (Bola odhalená pri príležitosti 300. výročia od smrti terchovského rodáka Juraja Jánošíka.) a múzeum Juraja Jánošíka.

V lete sú vyhľadávané túry do okolia , ktoré vedú na hrebene Veľkého Rozsutca (1 610 m n. m.), Veľkého Kriváňa (1709 m n. m.) a mnoho ďalších. Zaujímavé sú aj skalnaté masívy – Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery.

V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, snowboarding a zimnú turistiku s garanciou 120 dní snehu. Ponúka lyžiarom lyžiarske vleky a sedačkové lanovky. Lyžiarské trate sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

Cykloturistika – medzi najfrekventovanejšie cykloturistické trasy patria:  Terchovsko – Zázrivká 20 km, Terchovsko – Kysucká 29km, Zázrivsko – Kopaničiarska 10 km, Hornotižianska 5,5 km, Jánošíkovská 14 km, Vrátňanska 6 km, Štefanovska 2 km

Každoročne sa tu koná medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni, ktorý je najväčším hudobným festivalom na Slovensku. Okrem toho sa v obci organizujú aj Cyrilometodské dni.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 28.06.2013