---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión MAJOVEY
Jána Milca 3
010 01 Žilina
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 29.88 / lôžko 
Ceny v lete
Orientačné ceny ubytovania:
1/1 izba = 36,51 € 
1/2 izba = 59,75 €  
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoro?ne 
Zľavy
 
Stravovanie
- možnos? stravovania v hotelovej reštaurácii 
Služby
bar letisko nákupné centrum pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha televízor WC
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 14 lôžok
Usporiadanie:
1/1, 1/2 izba, apartmán
 
Vybavenie
Penzión M A J O V E Y  sa nachádza v tesnej blízkosti centra mesta, kde máte na dosah obchody, reštaurácie, kaviarne, autobusovú i železničnú stanicu. V penzióne strednej kategórie ponúkame ubytovacie služby pre domácich aj zahraničných klientov. Pre hotelových hostí je k dispozícii parkovisko priamo pri hoteli. 
 
UBYTOVANIE
V penzióne sú k dispozícii 1-2 lôžkové izby s kompletným vybavením - toaleta, sprcha alebo vaňa, satelit, televízia. Pre náročných klientov je možnosť využiť ubytovanie v apartmáne s príslušenstvom. 
 
Našim hosťom je umožnené stravovanie v štýlovej REŠTAURÁCII na prízemí penziónu (kapacita 30 osôb). Pre posedenie je vhodný napr, aj aperitív bar s kapacitou 20 miest. 

V penzióne Vám vieme poskytnúť nasledovné SLUŽBY

- možnosť usporiadania rodinných a spoločenských akcií, školení 
- organizujeme svadby, kary, bankety, promócie 
- pripravujeme studenú kuchyňu. 
 
Nachádza sa tu i SALÓNIK pre 12 ľudí, ktorý využívajú firmy pri obchodných rokovaniach. Je taktiež využívaný aj pre malé rodinné a spoločenské stretnutia.
 
Podľa Vašich požiadaviek i predstáv Vám usporiadame rodinnú oslavu, zorganizujeme spoločenskú akciu, svadbu, kary, bankety, či promócie (na občerstvenie Vám pripravíme k tomu studenú kuchyňu).
 
Popis okolia a zaujímavých miest
Zaujímavosti mesta Žilina: 
----------------------------------------
* Kostol sv.Františka  
* Mariánske námestie  
* Farský kostol  
* Námestie Andreja Hlinku  

 


OKOLIE Žiliny:
============
Termálne kúpalisko Rajecké Teplice
Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice patria medzi najpríťažlivejšie a najznámejšie slovenské kúpele. Sú perlou uprostred venca zdravých ihličnatých lesov. Žriedla termálnych pramen(ov typu akratoteriem majú vd(aka 38°C teplej vode vynikajúce liečivé účinky.

Zámok v Kunerade
Gróf Ballestrém v rokoch 1914-1916 vo vyššej časti Kuneradskej doliny nad obcou dal vybudovať lovecký zámok v duchu modernej secesie podľa vzoru francúzskej architektúry. Blokovú stavbu s prevýšeným stredom oživujú veže, arkády, terasy a vonkajšie schodiská. Vysoké strechy s vikiermi vyvolávajú predstavu gotického sídla. Romanticky pôsobiaci zámok mal obdobne riešené aj interiéry.

Pohorie Malá Fatra
Toto veľkoplošné, zákonom chránené územie na severozápade Slovenska sa vyznačuje pestrými geologickými, klimatickými a povrchovými pomermi (kaňony, tiesňavy, bralné hrebene), jedinečnými krasovými javmy, zriedkavými druhmy rastlinstva a živočíšstva, hoľami a súvislými lesnými porastami s čistými potokmi.

Dedinka Čičmany
Obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou - maľovanými zrubovými drevenicami. Pre ich záchranu bola dolná časť obce v r. 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Obec je zaujimavá aj ľudovým krojom a výšivkami z geometrickou ornamentikou. V obci je národopisná expozícia, kaštieľ a kostol.

Betlehém v Rajeckej Lesnej
Táto starobylá obec z 13. až 14. storočia je pod menom Frivald známym pútnickým miestom. Mariánske púte boli jedným z dôvodov na premenovanie obce v r.1948. V roku 1995 tu otvorili a požehnali Slovenský betlehém, na ktorom tunajší majster Jozef Pechar v Rajeckej Lesnej pracoval 15 rokov.

Zámok v Budatíne
Budatínsky zámok je historickou a architektonickou pamiatkou Žiliny. V minulosti patril medzi vodné hrady, chránené tokom riek a vodnými priekopami. Jeho najstaršou časťou je mohutná ranogotická štvorposchodová veža, ktorá bola postavená v čase opevňovania krajiny po tatárskom vpáde v polovici 13. stor.
Vzhľadom na svoju polohu v blízkosti sútoku Váhu a Kysuce plnila i funkciu kráľovskej tridsiatkovej stanice, kde sa vyberalo mýto od kupcov prichádzajúcich zo Sliezska.

Hrad v Strečne
Rekonštruovaná hradná zrúcanina nad obcou na Ľavom brehu Váhu, povyše Streňnianskeho prielomu. Spolu so Starým hradom (na druhej strane Váhu 3 km povyše) vytvára ojedinelú dvojicu stredovekých pevností,
ktoré ovládali v minulosti horné Považie a dnes tvoria neodmysliteľnú súčasť prírodnej scenérie. Národná kultúrna pamiatka.

Terchová
Krajina pod majestátnym Mníchom, opradená mnohými tajomnými legendami a mýtmi. Ich zásluhou sa o nej podarilo v priebehu rokov vytvoriť dojem kúska nášho sveta, kde majú magické tajomstvá zelenú. Skutočnosť je však, ako sa to v podobných prípadoch stáva, prozaickejšia. Rovnako tak korene pátrania po oných legendách, či mýtoch. O podstatnú časť mytologického chápania Terchovej sa "postaral" miestny rodák, "zbojnícky kapitán hôrnych chlapcov", Juraj Jánošík.

Vrátna
Stredisko cestovného ruchu Vrátna patrí medzi najpríťažlivejšie turisticko - lyžiarske strediská na Slovensku. Je súčasťou pohoria Malá Fatra v severozápadnej časti karpatského oblúka a je iba 30 km vzdialená od centra
severozápadného Slovenska, Žiliny. Nachádza sa v katastri obce Terchová v okrese Žilina. Z bohatého svojrázu minulosti sa zachovala už len terchovská muzika a terchovské piesne. Kraj dodnes žije tradíciou legendárneho hrdinu Juraja Jánošíka kapitána družiny hôrnych chlapcov - zbojníkov.
 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012