---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión a chatka U JÁNOŠÍKA
Družstevná 1481
01306 Terchová
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.00 / lôžko 
Ceny v lete
10 € / osoba / noc 
Ceny v zime
 
11 € / osoba / noc


SILVESTER  =  18 € / osoba / noc
- ceny za ubytovanie na Silvestra platia pre min. týždňové pobyty

- cena nezahŕňa rekreačný poplatok obci (0,43 € / osoba/ deň)

 
Zľavy
- dieťa do 3 rokov bez nároku na lôžko ZDARMA 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia, resp. stravovania sa v blízkych reštauráciach
 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko pošta satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 24 lôžok
Usporiadanie:
1/2 izby, 1/3 izby, 1/4 izby
 
Vybavenie

Ponúkame Vám kvalitné a príjemné ubytovanie v útulnom penzióne v tichej časti obce Terchová.
Náš Penzión U JÁNOŠÍKA je vhodný pre všetky skupiny návštevníkov. Je vhodný pre rodiny s deťmi, či partie priateľov. Kapacita penziónu je 18 - 20 osôb.

UBYTOVANIE

PENZIÓN
Väčšina izieb v penzióne je 3-posteľových, nájdu sa však aj 2- alebo 4-posteľové. Izby sú zariadené moderným nábytkom. V každej izbe je káblová TV. Každá izba má svoju vlastnú kúpeľňu (umývadlo, WC, sprcha). Na každom poschodí penziónu je kompletne zariadená kuchyňa - chladnička, sporák, riad, mikrovlnná rúra, rýchlovarná konvica...).

CHATKA

V prípade, že na ubytovanie uprednostňujete menšie objekty či chatky, ponúkame Vám možnosť ubytovať sa v Jánošíkovej chatke, ktorá sa nachádza vo dvore Penziónu U Jánošíka. Kapacita chatky je 4 osoby.


Naši hostia majú k dispozícii aj veľký dvor, na ktorom sa môžu vyblázniť najmä deti. Na dvore je štýlové posedenie, altánok s krbom. Parkovanie pre hostí je zabezpečené v uzamykateľnom dvore.

Tešíme sa na Vás!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Penzión U Jánošíka je umiestnený v malebnej rázovitej dedinke Terchová. Terchová sa nachádza v Národnom parku Malá Fatra. Najkrajšou časťou Malej Fatry je Vrátna dolina, ktorá patrí k najkrajším dolinám na Slovensku. Vďaka tomu je v okolí nášho penziónu veľa možností turistiky, cykloturistiky v lete a lyžovačky a zimných športov v zime.
Informácie o možnostiach turistiky, interaktívne mapy turistických a cykloturistických chodníkov, takisto informácie o možností lyžovania vo Vrátnej nájdete na stránke Vrátna Free Time Zone.

KULTÚRA

V Terchovej sa nikdy nebudete nudiť. V našej obci sa koná veľmi veľa zaujímavých podujatí. Každoročne sa konajú foklórny festival Jánošíkove dni, country festival Rozmarín, či Cyrilometodské slávnosti.


ZIMNÉ ŠPORTY VO VRÁTNEJ DOLINE

Vrátna Free Time Zone je jedným z TOP lyžiarských centier na Slovensku. Vo Vrátnej je 6 lyžiarskych stredísk. V lokalite Starý dvor sú 4 z nich. Obľúbené stredisko Paseky so 4.-sedačkovou lanovkou pre skvelú rodinnú lyžovačku, stredisko Poludňový Grúň s rozšírenou zjazdovkou, prírodným snehom a vyššou polohou, u snowboardistov vyhľadávané stredisko Príslop s nerušeným prostredím a krásnym výhľadom a slnečné stredisko Tížinka pre tých najmenších s detským pakrom a detskou lyžiarskou a snowboardovou škôlkou. Zlatou perlou sú zvyšné dve svahy v lokalite Chleb so severne orientovanými ťažkými svahmi, Na Chleb sa dá dostať modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou. V lokalite nájdete stredisko Chleb a stredisko Oštiepková mulda.


Lyžiarske stredisko VRÁTNA FREE TIME ZONE
Stredisko Vrátna Free Time Zone v Národnom parku Malá Fatra v skratke:
nadmorská výška:
600-1709mnm, zjazdovky/dĺžka: 18/14 km, vleky/lanovky: 15/2,
kapacita:
11498 os/h, náročnosť zjazdoviek: ľahkých tratí: 7, stredne ťažkých tratí: 8, náročných tratí: 3, dĺžka umelo zasnežovaných tratí: 7500m, dĺžka osvetlených tratí: 1500m

- umelo zasnežované, severne orientované svahy všetkých náročností
- vynikajúce podmienky pre zjazdové lyžovanie a snowboarding (14km), bežky (22km) i skialpinizmus (19km)!
- detský park Kids Zone a stredisková lyžiarska škôlka s nábehovým pásom SunKids
- záruka skvelej lyžovačky až do neskorého apríla

AKTIVITY v stredisku:
Chcete sa naučiť lyžovať alebo snowboardovať ?
Naša škola Vám ponúka jednoduchšie a rýchlejšie zvládnutie prvých pokusov na lyžiach či na snowboarde a zdokonalenie sa v technike. Predíďte ťažko odstrániteľným zlozvykom! Naučíme Vás využívať carvingové lyže na jazdu po hranách a pomocou našich inštruktorov vám umožníme vyskúšať si freeride alebo skialpinizmus. Zárukou kvality je náš mladý kolektív kvalifikovaných učiteľov lyžovania a snowboardingu.

Srdečne vás pozývame i do areálu našej škôlky. Detská výuka je prioritou strediska VRÁTNA a SPORT ACADEMY VRÁTNA. Našou vyučovacou metódou je zábava a hra. Profesionálny tím inštruktorov a pedagógov sa postará o vaše ratolesti a vy si môžete v kľude zalyžovať. Nadštandardné vybavenie škôlky plus skúsený tím inštruktorov to je ideálna kombinácia ako dosiahnuť čo najväčšiu efektivitu výuky. Bezpečnosť a kvalita výuky sú u nás na prvom mieste. K vybaveniu škôlky patrí nábehový pás, protišmykové koberce, rozprávkové figúrky a rozlišovacie vestičky s menovkami.


ZAUJÍMAVOSTI a ATRAKCIE obce TERCHOVÁ:


* Expozícia Jánošík a Terchová - je venovaná ľudovému hrdinovi Jurajovi Jánošíkovi, ktorý sa v obci narodil. Sú v nej inštalované dokumenty a materiály k dejinám Terchovej a ľudovým zvykom. Z exponátov upúta pozornosť dereš, predmety používane cez fašiangy, potreby roľníckej domácnosti v minulosti. Expozícia je súčasťou Považského múzea v Žiline.
* Socha Juraja Jánošíka - táto monumentálna nerezová socha sa nachádza na kopci nad Terchovou. Bola odhalená pri príležitosti 300. výročia smrti Jánošíka. Pod kopcom je pamätník pripomínajúci túto skutočnosť
* Terchovský betlehem - je neodmysliteľnou súčasťou kostola. Vyrobili ho domáci majstri Štefan Hanuliak s priateľmi Jozefom Holúbkom a Štefanom Krištofíkom v roku 1976.
* Kostol Sv. Cyrila a Metoda - až do roku 1731 chodili Terchovčania na pobožnosti do 20 km vzdialeného Varína. V tomto roku si postavili svoj prvý kostol, patrónom ktorého sa stal sv. Martin.
* Krížová cesta na vrch Oravcové - začína nad Ďurkovým lazom pri Roľníckom družstve Terchová. Autorom je Milan Opalka
* Mojžišove pramene - (1 140 m n.m.) sú pramene vody, ktoré zaujímavo vytekajú zo skalnej steny na juhozápadnom svahu vrchu Hromové v Malej Fatre.
* Šútovský vodopád - nachádza sa vo výške 830 m n.m. v Krivánskej Malej Fatre v prírodnej pamiatke Šútovská epigenéza asi 4 km severne od obce Šútovo.
* diviaky na Bobotách - v obore pri Hoteli Boboty chovajú skupinku diviakov.
 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012