---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Poľovnícky hotel DIANA
Stráža 255
01304 Stráža
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 26.50 / lôžko 
Ceny v lete
1/1 izba =   36 € / noc
1/2 izba =   59 € / noc
1/3 izba =   82 € / noc
1/4 izba = 106 € / noc
apartmán =   96 € / noc
+ prístelka = 17 € / noc

- ubytovaní hostia majú RAŇAJKY zdarma, miesto na parkovanie a pripojenie na internet
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy


ŠPECIÁLNA PONUKA
===================

Ponuka pre jednotlivcov:

 • zľava 10% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 2 noci,
 • zľava 15% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 3 noci,
 • zľava 20% z ceny ubytovania pri obsadení hotela na 4 a viac nocí.

Ponuka pre skupiny:

Pri obsadení polovičnej kapacity hotela (t. j. 20 osôb) hotel poskytuje:

 • zľavu 15% z ceny ubytovania,
 • zľavu 30% z ceny prenájmu konferenčných priestorov,
 • zľavu 5% na stravovanie v hotelovej reštaurácii,
  (zľava sa nevzťahuje na konzumáciu v bare).

Pri obsadení celej kapacity hotela (t. j. 40 osôb) hotel poskytuje:

 • zľavu 20% z ceny ubytovania,
 • zľavu 40% z ceny prenájmu konferenčných priestorov,
 • zľavu 5% na stravovanie v hotelovej reštaurácii,
  (zľava sa nevzťahuje na konzumáciu v bare).
 
 
Stravovanie
- raňajky
- možnosť stravovania v reštaurácii hotela
 
Služby
internet kaviareň knižnica letisko parkovisko reštaurácia satelit sprcha telefón turistická trasa televízor vináreň WC kongresové služby salónik
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 38 lôžok
Usporiadanie:
6x  1/2 izba
3x  1/3 izba
2x  1/4 izba
3x  apartmán
 
Vybavenie

Poľovnícky hotel DIANA *** ponúka kvalitné služby v oblasti gastronómie, oddychu a športu, pričom uspokojí nároky a požiadavky aj najnáročnejších návštevníkov. Luxus však v tomto prípade nevylučuje pohodlie, útulnosť a pocit príjemného tepla v každom z jeho kútov.

Hotel sa nachádza 12 km od krajského mesta Žilina, smerom na turisticky atraktívnu oblasť Slovenska – Terchovskú dolinu (8 km).

Ponúkame Vám:
» 11 luxusne zariadených izieb » 3 luxusné apartmány » štýlovú reštauráciu a bar » kaviareň » poľovnícky salónik » školiacu miestnosť » detský kútik

UBYTOVANIE
Hotel má kapacitu 35 lôžok + 3 prístelky. Izby sú ladené do teplých farieb v kombinácií s masívnym vyrezávaným drevom. V hoteli sa nachádza 14 izieb, z toho 6 dvojlôžkových, 3 trojlôžkové, 2 štvorlôžkové a 3 apartmány.
Každá izba má svoje sociálne zariadenie (vaňa resp. sprchovací kút), sušič na vlasy, TV so satelitným príjmom, rádio, telefón, minibar, bezdrôtové pripojenie na internet a trezor. Izby hotela poskytujú komfort, ktorý je zárukou príjemne a pokojne stráveného pobytu.

STRAVOVANIE
Stravovanie v Poľovníckom hoteli Diana je nezabudnuteľným zážitkom. Ponúkame Vám špeciality poľovníckej kuchyne, ale i množstvo delikátnych jedál. Kulinárske špeciality našej reštaurácie nadmieru splnia Vaše očakávania.

Hotel ponúka viacero tematických večerov (večer slovenských špecialít, gurmánsky večer, poľovnícke hody, husacie a kačacie hody, zabíjačkové špeciality a množstvo ďaľších) V prípade záujmu Vám ochotne zostavíme menu podľa Vašich predstáv.

REŠTAURÁCIA - kapacita 60 osôb
Kaviareň Vám poskytuje priestor na pracovné stretnutia , firemné večierky , prezentácie, rodinné oslavy , svadby ale aj n a oddych. Môžete si tu vychutnať teplé raňajky, prečítať noviny a skvele sa naštartovať do nového dňa. Po namáhavom dni si tu môžete príjemne posedieť pri pohári značkového vína v kruhu svojich známych.

Špeciálne MENU hotela:
---------------------------------


Husacie a kačacie hody 
Obsahujú tradičné husacie a kačacie menu z domácich vykŕmených husí a kačiek podávaných s červenou kapustou, plnkou a žemľovými knedličkami, restovanú husaciu pečienku v zemiakovej lokši ale aj iné husacie a kačacie špeciality.

Poľovnícke špeciality
Poľovnícke špeciality sú našou pýchou. Ponúkame Vám výborný jelení guláš, špeciality z jelenieho, srnčieho, diviačieho a danielieho mäsa pripravené na rôzne spôsoby – pikantne, na sladko s brusnicami, so šípkovou omáčkou, s pravými hríbmi alebo kuriatkami a mnoho iných

Zabíjačkové hody
Typické zabíjačkové špeciality, pečené údené koleno, domáce klobásky, jaternice, tlačenka, pečené prasiatko a mnoho iných dobrôt.

Večer slovenských špecialít
Tradičné slovenské špeciality podávané netradične – strapačky a bryndzové halušky podávané v domácom chlebe, bryndzové pirohy, zbojnícky tanier, gazdovská cesnačka, domáce zemiakové placky, typické dezerty ako šúľance s makom, domáce štrúdle a ďalšie

V prípade záujmu Vám ochotne zostavíme menu podľa Vašich predstáv.

* * *

Návštevníkom hotela sú k dispozícii okrem reštaurácie aj kaviareň a poľovnícky salónik. V letných mesiacoch je súčasťou reštaurácie a kaviarne terasa.

POĽOVNÍCKY SALÓNIK - kapacita 24 osôb
Poľovnícky salónik je jeden z najväčších skvostov hotela Diana, ktorý sa nesie v duchu poľovníctva. Je vhodný pre organizovanie osláv menšieho typu, prípadne organizovanie nerušeného firemného posedenia. Môžete sa tu pokochať rezbárskym umením a vystavenými poľovníckymi trofejami zo Slovenska, Afriky a Ázie, ktoré sú pýchou majiteľa hotela. V prípade potreby je možné prepojiť salónik so susediacou reštauráciouu a zvýšiť tak potrebnú kapacitu.

SLUŽBY
Hostia majú tiež bezplatne k dispozícií:
» strážené parkovisko » WIFI pripojenie » Audio - vizuálny systém » Dennú tlač » posilňovňa » knižnica » spoločenské hry » biliard

Príďte a presvedčte sa, že u nás nájdete príjemné posedenie a oddych od každodenných starostí.
Tešíme sa na Vašu návštevu.

 
Popis okolia a zaujímavých miest
Hotel leží na úpätí hôr Kysuckej vrchoviny a Národného parku Malá Fatra, ktorý ponúka široké možnosti rekreácie, športu a množstvo turistických trás pre náročných aj menej zdatných turistov vo všetkých ročných obdobiach. Vzhľadom na hlavné dopravné trasy robí z tejto lokality dostupnú a atraktívnu oblasť.

Turistika a lyžiarske strediská


NÁRODNÝ PARK MALÁ FATRA
Vyznačuje sa zaujímavou a rozmanitou prírodou, kde si každý nájde niečo podľa svojej chuti. Krivánska časť Malej Fatry patrí k turisticky najatraktívnejším pohoriam Slovenska.Môžete si zvoliť akékoľvek kombinácie turistík a odkiaľkoľvek. Malá Fatra skutočne ponúka obrovské množstvo možností.

Vrátna dolina - je vyhľadávaným zimným aj letným strediskom. Ponúka široké športové vyžitie:
(zjazdové lyžovanie, snowboarding, bežecké lyžovanie, zimnú a letnú turistiku -Tiesňavy, Veľký Kriváň, Chleb, Jánošikové Diery, Rosutec...., cykloturistiku, mototuristiku, horolezectvo)
Obec Terchová - je významným kultúrnym a športovým strediskom európskeho významu. (socha Juraja Jánošíka, expozícia Jánošík a Terchová, Terchovský betlehem..)
Martinské hole - Winter Park Martinky - stredisko je unikátne množstvom prírodného snehu.


KYSUCKÉ BESKYDY
Vďaka bohatstvu lesov oblasť Kysúc poskytuje rôznorodé možnosti oddychu a rekreácie. Najkrajšími miestami  vedú turistické značkované chodníky umožňujúce pešie túry na vyhliadkové končiare.

Veľká Rača Oščadnica - ponúka ideálny terén na bežecké lyžovanie, zimnú a letnú turistiku, zjazdové lyžovanie. (Snow Paradise -najväčie lyžiarske stredisko Kysúc ,  Sun Paradise - najdlhšia bobová dráha, lezecké steny, lanový park, trampolíny)
Skanzen Vychylovka - je stálou expozíciou v prírode, ktorá je jednou z najrozsiahlejších na Slovensku. Súčasťou je taktiež úzkokoľajová lesná železnica s úvraťovým systémom.


Hrady, zámky, ruiny

BUDATÍNSKY ZÁMOK (11 km) - postavený v gotickom štýle v 13.stročí po tatárskom vpáde ako vodný hrad. Dnes sú tu umiestnené expozície Považského múzea a drotárske výrobky.
HRAD STREČNO (18 km) - je národnou kultúrnou pamiatkou. Vznikol na prelome 13 - 14. storočia.
STARÝ HRAD (8 km) - ruina, postavený v 13. storočí ako mýtny hrad.
LIETAVSKÝ HRAD (25 km) - ruina, zrúcanina hradu z 13. storočia. Rozlohou patrí medzi najrozsiahlejšie hrady na Slovensku.
BOJNÍCKY ZÁMOK (60 km) - pôvodne drevený hrad z 12. storočia bol v priebehu 13. storočia vybudovaný ako kamenný. Dnes je na zámku múzeum, ktoré je súčasťou Slovenského národnéh múzea. Bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.
ORAVSKÝ HRAD (60 km) - je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorý vznikol v 13. storočí. Konečná podoba bola vytvorená v 17. storočí. Dnes je sídlom Oravského múzea.


Zjazdové lyžovanie, snowboarding
V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na lyžovanie s garanciou 120 dní pre menej náročných, ako i náročných lyžiarov. Priamo v hotelovom areály je k dispozícii lyžiarsky vlek.
V blízkom Ski Centre je situovaných 11 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 9154 osôb za hodinu a dĺžkou 7825 m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12,6 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

Zimná turistika, bežecké lyžovanie
V Malej Fatre je okrem letného značkovania aj zimné značkovanie, ktoré umožňuje orientáciu v zime. Turistické značkované chodníky, okrem prístupových ciest na chaty, v zimnom období pre sťaženú orientáciu, neschodnosť terénu alebo nebezpečenstvo lavín neodporúčame. Niektoré z týchto chodníkov, ale hlavne tie, ktoré sú v hôľnom pásme, sú v zime životu nebezpečné. Zimným značkovaním sa označujú len úseky, ktoré sú v zime hodne navštevované a ide o miesta, ktoré si to zvlášť vyžadujú.

Bežecké lyžovanie má vo Vrátnej tiež dlhú tradíciu. Pravidelne sa tu konajú preteky a v zimných mesiacoch sú bežecké trate využívané aj našimi návštevníkmi. V požičovni lyží sú v ponuke kompletné bežecké výstroje, takže ak ste to doteraz neskúsili, máte možnosť.

Letná turistika
Členitosť terénu Národného parku Malá Fatra poskytuje veľké možnosti pre turistov. V lete lákajú návštevníkov túry do okolia vďaka rozsiahlej sieti značkovaných turistických chodníkov, ktoré vedú na hrebene Veľkého Rozsutca (1610 m n. m.), Veľkého Kriváňa (1709 m n. m.) a mnoho ďalších. Zaujímavé sú aj skalnaté masívy - Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery (kaňon s prekrásnymi vodopádmi, nad ktorými sa týčia mohutné skaly).

Cykloturistika
Pri cykloturistike možno kombinovať časti motoristických trás a okruhov. Okrem toho sú v pohorí zjazdné takmer všetky doliny, či už sú alebo nie sú turistické značkované.

Mototuristika
Pre mototuristické trasy a okruhy sme vybrali zvlášť pekné miesta v blízkom i v širokom okolí Vrátnej doliny. Vyhliadkové body ako Choč, Malinné, Veľká Rača, Kľak a Šíp patria k najlepším vyhliadkovým bodom u nás vôbec. Taktiež miesta ako Prosiecka a Kvačianska dolina, Manínska tiesňava, Súľovské skaly sa zaraďujú medzi prírodné klenoty našej republiky. Všetky trasy vedú po dobrých bezprašných cestách a všetky túry sú vzhľadom na charakter kraja, ktorým vedú, dominantne turistické.

Vodná turistika
Z hľadiska vodnej turistiky možno považovať Malú Fatru za veľmi zaujímavú. Civilizačný proces však zasiahol aj túto oblasť. Vodné diela na Orave a Váhu značne ovplyvnili vodácke možnosti na týchto riekach. Avšak rieky Váh, Orava a dolný tok Kysuce sú splavené turistickými plavidlami. Na ostatné toky sú najvhodnejšie laminátové slalomové lode. Tu treba dodržiavať bezpečnostné predpisy (plávacia vesta a prilba), lebo vody sú rýchlo tečúce a riečiská majú mnoho skál. Vodná nádrž Krpeľany a vodná nádrž Hričov sú nevhodné na akékoľvek vodné športy.

Horolezectvo
V Malej Fatre je dosť tréningových možností pre horolezcov s výstupmi každej klasifikácie. Skaly sú vápencové, hodne lámavé. Skoby sa do nich ťažko zatĺkajú a treba liezť s prilbou.

 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012