---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión U HASTRMANA
Riečka
974 01 Riečka
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Šachtičky
Hory: Kremnické Vrchy
Lokalita: Horehronie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


View Larger Map
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 20.00 / lôžko 
Ceny v lete

Apartmány

Lôžka

Cena/Apartmán
max. 4 osoby

ros1_thumb2

Ap.Rosnička

 • dvojizbový apartmán

2 + 2

80 €/noc

ru_thumb2

Ap. Rusalka

 • dvojizbový apartmán
 • kuchynka

2 + 2

85 €/noc

ha_thumb2

Ap. Hastrman

 • dvojizbový apartmán
 • kuchynka
 • balkón

2 + 2

85 €/noc

 

Izby

Lôžka

Cena/Posteľ
2 os. na izbe

Cena/Posteľ
1 os. na izbe

hastrman cennik

Izba A

 • dvojposteľová izba
 • balkón

2

22 €/noc

31 €/noc

hastrman cennik

Izba B

 • dvojposteľová izba
 • balkón

2

22 €/noc

31 €/noc

hastrman cenník

Izba C

 • dvojposteľová izba

2

20 €/noc

30 €/noc

hastrman cenník

Izba D

 • dvojposteľová izba

2

20 €/noc

30 €/noc

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť prípravy vlastnej stravy (k dispozícii je kuchynka)
 
Služby
bar informácie lyžiarska lanovka parkovisko sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kuchynka wellness sauna
Hovoríme:
poľsky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 20 lôžok
Usporiadanie:
3x 1/2+2 apartmán
4x 1/2 izba
 
Vybavenie

Penzión U HASTRMANA je vzdialený iba 6 km od centra Banskej Bystrice, kde na Vás čakajú dobré podniky, reštaurácie a kopa zábavy i kultúrneho vyžitia.


UBYTOVANIE


Penzión Hastrman má kapacitu 20 osôb. Nachádzajú sa v ňom tri apartmány a štyri izby.

Apartmány sú dvoj-izbové s kapacitou: 4 osoby. V spálni sa nachádza spojená posteľ a v obývačke je k dispozícii prísteľka pre ďalšie 2 osoby. V niektorých je aj balkón a/alebo kuchynka.

Izby majú kapacitu: 2 osoby. Môžete si vybrať buď izbu so spojenou posteľou alebo oddelenými posteľami. Takisto ponúkame izby s balkónom. Podrobný prehľad nájdete v položkách "Izby" a "Apartmány" na horej lište tejto stránky.

KUCHYNKA

Stravu ponúkame podľa dohody ale býva zvykom, že naši hostia sa radi prestravujú v meste, kde sa nachádza množstvo dobrých reštaurácií. 

K dispozícii je aj kuchynka s úplným vybavením, sporákom, elektrickou rúrou, mikrovlnkou, rýchlovarnou konvicou, stolom a stoličkami, kde si naši hostia môžu navariť.

BAR

Na prízemí sa nachádza luxusný bar. Môžete si ho prenajať alebo Vám ho sprevádzkujeme po dohode s majiteľom. Je ideálny aj na oslavy narodenín a výročí, firemné akcie, semináre a školenia. V bare sa nachádza veľkoplošný televízor, krb a spoločenské hry.

SAUNU

V penzióne u Hastrmana nájdete príležitosť na oddych aj zábavu. V zimných mesiacoch Vám ponúkame relax priamo v penzióne. Pripravujeme pre Vás fínsku saunu, ktorá je momentálne v poslednej fáze pred dokončením. Fínska sauna je známa a obľúbená pre svoje pozitívne účinky na ľudský organizmus. Okrem posilňovania tela a imunity je ideálna na relaxáciu po dobrej lyžovačke alebo turistike. Dokonale sa Vám uvoľnia svaly a budete sa cítiť ako znovuzrodení.


LYŽIAREŇ

V zime máme k dispozícii odkladací priestor pre lyže. 


PARKOVISKO

Pred penziónom sú parkovacie miesta a neďaleko je aj autobusová zastávka. 

 
Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Penzión je vzdialený iba 6 km od centra Banskej Bystrice, kde na Vás čakajú dobré podniky, reštaurácie a kopa zábavy i kultúrneho vyžitia. V jarných a jesenných mesiacoch miestne lesy ponúkajú množstvo turistických trás na Donovaly, Šachtičky, Kremnické vrchy, Pánsky diel, Suchý vrch a ďalšie. V blízkom okolí sa nachádza známa Harmanecká jaskyňa, historicky známa Špania dolina i prekrásne pútnické miesto Staré hory. V lokalite je množstvo hríbov a iných lesných pochutín ako sú maliny, jahody, čučoriedky a černice. Milovníci koní si môžu zajazdiť na Králikoch a Suchom vrchu, alebo sa previezť na poníkoch priamo v Riečke. Penzión u Hastrmana má ideálnu polohu k lyžiarským strediskám v okolí Banskej Bystrice. V dosahu 10 - 15 km sa nachádzajú známe lyžiarske strediská ako sú napríklad: Králiky, Kordíky, Tajov, Šachtičky, Selce-Čachovo. Do 30 km sú to Tále, Donovaly, Chopok, Čertovica, Č. Balog a ďalšie.

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Králiky

Vychutnajte si chvíle aktívneho oddychu v krásnej zimnej scenérii na severovýchodných svahoch Kremnických vrchov, kde sú pre Vás pripravené lyžiarske trate pre zjazdové lyžovanie, snowboarding a bežecké lyžovanie.

Nachádza sa tu 4-miestna sedačková lanovka, kotvový vlek a detský kotvový vlek. Možnosť nočného lyžovania a bežeckého lyžovania. Rozšírena zjazdovka má dĺžku zjazdových tratí 2925m a je zasnežovaná. Snowboardisti a extrémnejší lyžiari môžu využiť novovybudované prekážky a skoky na zjazdovke pri lanovke.

 

Lyžiarske stredisko Donovaly

Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom.

K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok.

 

Lyžiarske stredisko Šachtičky

Uprostred malebnej prírody si prídu na svoje všetci nadšenci zimných športov. Lyžiarske stredisko Šachtičky je vhodné na rekreačné, ale aj pre profesionálne lyžovanie. K dispozícii je 7 tratí rôznej náročnosti so štyrmi vlekmi a dvomi vlekmi pre našich malých lyžiarikovO krásach okolitej prírody sa môžu presvedčiť „bežci". Bežecké trate dlhé 14 km Vám ponúkajú pohľad na nevídanú krásu zasnežených hôr a dolín. Lyžiarske stredisko Šachtičky myslí aj na milovníkov sánkovania, lopárovania a iných radovánok bieleho športu. Tí majú vyhradené nerušené miesto na hlavnom svahu Panskeho diela. 

 

Lyžiarske stredisko Selce-Čachovo

Nachádzajú sa tu dva lyžiarske vleky DOPPELMAYR (dvoj-kotvové vleky), kotvový vlek TATRAPOMA a detský lanový vlek. Svahy sú upravované a zasnežované. Sú tu aj bežecké trate a dobré nočné lyžovanie.
 

Lyžiarske stredisko Tále

Stredisko sa nachádza v atraktívnom prírodnom prostredí na južnej strane Nízkych Tatier. O plynulú prevádzku na svahoch sa postará 6 vlekov, precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, snowboardcrossová dráha, svah vyhradený pre začiatočníkov. Pre vyznávačov klasického lyžovania je v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska k dispozícii pripravená bežecká trať.
 

Lyžiarske stredisko Kordíky

Stredisko je obklopené prekrásnou prírodou Kremnických vrchov. Disponuje 2 zjazdovkami a 2 vlekmi. Je vhodné pre menej náročných lyžiarov, začiatočníkov a rodiny s deťmi. Ponúka možnosti aj pre bežkárov. Svahy sú počas sezóny udržiavané a pokryté prírodným a umelým snehom.
 

Turistika v okolí Riečky

Riečka svojou prekrásnou prírodou v doline pod Kremnickými horami ponúka prostredie ako stvorené pre oddych a načerpanie nových síl. Preteká ňou množstvo potôčikou od ktorých sa odvodzuje aj meno tejto maleblej dedinky - Riečka. 

V jarných a jesenných mesiacoch miestne lesy ponúkajú množstvo turistických trás na Donovaly, Šachtičky, Kremnické vrchy, Pánsky diel, Suchý vrch a ďalšie. V blízkom okolí sa nachádza známa Harmanecká jaskyňa, historicky známa Špania dolina i prekrásne pútnické miesto Staré hory. V okolitých lesoch je množstvo hríbov a iných lesných pochutín ako sú maliny, čučoriedky, ríbezle či černice. 


Tajov

Tajov je susedná dedinka známa rodákom, ktorý ju preslávil: Jozef Gregor Tajovský. Nachádza sa tu jeho rodný dom v ktorom je stála expozícia. Okrem Tajovského je tu aj rodný dom Jozefa Murgaša a Kostol sv. Jána Krstiteľa, ktorý je v zozname kultúrnych pamiatok. 

V záhrade pred budovou bývalej školy stojí chránený tis. Jeho vek sa odhaduje na vyše 90 rokov. Jeho výška je 12 m, koruna 8 m a obvod kmeňa má 158 cm. Chráneným prírodným útvarom v Kopaniciach je Kopa, na ktorej je postavený obecný vodojem (1929). Voda, ktorá z neho vyteká modeluje vápencovú skalu a vytvára tuf.

Vzácna je aj lipa pri budove bývalej školy z r. 1896, zasadená na tisíce výročie vzniku Uhorského štátu. Na Tajovskom cintoríne je náhrobný pamätník postavený nad hrobom J.G. Tajovského.
Tajov je hrdý na to, že z jeho lona vyšli osobnosti, ktorých mená sú známe v národe i vo svete.


Staré Hory

Staré Hory sa pokladajú za najstaršiu banícku lokalitu v okolí Banskej Bystrice. Obec vznikla ako banícka osada v 13.storočí. ťažila a spracúvala sa tu strieborná a medená ruda.

Na území obce sa nachádza chránený prírodný výtvor "Majerova skala" na ochranu výrazného skalného útvaru s výskytom chránených a ohrozených druhov flóry a fauny. 

Turistické trasy:

 • do Veľkej Fatry cez Tureckú alebo Rybô na Majerovú skalu, Kráľovu studňu, do Sedla, na Čierny Kameň, Borišov
 • do Nízkych Tatier cez Richtárovú, Haliar a Jelenskú dolinu pod Jelenskú skalu, Špaňodolinský Šturec, Šachtičku, náučným chodníkom na Donovaly, Kalištie, Baláže, Španiu Dolinu a na Pohronie
 • okolie obce poskytuje aj možnosť lyžovania na Krížnej a na Donovaloch

V 15. storočí bol v obci postavený barokový kostol, ktorý bol v roku 1990 pápežom povýšený na Baziliku Minor. Kostol a Studnička so sochou Panny Márie sú široko-ďaleko známe ako pútnické miesto, ktoré je hojne navštevované aj dnes.

Špania Dolina

Špania Dolina je starobylou baníckou obcou s bohatou históriou, ktorej začiatky súviseli so vznikom banskej činnosti od doby bronzovej (2000 - 1700 pred n. l.). 

Na námestí sa zachovalo niekoľko budov pôvodnej správy baní. Jednou z nich je banícka strážnica – Klopačka zo 16. storočia, ktorá bola sídlom banského inšpektora a banských dozorcov. Vo vežičke bolo situované klopacie zariadenie, ktorým zvolávali baníkov do šachty. V súčasnosti sa stala dôležitým centrom cestovného ruchu, v objekte sa nachádza menšia múzejná expozícia baníctva a ľudového umenia.

V blízkosti Klopačky sa zachovali zvyšky najstaršej šachty Ferdinand a za Klopačkou je vstup aj do tzv. „Dennej štôlne", ktorou sa fáralo do podzemia baní. V roku 1764 cisári Jozef II. a Leopold II. pri svojej návšteve Španej Doliny touto štôlňou prešli až do osady Richtárová nad Starými Horami. 

Najznámejšia je šachta Maximilián z ktorej zostala pre Španiu Dolinu charakteristická viditeľná nenarušená halda. 

Na relatívne malom území asi 1 x 1 km v dôsledku hlbinnej ťažby medených rúd sa vytvorili v Španej Doline rozsahom najväčšie odvaly (haldy) v celej banskej oblasti. Tvoria dominantu obce a sú predmetom ochrany.

 

 
 
Posledná aktualizácia dát: 24.05.2012