---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel SRDIEČKO
Horná Lehota 112, Chopok juh
977 01 Brezno
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Demänovská dolina
Hory: Nízke Tatry
Lokalita: Liptov

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 29.00 / lôžko 
Ceny v lete
Obdobie 1.3. - 14.12.2010:
29 € / osoba / noc s polpenziou
 
Ceny v zime
 
Obdobie 6.1. - 1.3.2010:
35 € / osoba / noc s polpenziou


Obdobie 15.12. - 5. 1.2010:
40 € / osoba / noc s polpenziou

+ povinný príplatok:
Vianočná večera 30 € / os.
Silvestrovská večera 30 € / os.


- v cene na osobu je zahrnuté ubytovanie s polpenziou, parkovanie

 
Zľavy
- deti do 10 rokov - 50% zľava z ubytovania so stravou

- pre skupiny - ceny dohodou

 
 
Stravovanie
- polpenzia
- stravovanie v hotelovej reštaurácii
 
Služby
bar informácie internet kaviareň lyžiarska lanovka parkovisko reštaurácia satelit sprcha telefón turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kongresové služby
Hovoríme:
anglicky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 119 lôžok
Usporiadanie:
28x 1/2 izba (s možnosťou prístelky),  7x 1/2 izba
1x 1/1 izba,  2x 1/3+1 prístelka
3x 1/2 apartmán (s možnosťou 2 prísteliek)
 
Vybavenie

Hotel SRDIEČKO ** je situovaný v Nízkych Tatrách, na južnej strane Chopku, v nadmorskej výške 1213 m, priamo v stredisku Chopk juh. V bezprostrednej blízkosti hotela je údolná stanica 4-sedačkovej lanovky Srdiečko - Kosodrevina a výstupná stanica lyžiarskeho vleku Krupová-Srdiečko.

V letnom období je prostredie hotela vhodné na turistiku po označených turistických trasách a cykloturistiku. Jaskyňa mŕtvych netopierov je vzdialená cca 2 hodiny cesty pešou túrou. Veľké golfové ihrisko Tále, je vzdialené cca 7 km od hotela, konská farma s možnosťou jazdy na koňoch je v Mýte pod Ďumbierom (cca 11 km).


UBYTOVANIE

K dispozícii je 28 dvojlôžkových izieb s možnosťou 1 prístelky, 7 dvojlôžkových izieb s oddelenými lôžkami bez možnosti prístelky, 1 jednolôžková izba, 2 trojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky a 3 apartmány.
Celková kapacita hotela je 83 pevných lôžok a 36 prísteliek.

Izby sú po komplexnej rekonštrukcii, zariadené rustikálnym nábytkom, pôsobia príjemným a útulným dojmom. Vybavené sú kompletným hygienickým zariadením - sprcha a WC (v apartmánoch vírivé vane), telefónom, farebným TV napojeným na satelit. V apartmánoch je k dispozícii minibar.


STRAVOVANIE

Hotelová reštaurácia
má kapacitu 74 miest. K reštaurácii patrí letná terasa s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Ponúka bohatý výber jedál z rôznych druhov mäsa, hydiny, rýb, múčnych i bezmäsitých jedál, polievok a šalátov. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov. K dispozícii sú kvalitné značkové vína, ako aj alkoholické a nealkoholické nápoje.

Ski restaurant s kapacitou 40 miest ponúka široký výber hotových teplých i studených jedál a nápojov. Samoobslužná reštaurácia  tvorí samostatnú časť hotela s priamym prístupom zvonku, v zime s možnosťou vstupu v lyžiarkach, v lete s terasou.

Hotel ponúka príjemné posedenie pri reprodukovanej hudbe v útulnom prostredí aperitiv baru, s ponukou alkoholických a nealkoholických nápojov, cukrárenských výrobkov, rôznych druhov ovocných a zmrzlinových pohárov. Kapacita 24 miest.

Nočný bar s tanečným parketom a hudbou s kapacitou 40 miest.


SLUŽBY

K dispozícii je úschovňa lyží, detský kútik, požičovňa spoločenských hier. Priamo v areáli hotela sa nachádza aj prevádzka strediskovej  školy, škôlky, požičovňa lyžiarskeho a snowbordového výstroja, úschovňa a obchod so športovými potrebami a darčekovýcmi predmetmi.

HOTSPOT pripojenie k Internetu ZADARMO pre hotelových hostí.

K hotelu vedie priama príjazdová cesta a v jeho areáli sa nachádza veľké parkovisko vhodné pre osobné autá i autobusy. Približne 30 m od hotela je  autobusová zastávka.
Horská služba má sídlo vzdialené od hotela asi 1 km.


KONGRESOVÉ SLUŽBY

Zorganizujeme Vám rôzne recepcie, konferencie, semináre, školenia, firemné prezentácie, posedenia, večierky, rauty, rodinné akcie, lyžiarske zájazdy a pod. 

Celý program Vám naplánuje - "ušije na mieru" a zorganizuje náš skúsený outdoorový tím.

Máme k dispozícii:

- hotelovú reštauráciu (kapacita 74 osôb)
- denný bar ( kapacita 24 osôb)
- nočný bar (40 osôb)
- letná terasa (40 osôb)


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest


Stredisko JASNÁ - CHOPOK SEVER leží na území regiónu LIPTOV, v Demänovskej Doline, južne od Liptovského Mikuláša, na severných svahoch Nízkych Tatier, ktorých hlavný hrebeň sa tiahne 82 km smerom východ-západ. Najvyššie končiare presahujú nadmorskú výšku 2000 m.
Najkrajšia dolina Nízkych Tatier - Demänovská Dolina -  meria 16 km. Tiahne sa od hlavného hrebeňa medzi vrchmi Ďumbier 2043 m, vrcholmi Krúpova hoľa 1927 m, Chopok 2024 m, Dereše 2003 m, Poľana 1889 m na sever od Liptovskej kotliny. Popri pozoruhodných scenerických, krajinárskych a estetických hodnotách je najcennejší Demänovský kras a Vrbické pleso.

Demänovská dolina leží vo vlastnom chránenom území NAPANT-u a sú tu vybudované rozsiahle ubytovacie a stravovacie kapacity, lanovky, lyžiarske vleky a zjazdovky. Vleky a lanovky stúpajú z Lúčok z nadmorskej výšky 900 m n.m. až na Chopok do výšky 2004 m n.m..

=

Stredisko JASNÁ  - CHOPOK  JUH je veľmi známe a obľúbené stredisku najmä medzi nadšencami voľných terénov a freeridu vďaka širokým a zväčša a bezpečným pláňam v 2 freeridových zónach mimo 10 km vyznačených a upravených zjazdoviek.
Je protipólom strediska Jasná - Chopok sever. Nachádza sa v Nízkych Tatrách na južných svahoch Chopka, v regióne HOREHRONIE, v závere Bystrej doliny, vo vzdialenosti len 9 km od obce Bystrá a 22 km od mesta Brezno.

Bystrá dolina  leží v chránenom území NAPANT-u a lemujú ju vrchy Baba 1617 m, Pálenica 1653 m, Dereše 2003 m, Chopok 2024 m, Ďumbier 2043 m a Veľký Gápeľ 1776 m.ZIMNÁ SEZÓNA

Zažite tú najlepšiu zimu na severných a južných svahoch Chopka na viac ako 35 km dokonale upravených zjazdovkách. Prepravná kapacita viac ako 22 000 osôb za hodinu, garancia snehu 5 mesiacov, detský park MAXiland, lyžiarske požičovne a škola, široká ponuka gastro zariadení na svahoch, výhľady na unikátnu prírodu, to všetko vám zaručí nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Nízkych Tatrách...

Dve strediská Chopok sever a Chopok juh sú od roku 2007 opäť prepojené vlekmi. V súčasnoti hovoríme o jednom stredisku JASNÁ NÍZKE TATRY.

JASNÁ NÍZKE TATRY je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke. Profesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snowboardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca aprila. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh az 5 mesiacov v roku.


LETNÁ SEZÓNA

V lete je v stredisku najväčším lákadlom nádherná príroda Nízkych Tatier. 
V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli  turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku.  Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park ... a služby - požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody,  sprievodcovia a inštruktori  k turistike,  nordic walkingu, skalolezeniu...
OKOLIE

Kúpanie:

THERMAL PARK BEŠEŇOVÁ - celoročný vodný areál vzdialený od strediska 28 km; 8 vonkajších bazénov - 2 plavecké, 5 oddychových, 1 toboganový (7 celoročných) a  3 kryté bazény s termálnou vodou 24 - 39°C

AQUAPARK TATRALANDIA
Najväčší celoročný vodný areál na Slovensku, v Čechách a Poľsku, vzdialený 18 km od strediska; 28 toboganov a šmýkačiek (9 celoročných), 11 bazénov (8 celoročných a 3 kryté) s termálnou vodou 27-38°C; vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodné hojdačky, vodný volejbal a basketbal, aquaerobik či aquadance, saunový svet Tatra-Therm-Vital, Wellness Paradise + OSTROV PIRÁTOV Z KARIBIKU

TERMÁLNE KÚPALISKO / PLAVÁREŇ LIPTOVSKÝ JÁN
KÚPALISKO - plavecký bazén (50 m x 18 m , hĺbka  80 -180 cm, teplota 26-28°C), detský bazén, relaxačný – kľudový bazén a bazén s fontánkou. Tenisový kurt, plážový volejbal, minigolf, detské ihrisko.
PLAVÁREŇ - plavecký bazén (25 m x 12 m, hĺbka 150 m - 180 cm), detský bazén (10 m x 12 m, hĺbka 70 cm), teplota 27-28°C.

LIPTOVSKÁ MARA
- vodná priehrada s 3 rekreačnými strediskami na  severnom brehu: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník.
V LETE kúpanie, surfovanie, jachting, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicykle, minigolf, rybárčenie, plavba výhliadkovou loďou, východisko turistických trás do Chočských vrchov, Západných a Nízkych Tatier.
V ZIME pri vhodných klimatických podmienkach možné korčuľovanie
+ možná plavba výhliadkovou loďou

KRYTÁ PLAVÁREŇ Liptovský Mikuláš
PRÍRODNÉ KÚPALISKO TÁLE

KÚPELE BRUSNO
- wellness, spa


Kultúra a pamiatky:

SLOVENSKÉ MÚZEUM OCHRANY PRÍRODY A JASKYNIARSTVA - zbierky chránených rastlín, minerálov, história a objavovanie jaskýň, chránená fauna i ohrozené druhy živočíchov

MÚZEUM JANKA KRÁĽA - literárno-historické múzeum tradícií Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš

VLKOLÍNEC
- dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

MÚZEUM LIPTOVSKEJ DEDINY PRIBYLINA
- pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu, Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia...

DREVENÝ ARTIKULÁRNY KOSTOL SVÄTÝ KRÍŽ patrí k najväčším cirkevným celodreveným stavbám v strednej Európe. Európska rarita - stavba bez jediného kusa kameňa či železa pojme až 6000 návštevníkov.

HAVRÁNOK
- archeologická lokalita - sídlisko z mladšej doby železnej, časť keltskej osady s obetišťom, studne s kosťami siedmich ľudí - obetí rituálov, pozostatky slovanského opevneného hradiska z 11.storočia, stredovekej obrannej priekopy, hradieb a kostola.


Jaskyne:

Na severnej strane Nízkych Tatier, v Demänovskej doline sa nachádza Demänovský kras, v ktorom dominuje Demänovský jaskynný systém dlhý asi 25 km. V Demänovskej doline sú sprístupnené dve jaskyne.

DEMÄNOVSKÁ JASKYŇA SLOBODY je najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku. Jaskyňa bola objavená v roku 1921. Dosahuje dĺžku 8126 m. Návštevníkov upútajú mohutné sintrové vodopády, stalagnáty, priezračné jazierka a očarujúca hra farieb. Jaskyňou preteká podzemný tok riečky Demänovky, ktorá pramení pod hlavným chrbtom Nízkych Tatier. Vchod do jaskyne sa nachádza v nadmorskej výške 870 m.

DEMÄNOVSKÁ ĽADOVÁ JASKYŇA je známa oddávna. Jaskyňu prvýkrát sprístupnili v rokoch 1880 - 1885. Dosahuje dĺžku 1750 m. Bohatá ľadová výplň sa nachádza v spodných častiach jaskyne. Zastúpený je podlahový ľad, ľadové stĺpy, stalaktity a stalagmity. Boli tu nájdené kosti jaskynného medveďa, ktoré v prvej polovici 18. storočia považovali za dračie, preto sa táto jaskyňa nazývala aj Dračou jaskyňou. Vchod do jaskyne sa nachádza vo výške 840 m a vedie k nemu náučný turistický chodník.

Na južnej strane Nízkych Tatier, v Ďumbierskom krase ako súčasť krasového masívu Kozích chrbtov nachádza sa tretia najdlhšia a štvrtá najhlbšia jaskyňa Slovenska.

JASKYŇA MŔTVYCH NETOPIEROV je jedinou vysokohorskou jaskyňou Slovenska, ktorá je prístupná pre verejnosť. Dĺžka 16,2 km (ešte stále nie je celkom domeraná), hĺbka 300 m, teploty s maximom 3,6 °C. Vo svojich útrobách obsahuje množstvo chodieb v doposiaľ známych 14 poschodiach a dvoch paralelných vetvách. Najväčší podzemný priestor - Bystrický dóm, sa nachádza na 7. poschodí v hĺbke 180 m, a jeho objem dosahuje 52 500 m3.


Zábava:

WESTERN CITY - Šiklův Mlýn
Identická kópia mestečka amerického divokého západu z konca 19. storočia Vás privíta jedinečnou programovou show v štýle divokého západu s množstvom hereckých a kaskadérskych výkonov. Westernový život z amerického kontinentu, kabaretné vystúpenia, štýlové aj funny atrakcie, pyrotechnická show a mnoho ďalších programov a animácií. Vzdialené 18 km.

- westernové mestečko,  indiánska osada, mexická štvrť
- štýlové reštaurácie, bary, bufety, westernové obchody /klobúky, opasky, košele...

 
 
Posledná aktualizácia dát: 17.10.2012