---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión ESO
Bystrička 233
038 04 Bystrička
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Martinské hole
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Turiec

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 20.00 / lôžko 
Ceny v lete

1/2 izba STANDARD (1 osoba) = 25 € / noc
1/2 izba STANDARD (2 osoby) = 40 € / noc

1/2 izba DE LUXE (1 osoba) = 40 € / noc
1/2 izba DE LUXE (2 osoba) = 60 € / noc
Izba DE LUXE (3 osoby) = 75 € / noc
Izba DE LUXE (4 osoby) = 90 € / noc

- prístelka na izbe DE LUXE = 15 € / dosp. osoba - dieťa

= uvedené ceny zahŕňajú okrem ubytovania aj raňajky podávané bufetovým spôsobom, pripojenie na internet, parkovanie v areáli a poplatky obce
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- dohodou
 
 
Stravovanie
- raňajky (formou bufetových stolov)
- stravovanie v reštaurácii penziónu
 
Služby
informácie internet pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha taxi telefón turistická trasa televízor vináreň WC záhrada kongresové služby tenis sauna
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 60 lôžok
Usporiadanie:
5x 1/2 izba STANDARD
10x 1/2 izba DE LUXE
10x 1/2 izba DE LUXE s prístelkou
 
Vybavenie

Penzión ESO *** sa nachádza v obci Bystrička vzdialenej od mesta Martin cca 4km na úpätí pohoria Malá Fatra. V tichom prostredí má penzión svojou polohou všetky predpoklady pre realizáciu rekreačných pobytov, rodinných a spoločenských udalostí, školení a rôznych firemných akcií.


UBYTOVANIE

Penzión Vám poskytuje ubytovanie v dvojlôžkových, ktoré sú kompletne zariadené vkusným nábytkom.
Celková kapacita hotela je 25 izieb (60 lôžok, vrátane prístelky).

Máte možnosť výberu:
Izba Standard - 5 dvojposteľových izieb štandard, rozloha izieb cca 8 m2, kúpeľňa s toaletou a sprchovacím kútom cca 3 m2, na izbe je 2x samostatná posteľ
Izba De Luxe - 20 rôznych dvojposteľových izieb s najmenšou rozlohou 25 m2, kúpeľňa s toaletou a sprchovacím kútom cca 4 m2, na izbe je 1x manželská posteľ (na 10 izbách je možnosť pridať prístelky)

Vybavenie izieb:
- sociálne zariadenie, kúpeľňa so sprchovým kútom, TV so satelitnými programami, rádiobudík, elektronický trezor, pripojenie na internet


STRAVOVANIE

Reštaurácia
Stravovacie služby sú poskytované v reštaurácii s kapacitou 40 miest. V ponuke sú jedlá slovenskej aj medzinárodnej kuchyne, pizze a rôzne špeciality reštaurácie. Raňajky ponúkajú široký sortiment studených a teplých jedál ponúkaných formou švédskych stolov.
V prípade väčších firemných akcií alebo rodinných osláv vieme pripraviť rôzne špeciality (napr. pečená hus, kačka a pod.).

Letný altánok
Počas letných mesiacov je v prevádzke altánok s celkovou kapacitou cca 40 miest. Altánok taktiež ponúka stravovanie (rovnaké menu ako v reštaurácii), široký sortiment alkoholických aj nealkoholických nápojov.

Vináreň
Súčasťou objektu je aj vináreň, ktorá je určená na menšie rodinné oslavy. Kapacita cca 25 ľudí.

Zimná záhrada
V miestnosti sa organizujú rôzne firemné školenia. Kapacita cca 25 ľudí.

Cukráreň
Naša cukráreň sa nachádza v areáli Penziónu a Pizzerie Eso na Bystričke.Tu si môžete vybrať zo širokej ponuky čerstvých cukrárenských výrobkov (zákusky ,torty, štrúdle, slané pečivo). Ponúkame široký výber chutí zákuskov, toriet - orechové, punčové, čokoládové, karamelové, kokosové, vanilkové, dobošové, ovocné a rôzne kombinácie. 


SLUŽBY

Sauna -
v areáli Penzionu sa nachádza aj sauna s ochladzovacím bazénom.

Tenisový kurt
- v areáli Penzionu a Pizzerie Eso je hosťom taktiež k dispozícii aj tenisový kurt s umelou trávou. Tenisový kurt je možné využiť v letných mesiacoch od 8.00 hod. do 21.00 hod.


Vychádzajúc v ústrety našim hosťom vieme zabezpečiť pranie a žehlenie odevov, rôzne sekretárske služby ako napr. kopírovanie, fax, internet, či e-mail.


Tešíme sa na Vašu návštevu!


 
Popis okolia a zaujímavých miest

Región Turiec je v severozápadnej časti Slovenska. Jadro regiónu tvorí Turčianska kotlina obkolesená pohoriami Veľkej a Malej Fatry a pohorím Žiar. Región ponúka výborné podmienky pre relax, šport, poľovníctvo, rybolov, jazdectvo, poznávanie historických a kultúrnych pamiatok. V Martine sa nachádza Múzeum slovenskej dediny, Slovenské národné múzeum, Matica Slovenská, Turčianska galéria, Národný cintorín.


RELAX a ŠPORT

Národný park Malá Fatra a Chránená krajinná oblasť Veľká Fatra ponúkajú návštevníkom 50 náučných chodníkov v celkovej dĺžke 460 km. Najnavštevovanejšími sú prekrásne doliny Blatnická, Gaderská, Kantorská, Jasenská, Necpalská, ako aj turistické chodníky Kľačianskej Magury a Šútovský vodopád.V blískosti vleku je novo vybudovaný Horský hotel Hrádok (www. hotelhradok.eu)s ubytovacou kapacitou 30 osôb. Pre ubytovaných hostí je v prípade záujmu možnosť dohodnúť využitie vleku aj mimo prevádzkových hodín.

Lyžovanie

Počas zimnej sezóny je pre návštevníkov Turca veľkým lákadlom viacero lyžiarskych stredísk.
V obci Bystrička je vybudovaný lyžiarsky vlek Tatrapoma F12, ktorého prevádzkovateľ je Pizzeria a Penzion ESO. Vlek má vzdialenosť 400m, s prevýšením 111metrov. Pri dobrých snehových podmienkach je vlek upravovaný ratrakom. Vlek je v zimných mesiacoch (pri dostatočnom množstve snehu )v prevádzke počas víkendov, sviatkov a školských práznin v čase od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Lyžiarske strediská v okolí obce:
  • Martinské hole (vzdialené od obce Bystrička cca.15 km)
  • Martinské hole patria medzi najznámejšie strediská v Turci, kde sú výborné prírodné snehové podmienky na lyžovanie. Lyžiarsky areál je situovaný v Lúčanskej časti Malej Fatry nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1302- 1476 m.n.m. Stredisko ponúka pre náročných, ale aj začiatočných lyžiarov novú 6- sedačkovú lanovú dráhu a päť lyžiarskych vlekov. Od roku 2008 stredisko disponuje aj zasnežovacím systémom.

  • Jasenská dolina (vzdialené od obce Bystrička cca.12 km)
  • Jasenská dolina patrí medzi známe veľkofatranské doliny. Nachádza sa vo Veľkej Fatre, pod severnými svahmi vrchu Lysec (1381m). Nadmorská výška lyžiarskeho strediska je 540 m.n.m. Lyžiarske strediko je známe nielen svojimi zjazdovými, ale aj bežeckými traťami. Stredisko má k dispozícii jednu 4-sedačkovú lanovú dráhu a päť lyžiarskych vlekov.

  • Valčianska dolina (vzdialené od obce Bystrička cca.14 km)
  • Stredisko vo Valčianskej doline - SNOWLAND - sa nachádza na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra. Priaznivo položený severo-východný svah vytvára dobré podmienky pre lyžovanie od decembra až do marca. Upravované a technickým snehom zasnežované lyžiarske svahy sú položené v nedmorskej výške 510 až 830 m.n.m. Snowland návštevníkom ponúka novú modernú 4-sedačkovú lanovú dráhu a 5 lyžiarskych vlekov.

Cykloturistika

Cykloturistika sa stala veľmi obľúbenou športovo-turistickou disciplínou, pre ktoré sú v Turci vytvorené veľmi dobré podmienky. V letnej sezóne sú obľúbené cyklistické trasy mimo hlavných komunikácií, s celkovou dĺžkou cca 350 km. Obľúbené sú najmä fyzicky nenáročné trasy, pri ktorých sa dajú spoznávať krásy dolín Veľkej a Malej Fatry. Medzi obľúbené trasy patria Martinské hole, Valčianska dolina, Sučianska dolina, Jasenská dolina, Gaderská dolina a mnoho iných. Cyklotrasy sú v teréne vyznačené klasickým cykloturistickým značením prostredníctvom maľovaného značenia a prvkami orientačného značenia: cyklotabuľkami. V prípade záujmu o rekreačnú cykloturistiku vieme ubytovaným hosťom bicykle zapožičať.


Turistika

Územie Turca sa rozprestiera v prirodzenej kotline obklopenej pohoriami Veľká Fatra, Malá Fatra, Kremnické vrchy a Žiar. Stredom kotliny preteká rieka Turiec.

Golf

Vo Valčianskej doline, vzdialenej od obce Bystrička cca 14km je od roku 2007 možné využiť Golfovú akadémiu, ktorá je otvorená denne od 9.00 hod. do 20.00 hod. Golfová akadémia ponúka kryté odpaliská, putting green, chipping green, služby profesionálneho trénera, súkromné/firemné turnaje ako aj požičovňu golfovej výstroje.

Jazdectvo

V obci Bystrička od roku 2005 funguje Westernový jazdecký klub.Hrady a zámky


V blízkom okolí mesta Martin sa nachádza viacero historických a kultúrnych pamiatok.
K najznámejším patria:

Hrad Strečno- romantická zrúcanina hradu je umiestnená na skale na ľavom brehu poniže Strečnianskeho prielomu, je Národnou kultúrnou pamiatkou
Oravský hrad- sa vypína ne strmom vápencovom brale priamo nad obcou Oravský podzámok, je národnou kultúrnou pamiatkou
Starý hrad- zrúcanina hradu je na pravom brehu Váhu v Strečnianskej úžine, pôvodne sa nazýval hrad Varín
Blatnický hrad- zrúcanina hradu v krásnej Gaderskej doline
Blatnický kaštieľ- barokový kaštieľ, skôr kúria v obci, dnes múzeum Karola Plicku
Sklabinský hrad- zrúcanina hradu nad dolinou Kantor tesne nad obcou Sklabinský Podzámok
Znievsky hrad- zrúcaniny gotického hradu v obci Kláštor pod Znievom, s nadmorskou výškou 963 m.n.m. je druhý najvyšší hrad na Slovensku
Hrad Lietava- zrúcanina hradu leží južne od 6iliny a svojou rozlohou patrí medzi najrozsiahlejšie hrady na Slovensku


Rybolov

Chytanie rýb je záľuba, ktorá keď človeka chytí, už ho pevne drží. Rybárstvo v Turci má dlhú a bohatú tradíciu. Pre držiteľov platných rybárskych lístkov je možnosť loviť ryby v tečúcich riekach Turiec a Váh, alebo na osemnástich okolitých vodných plochách (napr. Lipovec, Ontário, Ďanová, Ivančiná,...) V prípade záujmu o rekreačnú rodinnú rybačku (bez rybárskych lístkov) je možné si dohodnúť rybolov na súkromnom revíre v neďalekej Slovianskej doline.


Poľovníctvo

Nezvyčajne pestrá rozmanitosť živočíchov sa prejavuje aj v bohatstve poľovnej zveri. Vyskytuje sa tu medveď hnedý, rys, vlk, líška a hlavným druhom poľovnej zveri sú prevažne jeleň obyčajný, srnec hôrny, sviňa divá, zajac poľný. Z pernatej zveri sú to tetrov, kačica divá, sluka hôrna.


Kúpele a Aquaparky

Najbližšie vzdialené kúpele od nášho zariadenia (cca 28km) sú kúpele v Turčianskych Tepliciach. Patria medzi najstaršie kúpelné mestá na Slovensku. Ich horúce liečivé pramene dosahujú teplotu 40-47 stupňov a aj s ich pomocou sa tu úspešne liečia choroby obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva ako aj gynekologické ochorenia. V roku 2008 sa kúpele zmodernizovali a čoraz viac sa využívajú na wellness, relax a zábavu pre všetky vekové kategórie, najmä vďaka novootvorenému AQUAPARKU.


Splavovanie Váhu

Váh je naša najdlhšia rieka. Predstavuje menej náročné podujatie a je vhodné aj pre rodiny s deťmi. Splavovanie je možné na raftových člnoch alebo na pltiach.

Rafting - najbližším úsekom na splavovanie je úsek Lipovec- Strečno dlhý 13km. Tento úsek ponúka nádherný rafting posledným neregulovaným úsekom prielomu Váhu cez Veľkú Fatru pod zrúcaninami Starého hradu a Strečna, známim pltníckym úsekom popri Margite a Besnej.

Plte - v prípade záujmu o splavovanie na pltiach Vám odporúčame Prvú pltnícku a raftingovú spoločnosť s.r.o., ktorá má dlhoročné skúsenosti. Spoločnosť organizuje splavovanie od 1.apríla do 31.októbra. Čas plavby je max. 75 min.


Paintball


Čoraz populárnejšia hra Paintball je hra plná adrenalínu a dobrodružstva. Hra vracia dospelých do detských čias a dá sa hrať prakticky kdekoľvek. Súperiace tímy vybavené ochranným oblečením, maskou a paintballovým markerom sasnažia označiť protihráčov paintballovou guličkou. Je to ideálna zábava ako sa zbaviť stresu a starostí. Paintball je šport pre každého. Môže ho hrať každý dospelý človek alebo dieťa nad 12 rokov za prítomnosti rodičov. V blízkosti mesta Martin (10km) je paintballový areál prevádzkovaný Martinským Paintball klubom, ktorý ponúka množstvo hier a misií.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 17.10.2012