---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel GAVURKY
Sv. Martina 1400
013 06 Terchová
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 20.25 / lôžko 
Ceny v lete

OBDOBIE 18/6 – 16/9 a 2/1 – 21/1:

1/1 izba standard = 34,85 € / noc

1/2 izba standard = 47,80 € / noc

+ možnosť prístelky = 11,62 € / noc

1/2 izba nadštandard = 66,39 € / noc

 

OBDOBIE 22/1 – 1/4:

1/1 izba standard = 39,17 € / noc

1/2 izba standard = 53,78 € / noc

+ možnosť prístelky = 13,28 € / noc

1/2 izba nadštandard = 75,02 € / noc

 

OBDOBIE 23/12 – 1/1 (Vianoce, Silvester):

1/1 izba standard = 49,79 € / noc

1/2 izba standard =  82,98 € / noc

+ možnosť prístelky = 16,60 € / noc

1/2 izba nadštandard = 99,58 € / noc

 
Ceny v zime
 

OBDOBIE 2/4 – 17/6 a 17/9 – 22/12:
1/1 izba standard = 29,54 € / noc
1/2 izba standard = 40,50 € / noc

+ možnosť prístelky = 9,96 € / noc
1/2 izba nadštandard = 55,77 € / noc 


Všeobecne k cenám:
- pre deti do 6rokov bez nároku na lôžko - ubytovanie zdarma
- pre deti od 3 do 12 rokov na prístelke: 50%- zľava

 

+ možnosť doobjednania stravy:
RAŇAJKY – 4,98 € / os. (švédske stoly)
VEČERA – 6,31 € / os. (menu – polievka, hlavné jedlo, šalát, dezert)
POLPENZIA – 11,29 € / os.

deti do 4 rokov : strava zdarma
pre deti do 12 rokov : 50% z ceny stravy

- Jánošíkove dni : 50% príplatok k cene ubytovania
- parkovisko grátis! Biliard grátis! Detské ihrisko grátis!

 
Zľavy

- pre deti do 6rokov bez nároku na lôžko - ubytovanie zdarma
- pre deti od 3 do 12 rokov na prístelke: 50%- zľava


 
 
Stravovanie

- možnosť stravovania v reštaurácii penziónu

- možnosť doobjednania stravy (viac info v cenníku) 
Služby
bazén, kúpalisko parkovisko reštaurácia satelit sprcha televízor lyžiarsky vlek WC fitness tenis wellness
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 53 lôžok
Usporiadanie:
1/1, 1/2 standard, 1/2 nadstandard, 1/2 +1 prístelka
 
Vybavenie

Hotel GAVURKY*** Vám ponúka možnosť strávenia pobytu v nádhernom prostredí Vrátnej doliny a obce Terchová. Budeme radi, ak sa Vám podarí u nás na chvíľu zabudnúť na všetky starosti!

 

UBYTOVANIE

Ponúkame Vám ubytovanie v príjemne pastelovo zariadených komfortných izbách v pekným výhľadom na okolie. Ubytujeme Vás v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách typu standard a nadštandard s možnosťou prístelky.

 

STRAVOVANIE

K dispozícii je našim hosťom REŠTAURÁCIA, kde Vám pripravíme chutné raňajky, či uvaríme i dobrú večeru. Výber jedál máme naozaj bohatý.

 

SLUŽBY:

* Loptové hry – pred hotelom sa nachádza ihrisko vhodné napríklad na rôzne loptové hry. V zime tu býva klzisko.

* Sauna - po lyžovačke, po túre, alebo jednoducho pre jej blahodárne účinky môžete využívať parnú saunu, ktorá sa nachádza priamo v budove hotela.

* Biliard - naši hoteloví hostia majú zdarma k dispozícii biliard.

* Detské ihrisko - priamo pred terasou s posedením pre rodičov sa môžu deti zabávať na detskom ihrisku, ktoré je od cesty zo všetkých strán oddelené živým plotom.

* Kuželky -  pred hotelom sa môžu mladí aj dospelí hostia zabaviť hrou s kuželkami.

 

 

SKUPINOVÉ A FIREMNÉ AKCIE

Pre väčšie či menšie skupiny ľudí, ako sú napr. pracovné kolektívy, ponúkame atraktívne akcie, ktoré Vás v nových situáciách konfrontujú s nepoznanými vlastnosťami ostatných členov skupiny alebo Vás samotných a pomôžu stmeliť kolektív.

 

Relaxačno - informačné centrum Terchovec

V našom relaxačnom centre ponúkame možnosť pre fittnes cvičenia : aerobik, body-styling, pilátes (v pondelok až v nedeľu podľa rozvrhu od 17.00h do 20.00h od 15.7.2009) Možnosť zacvičiť si je i jednorázovo (min. 5osôb), prípadne pravidelne. Toto tréningové cetrum bude ponúkať i ďalšie aktivity, ako tenisová škola, škola plávania...

Objekt sa skladá z dvoch sektorov. Sektor A je voľne prístupný, sektor B (vodný svet) je platená zóna.

Sektor A – tu nájdete pod jednou strechou turisticko-informačné centrum s ponukou upomienkových predmetov a možnosti surfovania po internete, športovú halu, kde je možnosť hrať tenis, volejbal, bedminton, florbal... Vedľa športovej haly je možnosť zahrať si  squosh, bowling, biliard, oceniť svoj športový výkon a doplniť telesné tekutiny v BARE, kde zažijete pocit nádherného priestoru. Pre kompletnú starostlivosť je tu bude možnosť( hlavne pre nežnejšie pohlavie) navštíviť kaderníčku a kozmetičku, kde sa napraví, čo šport a zábava pokazili.

Sektor B - je žiadaný terchovský vodný svet. Obsahuje plavecko-relaxačný bazén (17,5x7x1,1-1,5), detský bazén, masážno-relaxačný bazén, vaňové vírivky, fínske sauny, parnú saunu, mokrý „barík“ pre doplnenie tekutín, fitness a miestnosť na cvičenie aerobiku, kalanetiky a p. V tejto časti je i možnosť masáže.

 
Popis okolia a zaujímavých miest

T u r i s t i k a

Malá Fatra a okolie hotela Gavurky ponúka širokú škálu výletov a túr počas celého roka, a to pre všetky skupiny návštevníkov - od nenáročných vychádzok pre rodičov s deťmi či menej náročných turistov až po tých náročnejších.

Aby ste si urobili predstavu o možnostiach tejto lokality, uvedieme niekoľko príkladov rôznej náročnosti, vo všetkých prípadoch však krásne túry. Zameriame sa skôr na menej frekventované oblasti.

 1. Hotel Gavurky - Hotel Diery - osada Jánošíkovci - Šípková
  Táto túra vás privedie do osady, v ktorej sa narodil Juraj Jánošík. Pôjdete nenáročným terénom s neveľkým prevýšením.
 2. Hotel Gavurky - Vyšné Kamence - dolina Obšívanka - Sokolie - Baraniarky - Kraviarske - Vrátna
  Pri tejto túre pôjdete najskôr úzkou dolinou obklopenou vápencovými vežami a stenami, bukovými lesmi a neskôr po hrebeni s výhľadmi na hôľnatý hlavný hrebeň. V závere budete zostupovať opäť lesom. Ide o celodennú túru, pri ktorej je potrbné mať pevnú obuv.
 3. Hotel Gavurky - Hotel Diery - Malý Rozsutec - Veľký Rozsutec - sedlo Medziholie - Štefanová
  Celodenná túra, pri ktorej vystúpite na dva známe skalnaté vrcholy. Pri výstupe od Hotela Diery na Malý Rozsutec sa aj v sezóne vyhnete tlačenici, zvyšok trasy je hojne navštevovaný. Je možné urobiť túto túru ako okruh, ak budete zo Štefanovej pokračovať cez Dolné diery späť okolo Hotela Diery do Hotela Gavurky. V tomto prípade by ste v rámci jednej túry vystriedali lesnú cestu, dominantné vrcholy s výhľadmi aj úzke skalné rokliny, podobne ako pri predošlej trase, ale podstatne viac navštevované turistami.
 4. Hotel Gavurky - Malý Rozsutec - Veľký Rozsutec - Stoh - Chleb - Bufet pod Chlebom - Veľký Kriváň - Suchý - Varín
  Jedná sa vlastne o prechod hlavného hrebeňa Krivánskej časti Malej Fatry. Tento prechod si môžete rozvrhnúť na niekoľko dní a využiť možnosti prenocovania v chatách na hrebeni a v jeho blízkosti (Chata na Grúni, Bufet pod Chlebom, Chata pod Suchým). Takáto hrebeňovka je nesporne veľkým zážitkom. Zdatný turista prechod zvládne aj za 1 deň, romantik si vychutná jeden či viac večerov v príjemnom prostredí chaty.

 

L y ž o v a n i e

Priamo pri hoteli sa nachádzajú nenáročné lyžiarske zjazdovky s 2 vlekmi a s technickým snehom.

V blízkosti len niekoľko kilometrov potom môžete navštíviť známe strediská vo Vrátnej doline, alebo využiť možnosti pre skialpinistické túry na hrebeni s celkovou dĺžkou tratí 19km, či zjazdy zo Stohu, Chlebu a Veľkého Kriváňa.


Prehľad zjazdoviek, vlekov a lanoviek vo Vrátnej:

Paseky
Zjazdové trate s celkovou dĺžkou 3,3 km so 100% technickým zasnežovaním a severozápadnou expozíciou ponúkajú športové vyžitie pre začiatočníkov, pokročilých i veľmi dobrých lyžiarov a snowboardistov. Celková prepravná kapacita 4-sedačkovej lanovky a 3 vlekov je viac ako 4.000 osôb za hodinu. Pravidelne upravovaný svah slúži aj na večerné lyžovanie každú stredu, piatok a sobotu. Na Pasekách sa každoročne konajú medzinárodné preteky v alpskom lyžovaní a snowboardingu.

Tížinka
V stredisku Tížinka nájdete nenáročné svahy s juhovýchodnou expozíciou pre tých najmenších, ale i začínajúcich lyžiarov a snowboardistov. 4 vleky spolu s nábehovým pásom prepravia za hodinu takmer 2 300 osôb. 100% technické zasnežovanie svahu a pravidelná úprava zaručujú nezabudnuteľný zážitok v tomto slnečnom stredisku pre Vaše ratolesti.

Poludňový Grúň
Do strediska Poludňový Grúň sa dostanete 4.-sedačkovou lanovkou zo strediska Paseky a následne prepojovacím vlekom dlhým 160 m. Celková dĺžka zjazdových tratí je takmer 2km a prídu si tu na svoje predovšetkým vyznávači prírodnej snehovej pokrývky a vyšších nadmorských výšok. 4 vleky prepravia za hodinu 2 600 osôb.

Príslop
Stredisko ponúka 2 stredne náročné zjazdové trate s celkovou dĺžkou 2 km, so 100% technickým zasnežovaním, vlek s prepravnou kapacitou 1 140 osôb za hodinu a okrem toho tu nájdete aj príjemný bufet.

Chleb
Zlatá perla celej doliny. Severne orientovaný ťažký svah s prevýšením až 750 m je prístupný modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou končiacou tesne pod hrebeňom Malej Fatry vo výške 1500m. Vďaka svojim poveternostným podmienkam je stredisko priam predurčené na jarnú lyžovačku až do mája. V blízkosti hornej stanice kabínkovej lanovky Vrátna – Chleb sa nachádza 300 m dlhý lyžiarsky vlek Tatrapoma P s prepravnou kapacitou 300 až 600 os/h.

Oštiepková mulda

Stredisko Oštiepková mulda sa nachádza v lokalite Chleb, len 100 m od vrcholovej stanice KLD Chleb. Severne orientovaný ťažký svah s vlekom kotva poskytuje ideálne podmienky pre všetkých náročných lyžiarov a snowboardistov. Aj toto stredisko, podobne ako stredisko Chleb je ideálne aj pre jarnú lyžovačku.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012