---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chalupa V STRÁNI
Mýto pod Ďumbierom č. 320
976 44 Mýto pod Ďumbierom
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Mýto pod Ďumbierom
Hory: Nízke Tatry
Lokalita: Horehronie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.00 / lôžko 
Ceny v lete
66 €  / objekt pre 6 osôb / noc
9 € / prístelka / noc

 
Ceny v zime
 
75 €  / objekt pre 6 osôb / noc
10 € / prístelka / nocOBDOBIE JAR a JESEŇ  (7/3-1/4, 6/4-27/6, 1/9-23/12):
60 €  / objekt pre 6 osôb / noc
8 € / prístelka / noc

VIANOCE a SILVESTER:
111,50 €  / objekt pre 6 osôb / noc
15 € / prístelka / noc


- v cenách nie je zahrnutý rekreačný poplatok 0,66 € / os. / noc
a spotreba elektickej energie 0,20 €  (6,1 Sk) / kW


 
Zľavy
- 10% zľava na týždňový pobyt
- 15% zľava na dvojtýždňový pobyt

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť varenia
 
Služby
informácie lyžiarska lanovka parkovisko pošta satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 8 lôžok
Usporiadanie:
3x 1/2 izba (+ možnos? 2 prísteliek)
 
Vybavenie

Chalupa V STRÁNI leží v krásnom prostredí Nízkych Tatier v horskej obci Mýto pod Ďumbierom s celoročnou prevádzkou. Malebnosť prostredia a okolitej prírody vytvára jedinečné podmienky na oddych a relaxáciu.


POPIS OBJEKTU
- ubytovanie je v chalupe pre 6 osôb v troch dvojposteľových izbách s možnosťou dvoch príležitostných lôžok
- súčasťou je kuchyňa s kompletným vybavením ( chladnička, plynový sporák, mikrovlnka, kávovar)
- jedálenský kút je spojený s obývacou izbou, v ktorej je umiestnený krb, TV/SAT a CD prehrávač
- kúrenie teplovzdušným krbom
- kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC je spoločná.


Príďte si k nám oddýchnuť - tešíme sa na Vás!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

LYŽOVANIE

Nízke Tatry sú známe svojimi výbornými podmienkami na pestovanie zimných športov ako lyžovanie, snowbording, skialpinizmus a ďalšie. Jednotlivé strediská v okolí poskytujú okrem výborných podmienok na lyžovanie aj lyžiarske a snowbordové škôlky, servis a požičiavanie lyží a mnoho ďalších služieb.

ZIMNÉ STREDISKÁ:

                    
1. Lyžiarske stredisko JASNÁ - CHOPOK
V stredisku je 28km zjazdoviek, šesťsedačková lanovka, tri štvorsedačky a 16 lyžiarskych vlekov. Stredisko je výnimočné možnosťou lyžovania na severnej (Záhradky, Jasná, Otupné) aj južnej (Srdiečko, Kosodrevina) strane Chopku. Svojou rozľahlosťou a komplexnosťou patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská na Slovensku.

2. Lyžiarske stredisko MÝTO POD ĎUMBIEROM
V stredisku, ktoré sa nachádza v obci s rovnomenným názvom, je 6 zjazdoviek z max. dĺžkou 1680m a 5 lyžiarskych vlekov. V rôznorodosti zjazdoviek si menej či viac nároční lyžiari nájdu to svoje. Svojou polohou, 200m od nášho penziónu, je rýchlo dostupné aj bez auta. Umelé zasnežovanie a technické upravovanie je samozrejmosťou strediska.

3. Lyžiarske stredisko TÁLE
V lyžiarskom stredisku, ktoré je situované v Bystrianskej doline, sa nachádza 5 vlekov s max. dĺžkou 900m a 4 zjazdovky. Široká ponuka  tratí zaujme náročnejších lyžiarov ale aj rodiny s deťmi.

4. Lyžiarske stredisko ČERTOVICA
V strednej časti Nízkych Tatier sa nachádza lyžiarske stredisko Čertovica, ktoré pozostáva zo 6 zjazdoviek a 5 vlekov s maximálnou dĺžkou 870 m. Stredisko ponúka umelé zasnežovanie a nájdu sa tu technicky upravované,  ale i neupravované zjazdovky aj  pre náročných lyžiarov.

5. Lyžiarske stredisko ČIERNY BALOG
Lyžiarske stredisko sa nachádza 8km od Brezna (súčasťou sú) a sú tu 3 vleky a 6 zjazdoviek s max. dĺžkou 1100m.  Stredisko je celosezónne zasnežované a technicky upravované. Je vhodné najmä pre rodiny s deťmi, ktoré obľubujú lyžovanie s pobytom v tradičnej kolibe v areáli strediska.TURISTIKA

Nízke Tatry sa rozprestierajú v dĺžke 80 km a pozostávajú z vrcholov, z ktorých je najvyšší Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m), Dereše (2004 m), a Kráľova Hoľa (1948 m). Vrcholy poskytujú neopakovateľný výhľad, pri dobrej viditeľnosti na končiare Vysokých Tatier. Nachádzajú sa tu mnohé horské chaty, spomedzi ktorých sa oplatí spomenúť najmä chatu M. R. Štefánika pod Ďumbierom a Kamennú chatu na Chopku.

TÚRY ŠITÉ NA MIERU:

1. mierne náročná  CHOPOK
Trasa: Srdiečko - lanovka Kosodrevina - Chopok - Kamenná chata - návrat Srdiečko
2. stredne náročná ČERTOVICA - ĎUMBIER
Trasa: Čertovica – Ďumbier - chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom – návrat cez Trangošku
3. stredne náročná  CHOPOK - CHABENEC
Trasa: Srdiečko – Kosodrevina – Chopok – Kamenná chata - hrebeňový prechod Chabenec –  návrat Srdiečko
4. náročná  CHOPOK- ĎUMBIER
Trasa: Trangoška -jaskyňa Mŕtvych Netopierov - chata M. R. Štefánika – Ďumbier – Chopok - Kamenná chata –
návrat Srdiečko
5. veľká náročnosť  KRÁĽOVÁ HOĽA - ĎUMBIER
Hrebeňová túra z Kráľovej Holi na Ďumbier - návrat cez TrangoškuŽeleznička a farma - ČIERNY BALOG
Aj tieto dve atrakcie Vám môžu spríjemniť pobyt v našom penzióne a vychutnať si prírodu z konského sedla, prípadne dobovú jazdu historickou železničkou, vhodnú najmä pre romantické páry, alebo rodiny s deťmi.

Paintball

Spríjemníte si pobyt v našom penzióne adrenalínovejšie stráveným časom. Náš penzión s pomocou združenia Paintball Brezno Vám sprostredkujeme odreagovanie sa s nazabudnuteľným zážitkom.

Splav
Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústi v Štúrove do Dunaja.

Cykloturistika

Pre dôkladné preskúmanie krás okolitej prírody z bicyklov sme pre Vás otvorili požičovňu bicyklov. Priamo v našom penzióne v ponuke nájdete horské aj terénne bicykle.

Horolezectvo
Aj nadšenci skalolezectva si u nás nájdu svoje. V okolí nášho penziónu sa nachádza niekoľko menej i viac náročných skaliek, ktoré sa vzynačujú dobrým prístupom a  kvalitným odistením.

Jaskyne
V okolí Mýta pod Ďumbierom a v masívoch Nízkych Tatier sa nachádza viacero jaskýň. Medzi najznámejšie a verejnosti prístupné jaskyne patria Bystrianska jaskyňa v obci Bystrá a Jaskyňa mŕtvych netopierov v masíve Ďumbiera. Pre viac informácií a sprostredkovanie návštevy jaskyne nás prosím kontaktujte.

Poľovačka
Pre našich hostí, milovníkov poľovačky, sprostredkujeme lov zveri v poľovných revíroch Slovenska. Zabezpečujeme poľovnícke vyžitie počas celej poľovníckej sezóny na vybrané druhy zveri.

Rybolov

Okolité vodné nádrže a potoky ponúkajú veľa možností pre vyznávačov rybárstva. Nachádzajú sa tu lovné i chovné revíre, ktoré poskytujú širokú škálu rôznych druhov rýb. Vytvorili sme ponuku najvyhľadávanejších revírov v okolí.KÚPELE A KÚPALISKÁ


V horúcom letnom období sa v okolí nášho penziónu nachádza veľa možností na oddych a relaxáciu. Medzi obľúbené oblasti patrí prírodné kúpalisko v lone prírody Tále, vodná nádrž Krpáčovo, alebo Podbrezová. Termálne pramene možno okúsiť aj vo vzdialenejších strediskách ako termálne kúpalisko Bešeňová, aquapark Tatralandia, alebo kúpele Brusno.

- prírodné kúpalisko TÁLE
Kúpalisko je obľúbené hlavne kvôli  nádhernej prírode, v ktorom sa nachádza. Je vzdialené 5 km.
- vodná nádrž KRPÁČOVO
Vodná nádrž sa nachádza 10 km od nášho penziónu v prostredí  krásnych hôr Nízkych Tatier.
- aquapark TATRALANDIA
Aquapark ponúka 6 celoročných termálnych bazénov (2 kryté) s liečivou minerálnou vodou s teplotou do 38°C a iné atrakcie, ako napr. 4 tobogany. Pre relaxovanie ponúka vitálny svet, ktorý pozostáva zo 16 parných, vodných a masážnych procedúr.
- kúpalisko PODBREZOVÁ
Patrí medzi najobľúbenejšie kúpaliská v okolí Brezna. Pre návštevníkov je k dispozícii plavecký a detský bazén spolu s plážovým ihriskom a inými službami.
- termálne kúpalisko BEŠEŇOVÁ
Termálne kúpalisko je vytvorené z horúcich prameňov liečivých vôd s teplotu 60°C. Vďaka obsahu veľkého počtu minerálov blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, a taktiež má kozmetické účinky.
- kryté plavárne
V blízkosti nášho penziónu sa nachádza množstvo krytých plavárni, ktoré poskytujú svoje služby pre verejnosť. Patrí medzi ne krytá plaváreň na Mazorníku, ako aj kryté bazény v okolitých hoteloch.
- kúpele BRUSNO
V areáli kúpeľov sa nachádza 6 minerálnych prameňov, ktorých teplota je do 20 C°. Súčasťou liečby sú pitné kúry liečivej vody a bazénové a vaňové kúpele.


 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012