---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión V STRÁNI
Mýto pod Ďumbierom č. 320
976 44 Mýto pod Ďumbierom
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Mýto pod Ďumbierom
Hory: Nízke Tatry
Lokalita: Horehronie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.25 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 24 € / noc
1/4 apartmán = 44 € / noc
+ prístelka = 9 € / osoba / noc

 
Ceny v zime
 
1/2 izba = 28,50 € / noc
1/4 apartmán = 50 € / noc
+ prístelka = 10 € / osoba / nocOBDOBIE JAR a JESEŇ  (7/3-1/4, 6/4-27/6, 1/9-23/12):
1/2 izba = 23 € / noc
1/4 apartmán = 41 € / noc
+ prístelka = 8 € / osoba / noc


VIANOCE a SILVESTER:
1/2 izba = 42,80 € / noc
1/4 apartmán = 74,50 € / noc
+ prístelka = 15 € / osoba / noc


- v cenách nie je zahrnutý rekreačný poplatok 0,66 € / os. / noc
- možnosť doobjednania stravy:
RAŇAJKY - 3 €
POLPENZIA - 7 €
PLNÁ PENZIA - 12,50 € 

 
Zľavy
- 10% zľava na týždňový pobyt
- 15% zľava na dvojtýždňový pobyt


 
 
Stravovanie
- individuálne, s možnosťou doobjednania stravy
- stravovanie v reštaurácii penziónu
 
Služby
informácie internet lyžiarska lanovka parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada kongresové služby kuchynka
Hovoríme:
anglicky
Kapacita vrátane prístelkov: 17 lôžok
Usporiadanie:
2x 1/2 izby, 3x 1/2+1 prístelka
1x apartmán pre 4 osoby (+ možnosť 2 prísteliek)
 
Vybavenie

Penzión V STRÁNI je novovybudovaný komplex stavieb situovaný v krásnom prostredí Nízkych Tatier v horskej obci Mýto pod Ďumbierom s celoročnou prevádzkou. Malebnosť prostredia a okolitej prírody vytvára jedinečné podmienky na oddych a relaxáciu.


UBYTOVANIE
Ubytovanie v penzióne zahŕňa 5 dvojlôžkových, štýlovo zariadených izieb, z toho 3 sú s možnosťou príležitostného lôžka. Všetky izby sú vybavené vlastným hygienickým zariadením, chladničkou, TV/SAT a rádiom, minibarom a internetovým pripojením.
Apartmán, ktorý je súčasťou penziónu, poskytuje ubytovanie pre 4 osoby. Súčasťou apartmánu je kuchynský kút s kompletným vybavením (elektrický sporák, mikrovlnka, chladnička, rýchlovarná kanvica) spojený s obývacou izbou s možnosťou dvoch príležitostných lôžok, spálňa, hygienické zariadenie, TV / SAT, rádio.
 
STRAVOVANIE
Súčasťou penziónu je reštaurácia s kapacitou 24 miest. Ponukou jedál priblížime návštevníkom kultúru a gastronómiu typickú pre daný región s možnosťou výberu bohatej ponuky chutných jedál, sezónnych špecialít, najlepších domácich vín a tradičných pív. Súčasťou reštaurácie je letná terasa.
Zimné večery našim návštevníkom spríjemní posedenie pri krbe a veľkoplošnom televízore. Pre hostí nášho penziónu poskytujeme možnosť raňajok v štýle švédskych stolov, polpenziu alebo plnú penziu.


CATERINGOVÉ SLUŽBY

Penzión v stráni zabezpečuje catering a plánovanie rautov pre súkromných a firmených klientov. Garantujeme jedinečnosť každej akcie s profesionálnou kvetinovou výzdobou. Jedlo je servírované pri stoloch s obsluhov, alebo formou švedských stolov. Pripravujeme návrh jedálneho lístka a odhad nákladov zadarmo. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Tešíme sa na Vás!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Možnosti v okolí penziónu
-------------------------------------


LYŽOVANIE

Nízke Tatry sú známe svojimi výbornými podmienkami na pestovanie zimných športov ako lyžovanie, snowbording, skialpinizmus a ďalšie. Jednotlivé strediská v okolí poskytujú okrem výborných podmienok na lyžovanie aj lyžiarske a snowbordové škôlky, servis a požičiavanie lyží a mnoho ďalších služieb.

ZIMNÉ STREDISKÁ:

                    
1. Lyžiarske stredisko JASNÁ - CHOPOK
V stredisku je 28km zjazdoviek, šesťsedačková lanovka, tri štvorsedačky a 16 lyžiarskych vlekov. Stredisko je výnimočné možnosťou lyžovania na severnej (Záhradky, Jasná, Otupné) aj južnej (Srdiečko, Kosodrevina) strane Chopku. Svojou rozľahlosťou a komplexnosťou patrí medzi najvyhľadávanejšie strediská na Slovensku.

2. Lyžiarske stredisko MÝTO POD ĎUMBIEROM
V stredisku, ktoré sa nachádza v obci s rovnomenným názvom, je 6 zjazdoviek z max. dĺžkou 1680m a 5 lyžiarskych vlekov. V rôznorodosti zjazdoviek si menej či viac nároční lyžiari nájdu to svoje. Svojou polohou, 200m od nášho penziónu, je rýchlo dostupné aj bez auta. Umelé zasnežovanie a technické upravovanie je samozrejmosťou strediska.

3. Lyžiarske stredisko TÁLE
V lyžiarskom stredisku, ktoré je situované v Bystrianskej doline, sa nachádza 5 vlekov s max. dĺžkou 900m a 4 zjazdovky. Široká ponuka  tratí zaujme náročnejších lyžiarov ale aj rodiny s deťmi.

4. Lyžiarske stredisko ČERTOVICA
V strednej časti Nízkych Tatier sa nachádza lyžiarske stredisko Čertovica, ktoré pozostáva zo 6 zjazdoviek a 5 vlekov s maximálnou dĺžkou 870 m. Stredisko ponúka umelé zasnežovanie a nájdu sa tu technicky upravované,  ale i neupravované zjazdovky aj  pre náročných lyžiarov.

5. Lyžiarske stredisko ČIERNY BALOG
Lyžiarske stredisko sa nachádza 8km od Brezna (súčasťou sú) a sú tu 3 vleky a 6 zjazdoviek s max. dĺžkou 1100m.  Stredisko je celosezónne zasnežované a technicky upravované. Je vhodné najmä pre rodiny s deťmi, ktoré obľubujú lyžovanie s pobytom v tradičnej kolibe v areáli strediska.TURISTIKA

Nízke Tatry sa rozprestierajú v dĺžke 80 km a pozostávajú z vrcholov, z ktorých je najvyšší Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m), Dereše (2004 m), a Kráľova Hoľa (1948 m). Vrcholy poskytujú neopakovateľný výhľad, pri dobrej viditeľnosti na končiare Vysokých Tatier. Nachádzajú sa tu mnohé horské chaty, spomedzi ktorých sa oplatí spomenúť najmä chatu M. R. Štefánika pod Ďumbierom a Kamennú chatu na Chopku.

TÚRY ŠITÉ NA MIERU:

1. mierne náročná  CHOPOK
Trasa: Srdiečko - lanovka Kosodrevina - Chopok - Kamenná chata - návrat Srdiečko
2. stredne náročná ČERTOVICA - ĎUMBIER
Trasa: Čertovica – Ďumbier - chata M. R. Štefánika pod Ďumbierom – návrat cez Trangošku
3. stredne náročná  CHOPOK - CHABENEC
Trasa: Srdiečko – Kosodrevina – Chopok – Kamenná chata - hrebeňový prechod Chabenec –  návrat Srdiečko
4. náročná  CHOPOK- ĎUMBIER
Trasa: Trangoška -jaskyňa Mŕtvych Netopierov - chata M. R. Štefánika – Ďumbier – Chopok - Kamenná chata –
návrat Srdiečko
5. veľká náročnosť  KRÁĽOVÁ HOĽA - ĎUMBIER
Hrebeňová túra z Kráľovej Holi na Ďumbier - návrat cez TrangoškuŽeleznička a farma - ČIERNY BALOG
Aj tieto dve atrakcie Vám môžu spríjemniť pobyt v našom penzióne a vychutnať si prírodu z konského sedla, prípadne dobovú jazdu historickou železničkou, vhodnú najmä pre romantické páry, alebo rodiny s deťmi.

Paintball

Spríjemníte si pobyt v našom penzióne adrenalínovejšie stráveným časom. Náš penzión s pomocou združenia Paintball Brezno Vám sprostredkujeme odreagovanie sa s nazabudnuteľným zážitkom.

Splav
Rieka Hron je po Váhu druhou najväčšou slovenskou riekou. Pramení pod Kráľovou hoľou a po 289 km ústi v Štúrove do Dunaja.

Cykloturistika

Pre dôkladné preskúmanie krás okolitej prírody z bicyklov sme pre Vás otvorili požičovňu bicyklov. Priamo v našom penzióne v ponuke nájdete horské aj terénne bicykle.

Horolezectvo
Aj nadšenci skalolezectva si u nás nájdu svoje. V okolí nášho penziónu sa nachádza niekoľko menej i viac náročných skaliek, ktoré sa vzynačujú dobrým prístupom a  kvalitným odistením.

Jaskyne
V okolí Mýta pod Ďumbierom a v masívoch Nízkych Tatier sa nachádza viacero jaskýň. Medzi najznámejšie a verejnosti prístupné jaskyne patria Bystrianska jaskyňa v obci Bystrá a Jaskyňa mŕtvych netopierov v masíve Ďumbiera. Pre viac informácií a sprostredkovanie návštevy jaskyne nás prosím kontaktujte.

Poľovačka
Pre našich hostí, milovníkov poľovačky, sprostredkujeme lov zveri v poľovných revíroch Slovenska. Zabezpečujeme poľovnícke vyžitie počas celej poľovníckej sezóny na vybrané druhy zveri.

Rybolov

Okolité vodné nádrže a potoky ponúkajú veľa možností pre vyznávačov rybárstva. Nachádzajú sa tu lovné i chovné revíre, ktoré poskytujú širokú škálu rôznych druhov rýb. Vytvorili sme ponuku najvyhľadávanejších revírov v okolí.KÚPELE A KÚPALISKÁ


V horúcom letnom období sa v okolí nášho penziónu nachádza veľa možností na oddych a relaxáciu. Medzi obľúbené oblasti patrí prírodné kúpalisko v lone prírody Tále, vodná nádrž Krpáčovo, alebo Podbrezová. Termálne pramene možno okúsiť aj vo vzdialenejších strediskách ako termálne kúpalisko Bešeňová, aquapark Tatralandia, alebo kúpele Brusno.

- prírodné kúpalisko TÁLE
Kúpalisko je obľúbené hlavne kvôli  nádhernej prírode, v ktorom sa nachádza. Je vzdialené od penziónu 5 km.
- vodná nádrž KRPÁČOVO
Vodná nádrž sa nachádza 10 km od nášho penziónu v prostredí  krásnych hôr Nízkych Tatier.
- aquapark TATRALANDIA
Aquapark ponúka 6 celoročných termálnych bazénov (2 kryté) s liečivou minerálnou vodou s teplotou do 38°C a iné atrakcie, ako napr. 4 tobogany. Pre relaxovanie ponúka vitálny svet, ktorý pozostáva zo 16 parných, vodných a masážnych procedúr.
- kúpalisko PODBREZOVÁ
Patrí medzi najobľúbenejšie kúpaliská v okolí Brezna. Pre návštevníkov je k dispozícii plavecký a detský bazén spolu s plážovým ihriskom a inými službami.
- termálne kúpalisko BEŠEŇOVÁ
Termálne kúpalisko je vytvorené z horúcich prameňov liečivých vôd s teplotu 60°C. Vďaka obsahu veľkého počtu minerálov blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, a taktiež má kozmetické účinky.
- kryté plavárne
V blízkosti nášho penziónu sa nachádza množstvo krytých plavárni, ktoré poskytujú svoje služby pre verejnosť. Patrí medzi ne krytá plaváreň na Mazorníku, ako aj kryté bazény v okolitých hoteloch.
- kúpele BRUSNO
V areáli kúpeľov sa nachádza 6 minerálnych prameňov, ktorých teplota je do 20 C°. Súčasťou liečby sú pitné kúry liečivej vody a bazénové a vaňové kúpele.


 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012