---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata ZOŠKA
oblasť Zochova chata - časť Piesok 4021
900 01 Modra
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Modra
Hory: Malé Karpaty
Lokalita: Bratislava a okolie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 9.77 / lôžko 
Ceny v lete
332 € / noc - prenájom celej chaty vrátane ubytovania (pri objednávke cateringu)
498 € / noc - prenájom celej chaty vrátane ubytovania (bez objednávky cateringu)

12 € / osoba / noc - ubytovanie bez sociálneho zariadenia
15 € / osoba / noc - ubytovanie so sociálnym zariadením

165 € / deň - spoločenská miestnosť
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy

 
 
Stravovanie
- individuálne
- možnosť stravovania v reštaurácii chaty
 
Služby
bar bazén, kúpalisko informácie letisko parkovisko reštaurácia sprcha turistická trasa televízor WC záhrada kongresové služby salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 34 lôžok
Usporiadanie:
1/2 izby, 1/3 izby (s možnosťou prístelky)
 
Vybavenie


Do prírodnej scenérie listnatých lesov Malých Karpát je vsadená Chata ZOŠKA vzdialená od hlavného mesta Bratislava len 30 km. V pokojnom horskom prostredí tu nájdete pohodlie, zábavu, veľký výber gastronomických špecialít, ale i tradičných slovenských jedál, relaxačné možnosti a milí personál.
Celoročná prevádzka umožňuje návštevníkom spoznávať krásy a históriu regiónu v každom ročnom období.


UBYTOVANIE

Lôžková kapacita chaty je 34 miest v dvoj a trojposteľových izbách každá s možnosťou prístelky. V prípade väčšieho počtu hostí sa priamo v areáli nachádza Chate Breza, ktorá zvyšuje počet lôžok na 70. Niektoré z izieb sú vybavené TV prijímačom, minichladničkou a toaletou so sprchovacím kútom.

V bezprostrednej blízkosti Chaty Zoška sa nachádza Chata Breza. Pre svojich hostí ponúka všetky doplnkové služby, aktivity a priestory Chaty Zoška. Lôžková kapacita je 34 miest, čo umožňuje ubytovanie celkovo až 70 ľudí v areáli Zoška.


STRAVOVANIE

V štýlovej priestrannej reštaurácii ponúkame široký sortiment jedál a nápojov. Reštaurácia je presvetlená slnkom, ktoré Vás tu sprevádza ako symbol zdravej horskej klímy.
Radi pre Vás pripravíme Vašu oslavu, či firemný večierok plný dobrej nálady. Taktiež Vám do pozornosti dávame naše domáce koláčiky, zákusky a torty. Príjemnú atmosféru dotvára krb, ktorý oceníte najmä počas zimných mesiacov.


SLUŽBY

Bar Devil’s - V tomto netradičnom bare ponúkame široký výber alkoholických aj nealkoholických nápojov a kokteilov
Salónik - V pohodlí kožených kresiel môžete nerušene sledovať Váš obľúbený program na veľkej obrazovke
Herňa - Zabaviť sa môžete pri biliarde alebo šípkach
Veľkopriestorový stan - Vhodný pre väčšie akcie s priamym vstupom do chaty
Výzdoba - balónová, narodeninová, detská, pre dospelých, svadobná, firemná

Chata Zoška ponúka možnosť usporiadania:

 • firemných akcíí
 • školení
 • seminárov
 • svadieb
 • jubilejných osláv
 • maturitných stretnutí
 • promócíí
 • ako aj menších rodinných osláv a iných akcíí v bare a salóniku.

Ubytovacia, reštauračná a barová časť sú navzájom prepojené. Každá časť má samostatný vstup, čo umožňuje nerušený priebeh jednotlivých akcií. Chata je elegantná a spojenie dreva, kameňa a umeleckého kováčstva vytvára príjemnú a nevtieravú atmosféru.VOĽNÝ ČAS

Zabaviť sa môžete pri biliarde alebo šípkach, veľkým bonusom v zimných mesiacoch je pretlaková nafukovacia krytá hala so špičkovým povrchom s možnosťou širokého športového využitia ako napríklad futbal, tenis, tanec a podobne. V letnom období tvorí hala oplotené multifunkčné ihrisko s rozmermi tenisového dvorca.

Počas teplých dní sa môžete osviežiť v bazéne a pre Vaše ratolesti sa v blízkom okolí nachádza detské ihrisko s množstvom preliezok, šmyklaviek a hojdačiek.

Ďalšími doplnkovými službami pre spríjemnenie pobytu hostí sú požičovňa horských bicyklov, kolobežiek, štvorkoliek a nafukovacieho skákacieho hradu. Novinkou v našej ponuke športových aktivít sú beach volejbal, petangue a trampolína.

Súčasťou areálu je parkovisko monitorované kamerovým systémom s kapacitou 25 áut.EXOTICKÉ ZVIERATÁ

Len u nás môžete zažiť atmosféru tropického pralesa a na vlastné oči uvidieť dva unikátne druhy zvierat. Ako jediným na Slovensku sa nám podarilo získať do súkromného chovu kajmana klínohlavého (Paleosuchus Trigonatus) a tamarína skákavého (Callimico Goeldii).

Tieto vzácne druhy sa chovajú len zriedka a vo voľnej prírode sú na pokraji vyhynutia. V našom areáli sme im vytvorili domov čo najviac pripomínajúci ich vlastný. Opičkám tropický prales s jazerom, teplotou vzduchu 25 stupňov a vlhkosťou 80 percent. Studenokrvným krokodílom dostatok priestoru na presúvanie sa z teplých skalnatých miest do chladnejších vôd padajúceho vodopádu.

Príďte nás navštíviť a preneste sa do ďalekých trópov…


Tešíme sa na Vás!

 
Popis okolia a zaujímavých miest


V blízkosti chaty sa nachádza lyžiarske stredisko s 3 vlekmi a vodná priehrada.
Prekrásne okolie Chaty Zoška ponúka trasy pre pešiu turistiku a cykloturistiku.

Pre záujemcov o kultúrne a historické dedičstvo odporúčame výlety:

 • hrad Červený kameň
 • Smolenický zámok
 • múzeum Ľ. Štúra v Modre
 • malebné vinárske mestečko Pezinok

Aktivity na objednávku:

 • paintball
 • živá hudba
 • teambuildingové aktivity


Mesto MODRA
Lono horského masívu Malých Karpát poskytuje krásne lesné chodníčky a zákutia. Tie vás zavedú aj na vrchol Veľká Homola, ktorý vám poskytne prekrásny výhľad na prírodnú scenériu. Slávnu minulosť podčiarkli mnohé osobnosti, ktoré v Modre žili a tvorili. Prítomnosť Ľudovíta Štúra v našom meste oprávňuje Modru, aby jej prináležalo označenie „Štúrova Modra“

Modranská keramika
V Modre pôsobilo množstvo vynikajúcich majstrov keramiky a modranská keramika získala aj najvyššie ocenenia na medzinárodných výstavách.

Modranské vinohradníctvo
Malokarpatské vinohradníctvo má svoje regionálne zvláštnosti, zaujímavý sortiment, prekvapivú kvalitu vín a dlhú a bohatú agrárnu kultúru. V súčasnosti reprezentujú slávne modranské vinohrady a vinárske tradície okrem významných enológov hlavne združenie vinohradníkov Vincúr, Vinohradnícka spoločnosť Modra, Stredná vinohradnícka a ovocinárska škola spolu s mnohými súkromnými vinohradníkmi z Modry a Kráľovej.  V Modre sídli i Malokarpatská vínna cesta, ktorá zabezpečuje prezentáciu a propagáciu celého regiónu doma i v zahraničí.

Štúrova Modra
Modra je známa aj ako mesto Štúrovcov, ktoré sa zapojilo do boja za národné obrodenie. V Modre bol evanjelickým kňazom a riaditeľom gymnázia Karol Štúr a po jeho predčasnej smrti prišiel do Modry jeho brat Ľudovít. Bola tu odhalená pamätná tabuľa venovaná Ľ. Štúrovi, umiestnená na dome, v ktorom žil tento národný buditeľ. Po rekonštrukcii mestskej radnice, urobili v nej aj novú literárnu expozíciu o živote a diele Ľ. Štúra.


Rekreácia a turistika

V posledných rokoch (2001) nadšenci turistiky vybudovali na vrchu Veľká Homola turistickú rozhľadňu. Skutočnou radosťou pre každého je výstup na ňu. Starodávna povesť rozpráva, že na tomto vrchu sa vraj zastavil Odyseus (Ulysses), hrdina Trójskej vojny, ktorý sa vracal domov ku svojej žene – vernej a krásnej Penelope. K výstupu z Modry na Kogel sa vybral aj modranský mešťanosta Ján Juraj Schreiber. Rozhliadol sa po Malokarpatskej pentapolitáne a skonštatoval, že boh dal Modre spomedzi týchto okolitých miest najviac darov.


Výletné trasy


Zochova chata – Veľká homoľa 1:0 hod. – Zámčisko 1:50 hod. – Štúrova lavička 2:35 hod.– Modra, nám. 3:0 hod. Opačným smerom 3:25 hod. Obľúbená trasa. Spojnica historických miest a krásnych, zaujímavých rozhľadov.
Modra – Pod širokým 1:10 hod. – Veľká hoľa 2:40 hod. – Zochova chata 3:25 hod. – Harmónia 4:40 hod – Modra 5:20 hod. Opačným smerom 5:20 hod. Stredne náročná túra väčšinou v lese spestrenými výhľadmi.
Harmónia – Medvedia skala 0:40 hod. – Kukla 1:40 hod – hrad Červený kameň 2:45 hod. Opačným smerom 2:45 hod. Zaujímavá túra s pekným výhľadom a návštevou hradu Červený kameň.
Piesok – Zochova chata – Panské Uhliská 1:40 hod. – Vysoká (754m) 2:25 hod. – Hubalová 3:20 hod. – Čermák 4:05 hod. – Zochova chata 4:45 hod. Opačným smerom 4:45 hod. Z vrcholu je široký rozhľad na Malé Karpaty, hrad Červený kameň, Podunajskú nížinu a Záhorskú nížinu.
* Zochova chata – Čermák 0:55 hod. – Vápenka 1:40 hod. – Veľká homoľa (709m) 2:0 hod. – Modra 3:55 hod. Opačným smerom 4:15 hod. Pohodlná túra v zalesnenom teréne s výhľadom z Veľkej homole.
* Zochova chata – Čermák 0:55 hod. – sedlo Javorina 2:40 hod. – Rybníček 3:25 hod. – Nad hvezdárňou 4:55 hod – Zochova chata 5:25 hod. Opačným smerom 5:25 hod. Zaujímavá, pomerne namáhavá trasa s pekným výhľadom zo Skalnatej.
* Zochova chata – Veľká homoľa (709 m) – Zumberg 2:50 h. – Pezinok (žel. stanica) 2:55 h. Opačným smerom 2:35 h. Pohodlná túra s rozhľadom z Veľkej homoli a možnosťou prehliadky Pezinka.
* Zochova chata – Čermák 0:55 h. – sedlo Baba 3:40 h. – Biely kríž 7:50 h. – Kamzík 10:00 h. – Bratislava – Koliba 10:20h. Opačným smerom 10:20h. Dlhá, scénericky pekná, fyzicky náročná trasa pre zdatných turistov.


 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012