---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión PLATZ
Dominikánske námestie 23
040 01 Košice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vodná nádrž Ružín
Hory: Volovské vrchy
Lokalita: Košice a okolie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 20.75 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba (oddelené postele) = 43,15 € / noc
1/2 izba (podkrovná s manželskou posteľou) = 49,79 € / noc
1/2 izba (s internetom a klímou - odelené postele) = 49,79 € / noc
malý apartmán (2 osoby) = 66,39 € / noc
veľký apartmán (4 osoby) =  82,98 € / noc
+ prístelka = 18,26 € / noc


Všeobecné INFO:
- možnosť doobjednania raňajok - 3,29 € / deň
- cena nezahŕňa mestský poplatok 1 € / os. / deň
- poplatok za psa  - 11,62 € / noc
- parkovanie 8,30 € / deň

 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- deti do 5 rokov bez nároku na lôžko a služby ZDARMA

 
 
Stravovanie
- individuálne, možnosť doobjednania raňajok
- stravovanie v reštaurácii penziónu
 
Služby
informácie internet letisko nákupné centrum pamätihodnosti parkovisko pošta reštaurácia satelit sprcha taxi telefón trezor televízor WC zákaz fajčiť zvieratá kongresové služby salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 35 lôžok
Usporiadanie:
13 x 1/2 izba
2x apartmán
 
Vybavenie

Penzión PLATZ
sa nachádza v centre mesta Košíc. Vďaka svojej polohe neďaleko historického centra je ideálnym miestom, nie len pre turistov, ktorí túžia spoznať kultúrne pamiatky tohto mesta, ale aj pre obchodne cestujúcich.

Na prízemí Vás privíta príjemná reštaurácia s kapacitou 120 miest. V reštaurácií je možnosť usporiadania rodinných osláv ako sú napr. svadba, krstiny, birmovky, prvé sv. prijímanie, promócie, ako aj životné jubileá. Medzi akcie, ktoré usporadúvame patria aj firemné podujatia a rôzne skupinové akcie.
V Penzióne je Vám k dispozícií salónikkapacitou 25 miest, ktorý môže slúžiť pre súkromné rodinné oslavy, prípadne firemné porady, školenia a podobne.
V pätnástich moderne vybavených dvojlôžkových izbách nájdete pohodlie a oddych. Na každej izbe je možnosť prístelky. Všetky izby sú vybavené kúpeľňou so sociálnym zariadením. Samozrejmosťou je TV, telefón, rádio a prístup na internet.


UBYTOVANIE
Penzión Platz má pre Vás k dispozícií 15 izieb. Z toho 13 dvojlôžkových izieb, 1 mladomanželský / malý apartmán a 1 veľký apartmán (súčasťou veľkého apartmánu sú dve spálne a jedna obývacia miestnosť). Každá izba je vybavená kúpelňou so sociálnym zariadením, TV, telefónom, rádiom... Na recepcii je možnosť bezplatného zapožičania sušiča na vlasy a žehličky na vlasy.


STRAVOVANIE

V priestore penziónu na Vás čaká reštaurácia s kapacitou 120 miest. Hosťom ponúkame na výber z ôsmych raňajkových menu. V reštaurácii Vám ponúkame možnosť usporiadania svadieb, stužkových slávností, koncoročných večierkov, osláv rôznych životných jubileí, promócií a pod.


SLUŽBY

Pri ubytovaní štandardne ponúkame nasledujúce služby:
 • prístup na internet
 • budenie telefónom
 • faxové služby
 • kopírovanie dokumentov
 • pranie, žehlenie
 • požičiavanie sušiča na vlasy
 • domáce zvieratá vstup povolený
 • predaj alko, nealko nápojov
 • predaj hygienických potrieb
 • turistické mapy
 • pochutiny

Z ďalších doplnkových služieb poskytujeme kontinentálne raňajky s možnosťou výberu z ôsmych raňajkových menu.

Penzión je otvorený počas celého roka, neváhajte a príďte nás navštíviť. Pre hostí je k dispozícií ochotní personál, ktorí Vám poskytne kvalitné služby a informácie.


Teší sa na Vás kolektív Penziónu Platz.

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Mesto KOŠICE sa svojim významom a veľkosťou radí hneď  za hlavné mesto Slovenska Bratislavu. Nachádza sa vo východnej časti Slovenska. Košice sú prvým európskym mestom, ktoré získalo vlastnú erbovú listinu.

Dóm sv. Alžbety je najvýchodnejšou gotickou katedrálou v Európe. Historické centrum je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou v Slovenskej republike. Najstaršia stredná škola v strednej Európe bola založená takisto v Košiciach - v roku 1872 Stredná priemyselná škola strojnícka. Na území mesta je rozlohou najväčšia zoologická záhrada v strednej Európe (288 hektárov) a rozlohou najväčšia slovenská botanická záhrada s najväčšou zbierkou kaktusov v bývalom Československu. Detská železnica v Čermeľskom údolí je najstaršou a jedinou na Slovensku.

Mesto Košice a okolie Vám poskytuje množstvo prekrásnych miest na oddych počas letného, ale aj zimného obdobia. Z veľkej ponuky Vám odporúčame lokality , kde určite načerpáte potrebnú energiu a oddýchnete si či počas prechádzky, alebo využijete niektorú z ponúk športu, alebo zábavy.TIPY NA VÝLETY v okolí

Bankov (3 km),  Alpinka (5 km)
Miesta najčastejšie vyhľadávané Košičanmi na oddych, šport a zábavu. Sú prístupné autom, ako aj autobusovou dopravou. Na Alpinku premáva detská železnica (5,5 km) s počiatočnou stanicou Čermeľ. V areáli sa nachádza 9-jamkové golfové ihrisko.

Jahodná (9 km) rekreačno-športové stredisko.

Ružín (33 km)
Ružínska priehrada vznikla vybudovaním vodného diela na rieke Hornád. Ponúka bohaté možnosti vodných športov, ale aj turistiky. Zaujímavá je najmä túra na bralo Sivec, vysoké 781 m, z ktorého je pekný výhľad do celého okolia Hornádu. Milovníkom zimných športov poslúžia okolité členité terény s lyžiarskymi vlekmi.

Bukovec (6 km)
Vodná nádrž pri rovnomennej obci. V lokalite je možnosť kúpania, vodných športov a rybolovu. V areáli Hotela Hrabina sa nachádza 6-jamkové golfové ihrisko s golfovým trenažérom.

Hradová (466 m n. m., dĺžka trasy asi 3 km)
V minulosti miesto stredovekého hradu, zo strategického hľadiska s výhodnou polohou. V súčasnosti miesto s vyhliadkovou vežou so širokým výhľadom do Košickej kotliny.

Kavečany (5 km)

Nachádza sa tu zoologická záhrada. Je aj výborným miestom pre zimné športy. Sú tu upravené terény pre zjazdové a bežecké lyžovanie pre začiatočníkov i pokročilých. Dobrý prístup aj autobusmi mestskej hromadnej dopravy (č. 29).

Kojšovská Hoľa
Rekreačné stredisko s vybudovanými lyžiarskymi vlekmi a sedačkovou lanovkou. Množstvo značkovaných trás pre pešiu turistiku.

Herľany (27 km smerom na Michalovce)
Vznikol v roku 1870 pri vrtných prácach zameraných na získanie zdrojov minerálnej vody pre kúpele. Prúd minerálnej vody vystrekuje až do výšky 30 m v intervaloch 32 až 34 hodín. Jeho erupcia trvá pol hodiny. V lokalite je možnosť ubytovania a stravovania.

Jasov
Jasov je historicky známa obec už z 12. storočia. V tej dobe tu postavil rád premonštrátsky kláštorný hrad, ktorý však spolu s obcou pri tatárskych vpádoch vyhorel. Súčasný kláštor pochádza z 18. storočia. Je to najkrajšia neskorobaroková stavba na Slovensku.
Ďalšou turisticky zaujímavou atrakciou je Jasovská jaskyňa, uložená v útrobách skalného masívu, vďaka ktorej história obce siaha oveľa hlbšie do dejín ľudstva. V jaskynných priestoroch sa totiž našli stopy po neolitickom i eneolitickom osídlení potvrdené nálezmi bukovohorskej kultúry, kanelovej keramiky, spolu s archeologickými pamiatkami pilinskej kultúry z mladšej bronzovej doby i nálezmi kyjatickej kultúry z neskorej bronzovej doby.

Zádielska dolina
- so svojimi prírodnými hodnotami patrí k najkrajším kútom Slovenského krasu. Pre svoju jedinečnú flóru, faunu a prírodné scenérie bola vyhlásená za chránenú krajinnú oblasť. Dĺžka skalnej tiesňavy je 2200 m a hĺbka okolo 300 m. Vedie tu prvý náučný chodník.

Nižná Myšľa
V obci sa nachádza významná archeologická lokalita sídliska a pohrebiska z doby bronzovej, 1450 rokov pred naším letopočtom a nedávno odkryté pozostatky stredovekého kostolíka z konca 13. storočia.

Kúpele Štós
Kúpele sa nachádzajú na juhovýchodnom Slovensku na hranici Spišského Rudohoria a Slovenského krasu. Ležia vedľa starej baníckej cesty z Medzeva do Smolníka. Prírodným liečivým faktorom Štósu je podhorská klíma s bohatstvom ihličnatých lesov, vhodná na liečbu akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest, ochorení pľúc a prieduškovej astmy.


HRADY A KAŠTIELE

Spišský hrad
Krásna Hôrka

Mauzóleum - Krásnohorské podhradie
Betliar
Hrad Ľubovňa + Ľubovnianske múzeumJASKYNE


Dobšinská ľadová jaskyňa
Gombasecká jaskyňa
Domica
Jasovská jaskyňa
Ochtinská aragonitová jaskyňa


 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012