---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión ANTON
Ulica Sv. Cyrila a Metoda 830
013 01 Teplička nad Váhom
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 17.20 / lôžko 
Ceny v lete
izba CLASSIC (1 osoba) = 22,70 € / noc
izba CLASSIC (2 osoby) = 34,40 € / noc
+ prístelka = 15 € / noc

apartmán (1 osoba) = 45,70 € / noc
apartmán (2 osoby) = 51,40 € / noc

- možnosť dokúpenia raňajok
(4,30 € / deň)
- v cene ubytovania je už zahrnutá i obecná daň za ubytovanie
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- z uvedených cien poskytujeme v rámci sezóny a neúplného vyťaženia ubytovacej kapacity zľavy dohodou 
 
Stravovanie
- možnosť doobjednania raňajok (stravovanie v reštaurácii penziónu)
 
Služby
bar internet kaviareň letisko parkovisko reštaurácia satelit sprcha televízor WC fitness kongresové služby wellness
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 95 lôžok
Usporiadanie:
1/2 izby CLASSIC
1/2 izby CLASSIC s prístelkou
1/2 apartmán
 
Vybavenie

Penzión ANTON *** je novovybudovaný penzión s vysokým štandardom ubytovania a reštauračných služieb. Je situovaný v tichom prostredí obce Teplička nad Váhom, 3 km od centra Žiliny a neďaleko Národného parku Malá Fatra.
Do hotela je možný prístup autom, k dispozícii je strážené parkovisko. Taktiež možno využiť časté autobusové spojenie zo Žiliny. Môžeme zabezpečiť mikrobus, ktorý slúži hosťom, zaujímajúcim sa o výlety do blízkeho okolia, ale tiež o celodenné výlety.

UBYTOVANIE
K ubytovaniu slúži 43 dvojlôžkových izieb, 1 dvojposteľový apartmán. Na každej izbe sa nachádza TV prijímač s príjmom satelitných programov, LAN a WIFI internet, rádio, telefón, kúpeľňa a WC.

STRAVOVANIE a KONGRESOVÉ SLUŽBY
V penzióne sa nachádza aj reštaurácia s kapacitou az 100 miest, V.I.P. Saloon s kapacitou 40 miest, Smoking saloon s kapacitou 30 miest a Night bar s kapacitou 50 miest.

Tu si môžete nielen vychutnať rôzne jedlá slovenskej kuchyne a pizzérie, ale nájdete v nich vhodné kongresové priestory pre akékoľvek aktivity, napr. obchodné meetingy, firemné prezentácie, oslavy najrozličnejšieho charakteru ako napr. narodeniny, výročia, svadby.

Naše služby rozširujeme o WELLNESS Centrum so saunami, masážou a fitness centrom...

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Krivánska Malá Fatra s čarovnou Vrátnou dolinou je vyhľadávaným strediskom zimnej i letnej turistiky. Jánošíkove diery, Malý i Veľký Rozsutec, Veľký Kriváň, Chleb, ale tiež kopce Slovenských Beskýd poskytnú nenáročné vychádzky i náročnejšie túry pre zdatnejších aj menej zdatných turistov.


ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE, SNOWBOARDING

V zimnom období je Vrátna dolina vyhľadávaným strediskom zimných športov. Sú tu výborné podmienky na lyžovanie s garanciou 120 dní pre menej náročných, ako i náročných lyžiarov. Zabezpečíme vám mikrobus pre dopravu.
V blízkom SKI CENTRE VRÁTNA je situovaných 11 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 9154 osôb za hodinu a dĺžkou 7825 m. Lyžiarske terény sú v celkovej dĺžke 12,6 km. Sú upravované a časť z nich je umelo zasnežovaná. Lyžiarom sú k dispozícii aj tieto služby: požičovňa lyží, lyžiarskej výstroje a lyžiarska škola určená nielen deťom, ale aj dospelým. Možnosť večerného lyžovania určite uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.


ZIMNÁ TURISTIKA, BEŽECKÉ LYŽOVANIE

V Malej Fatre je okrem letného značkovania aj zimné značkovanie, ktoré umožňuje orientáciu v zime. Turistické značkované chodníky, okrem prístupových ciest na chaty, v zimnom období pre sťaženú orientáciu, neschodnosť terénu alebo nebezpečenstvo lavín neodporúčame. Niektoré z týchto chodníkov, ale hlavne tie, ktoré sú v hôľnom pásme, sú v zime životu nebezpečné. Zimným značkovaním sa označujú len úseky, ktoré sú v zime hodne navštevované a ide o miesta, ktoré si to zvlášť vyžadujú.
Bežecké lyžovanie má vo Vrátnej tiež dlhú tradíciu. Pravidelne sa tu konajú preteky a v zimných mesiacoch sú bežecké trate využívané aj našimi návštevníkmi.


Okolie - mesto  ŽILINA

Mesto Žilina patrí medzi významné slovenské kultúrno-historické mestá. Najstaršia písomná zmienka pochádza z roku 1208. Mesto sa môže pýšiť rôznymi pamiatkami - najstaršou pamiatkou je neskororománsky kostol sv. Štefana – kráľa z 13. storočia.
Budatínsky zámok - tzv. vodný hrad stojí na sútoku Kysuce s Váhom. Jeho vznik pravdepodobne súvisel s ochranou obchodnej cesty vedúcej zo Sliezska, resp. Poľska do južných krajín (dopravovali po nej jantár z brehov Baltického mora).
Ďalšie dôležité pamiatky zdobiace naše mesto sú napríklad Mariánsky stĺp s Immaculatou, ktorý je zasvätený nepoškvrnenej Panne Márii, Farský kostol, Sirotársky kostol, Rosenfeldov a Finančný palác a niektoré z domov na Mariánskom námestí - námestie je typické svojimi domami, ktoré majú poschodie vysunuté a pod nimi vznikli priestory - arkády, ľudovo nazývané laubne.
Možnosti kultúrneho vyžitia:  Mestské divadlo, 2 kiná + multikino, Dom umenia Fatra, Bábkové divadlo.


KULTÚRNE PAMIATKY

Okolie Žiliny je plné hradov, zámkov a kaštieľov a ich zrúcanín. Najznámejší je hrad - zrúcanina Strečno. Hrad sa nachádza kúsok od Žiliny, z Tepličky sa dá naň dostať aj kompou. V Budatínskom zámku sa nachádza rozsiahla archeologická expozícia a expozícia drotárskeho umenia. V blízkom okolí sa nachádzajú monumentálne zrúcaniny Staré Strečno  a Lietava. V širšom okolí doporučujeme návštevu Oravského Podzámku a zámku Bojnice.


LETNÁ TURISTIKA

Členitosť terénu Národného parku Malá Fatra poskytuje veľké možnosti pre turistov. V lete lákajú návštevníkov túry do okolia vďaka rozsiahlej sieti značkovaných turistických chodníkov, ktoré vedú na hlavný hrebeň Malej Fatry. Krásne túry sú na hlavné vrcholy : Veľký Rozsutec (1610 m n. m.), Veľký Kriváň (1709 m n. m.) a mnoho ďalších. Zaujímavé sú aj skalnaté masívy - Tiesňavy so Zbojníckym chodníkom a Jánošíkové diery (kaňon s prekrásnymi vodopádmi, nad ktorými sa týčia mohutné skaly), Skalné mesto.

CYKLOTURISTIKA
Pri cykloturistike možno kombinovať časti motoristických trás a okruhov. Okrem toho sú v pohorí zjazdné takmer všetky doliny, či už sú alebo nie sú turistické značkované.

MOTOTURISTIKA
Pre mototuristické trasy a okruhy sme vybrali zvlášť pekné miesta v blízkom i v širokom okolí Vrátnej doliny. Vyhliadkové body ako Choč, Malinné, Veľká Rača, Kľak a Šíp patria k najlepším vyhliadkovým bodom u nás vôbec. Taktiež miesta ako Prosiecka a Kvačianska dolina, Manínska tiesňava, Súľovské skaly sa zaraďujú medzi prírodné klenoty našej republiky. Všetky trasy vedú po dobrých bezprašných cestách a všetky túry sú vzhľadom na charakter kraja, ktorým vedú, dominantne turistické.


KÚPEĽNO-LIEČEBNÉ MOŽNOSTI


Kúpele Rajecké Teplice
- ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej  výške 420 m.
Vývery termálnych prameňov, výskyt rašeliny, vybavenosť kúpeľov, prírodné prostredie a klíma umožňujú, aby sa v Rajeckých Tepliciach liečili pacienti s niektorými duševnými chorobami, chorobami z povolania, nervovými chorobami a chorobami pohybových ústrojov. Poloha uprostred rozsiahlych parkov, prechádzajúcich do listnatých a ihličnatých lesoparkov a lesov na úbočiach vrchov, ako aj bizarné zoskupenia výbežkov Súľovských skál dávajú týmto kúpeľom osobitné čaro. Vzdialenosť 18km.

Kúpele Nimnica
V kúpeľoch Nimnica sa liečia dospelí pacienti a dorastajúca mládež. Pre dospelých pacientov sú kúpele indikačne zamerané na liečbu niektorých nešpecifických chorôb dýchacích ciest. Pre mládež s chorobami obehových ústrojov, nešpecifickými ochoreniami dýchacích ciest a s celkovým oslabením zdravotného stavu. Vzdialenosť 38 km.

Kúpele Turčianske Teplice
Zaraďujú sa medzi kúpeľné miesta, s indikačným zameraním na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva. Sú to jediné slovenské kúpele, v ktorých sa liečia aj pacienti s niektorými chorobami obličiek a močových ciest. Vzdialenosť 42km.

Kúpele Lúčky
Ležia na severnom Slovensku, na rozhraní Oravy a Liptova v nadmorskej výške 621 m. Vzhľadom na charakter prírodných liečivých zdrojov sa ako jediné slovenské kúpele špecializovali na liečbu ženských chorôb, ktoré sú vhodné na kúpeľnú liečbu a od ktorých možno očakávať pozitívne výsledky balneoterapie.Vzdialenosť 63 km.

Trenčianske Teplice

Patria medzi najstaršie kúpele Slovenska. Moderné metódy komplexnej balneoterapie na báze liečivých prameňov, mineralizovaného sírneho bahna a doplnkovej pohybovej liečby, fyzikálnej terapie, medikamentóznej liečby a dietetiky zaraďujú tieto kúpele medzi významné centrá boja proti reumatickým chorobám. Podobne ako vo všetkých slovenských kúpeľoch aj tu sa balneoterapia opiera o seriózne základy vedeckého poznania a dosahuje vysokú medicínsku úroveň. Vzdialenosť 85 km.

Kúpele Bojnice
Majú významné postavenie v rade protireumatických kúpeľov na Slovensku. Nachádzajú sa na hornom Ponitrí, v nadmorskej výške 290 m, obklopené listnatými a ihličnatými lesmi. Od obce BOJNICE sú vzdialené 2 km. Kúpele sú dobre vybaveným balneoterapeutickým ústavom, v ktorom sa za použitia liečivých termálnych vôd, liečivého bahna, funkčnej rehabilitácie a komplementárnej liečby fyzikálnej a medikamentóznej liečia pacienti s chorobami pohybových ústrojov.

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012