---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión KUNERAD
Kunerad
013 13 Rajecké Teplice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kúpele Rajecké Teplice
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 17.26 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 17,26 € / osoba / noc
1/2 apartmán = 20,58 € / osoba / noc
+ prístelka = 13,94 € / osoba / noc

1/2 izba (1 osoba) = 23,24 € / osoba / noc
1/2 apartmán (1 osoba) = 29,87 € / osoba / noc

- v cene sú zahrnuté kontinentálne raňajky
- v cene nie je zahrnutý rekreačný poplatok obci 0,50 € / dosp. os. / noc (0,17 € / dieťa do 18 r. / noc) 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoro?ne 
Zľavy
- dieťa do 6 rokov - bez nároku na lôžko zdarma 
 
Stravovanie
- raňajky v penzióne
+ možnosť stravovania v blízkych reštauráciach 
Služby
bar bazén, kúpalisko internet parkovisko satelit sprcha táborisko televízor WC záhrada
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 35 lôžok
Usporiadanie:
2x  1/2 izba
1x  1/2 +1 prístelka
3x  1/2 izba s možnosťou prístelky (gauč)
2x  1/2 izba s možnosťou 2 prísteliek (gauč)
1x  1/3 izba
1x  apartmán 2+2 prístelky (gauč)
1x  apartmán 2+2 prístelky (2x gauče)
 
Vybavenie


VIDEO
Pozrieť video cez YouTube


Penzión KUNERÁD
- ponúkame Vám ticho, ktoré lieči, relax, ktorý potrebujete, prírodu, ktorej je tak málo a pohodu, ktorá nikdy nekončí...ubytovanie v peknom prírodnom prostredí na okraji lesa v rodinnom penzióne v chatovej oblasti obce Kunerad, ktorá je od kúpeľného mestečka Rajecké Teplice vzdialená cca 4 km.

Prevádzka PENZIÓNU KUNERÁD je otvorená celoročne. Zabezpečujeme okrem ubytovania i oslavy, svadby, krstiny, stretnutia, školenia a firemné akcie (aj s ubytovaním a stravou). Dvojpodlažná budova je v zimnom období vykurovaná plynom a krbom.

Na prízemí objektu sa nachádza recepcia, bar, spoločenská miestnosť s barom, kde si výborne posedíte pri TV, DVD, SAT alebo videu. Celý objekt penziónu je pokrytý signálom WI-FI. Je to nefajčiarsky objekt!
Na chodbách penziónu sa nachádza veľká zbierka parožia.
V príjemnom prostredí nefajčiarskeho BARU sa deti budú výborne cítiť vo vybavenom detskom kútiku.

Na prvom a druhom poschodí sa nachádza ubytovacia časť objektu.
Nestrážené parkovisko sa nachádza pred objektom.

Počas letnej sezóny je možné posedieť na vonkajšej letnej terase, v altánku s grilom alebo pri ohnisku.
V lete je ubytovaným klientom k dispozícii väčší nafukovací bazén. Pre deti máme pripravené detské ihrisko - hojdačky, domček so šmykľavkou, trampolínu, detský stan.

Penzión počas letnej sezóny 2004 prešiel opätovnou rekonštrukciou a ponúka ubytovanie na skutočne vynikajúcej úrovni.


UBYTOVANIE

I. POSCHODIE

Izba číslo 1: Apartmán  - Manželské lôžko, rozťahovací gauč (možnosť jednej alebo dvoch prístelok), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom, chladnička (35 L)

Izba číslo 2: Izba  - Manželské lôžko, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 3:
Izba  - Manželské lôžko, samostatné lôžko, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 4:
Izba  - Manželské lôžko, rozťahovací gauč (možnosť jednej alebo dvoch prístelok), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 5:
Izba  - Manželské lôžko, rozťahovací gauč (možnosť jednej alebo dvoch prístelok), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom, chladnička (35 L)

II. POSCHODIE

Izba číslo 1: Apartmán  - Dve samostatné lôžka, 2 x rozťahovací gauč (možnosť jednej alebo dvoch prístelok), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom, chladnička (35 L)

Izba číslo 2: Izba  - Dve samostatné lôžka, posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 3: Izba  - Dve samostatné lôžka, rozťahovací gauč (možnosť jednej prístelky), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 4: Izba  - Tri samostatné lôžka, posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 5: Izba  - Dve samostatné lôžka, rozťahovací gauč (možnosť jednej prístelky), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

Izba číslo 6: Izba  - Dve samostatné lôžka, rozťahovací gauč (možnosť jednej prístelky), posedenie, TV, hygienické zariadenie so sprchovacím kútom

- prístelky sú možné len na tých izbách, kde sú uvedené
-
zabezpečená posteľná bielizeň, toaletný papier, mydlo a uterák - na požiadanie dokladáme prísteľku / kolísku postieľka pre deti do 6 mesiacov alebo detskú postieľku (dĺžka 103 cm, výška 75 cm, hĺbka 55 cm)


Tešíme sa na Vašu návštevu!

 
Popis okolia a zaujímavých miest

Každý návštevník Rajeckej doliny odchádza očarený jej krásou. Návštevník tu má tak bohaté možnosti využitia:
Termálne kúpaliská, kúpele Rajecké Teplice až po zasnežené svahy lyžiarskych stredísk.


Termálne kúpalisko VERONIKA
Areál oddychu a zábavy sa nachádza okolo 6 kilometrov od Rajeckých Teplíc. Areál má rozlohu o veľkosti 55 000 m2 s 2 200 m2 vodnej plochy. Môžete tu nájsť sedem bazénov pre všetky kategórie návštevníkov:

  • plavecký bazén s rozmermi 50 x 21 m hĺbkou 1,8 m
  • dva veľké bazény 25 x 12,5 m s hĺbkou 1,2 m
  • štyri detské bazény s hĺbkou 0,4 až 1,2 m.

Deti potešia atrakcie ako tobogán, aquadrom, šmýkačky, pieskovisko. V roku 2002 bola postavená aj 5 dráhová šmýkačka pre dospelých. Ostatné možnosti využitia voľného času: plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, basketbal. Stravovacie služby sú poskytované v dvoch reštauráciách s letnými terasami, pizzerii, kaviarni, bare, slovenskej kolibe a v šiestich bufetoch.
Termálne kúpalisko Veronika je otvorené len počas letnej sezóny.

Termálne kúpalisko LAURA
Termálne kúpalisko Laura sa nachádza na okraji Rajeckých Teplíc priamo pod pekným vyhliadkovým vrchom Skalky. Kúpanie je možné v dvoch bazénoch, z toho jeden je detský. Teplota termálnej vody je 20 – 26 °C. V areáli sa nachádza minigolf, plážový volejbal, občerstvenie ponúka reštaurácia a bufety s rýchlym občerstvením. Záchytné parkovisko sa nachádza niekoľko metrov od kúpaliska.
Termálne kúpalisko Laura je otvorené len počas letnej sezóny.


KÚPELE Aphrodite RAJECKÉ TEPLICE
Balnelogické stredisko vybavené najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi ponúka celý rad procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru: vodoliečba, klasické masáže, škótske streky, oxygenoterapia, uhličitý kúpeľ, manikúra a pedikúra. V kúpeľoch Aphrodite sa budete cítiť príjemne v každom ročnom období – relax v termálnej vode je v lete možné spojiť s výletom do okolia pešo alebo na bicykli, v zime si zalyžovať v okolitých zimných strediskách alebo prísť na jar a obdivovať prebúdzajúcu sa prírodu, či padajúce jesenné lístie.


Lyžiarske stredisko ČIČMANY
Lyžiarske stredisko vhodné pre menej aj stredne náročných lyžiarov. Prístup osobným autom a autobusovou dopravou. Zjazdové trate so západnou orientáciou sú v nadmorskej výške 632 – 973 m. Lyžiarska sezóna trvá 90 až 100 dní. Päť vlekov dĺžky 135, 290, 350, 420 a 920 m prekonáva výškový rozdiel 30 až 278 m. Ich celková prepravná kapacita je 2850 ľudí za hodinu. Stredisko je vybavené aj umelým zasnežovaním. Pre bežecké lyžovanie sú v okolí strediska dve pravidelne u pravované trate dĺžky 3 a 5 km. K dispozícii je aj požičovňa športových potrieb a 2 bufety.

Počet zjazdových tratí: 3
Nadmorská výška údolnej stanice: 632 m.n.m
Dĺžka zjazdových tratí: 3 600 m
Dĺžka bežeckých tratí: 8 000 m
Dĺžka svahu s technickým snehom: 1 100 m


RAJECKÁ LESNÁ 
3 km za obcou Rajecká Lesná v Rajeckolesnianskej doline sa nachádza lyžiarske stredisko pre začiatočníkov aj stredne náročných lyžiarov. Prístupné je osobným autom aj autobusovou dopravou.
Lyžiarske terény sú v nadmorskej výške 450 – 980 m. Dĺžka zimnej sezóny sa obvykle pohybuje do 100 dní. Lyžiarske vleky sú dĺžky 150, 350 a 900 m s prevýšením 60 – 280 m, spolu prepravia 1400 osôb za hodinu. Stredisko je zasnežované aj umelým snehom a ponúka možnosť využiť služby lyžiarskej školy.
Bežecké lyžovanie je možné v okolí na nie pravidelne udržiavaných tratiach dĺžky 1 – 3 km.

Počet zjazdových tratí: 2
Nadmorská výška údolnej stanice: 450 m.n.m
Dĺžka zjazdových tratí: 800 m
Kapacita parkoviska: 250 áut (zdarma)


FAČKOVSKÉ SEDLO
Leží 2 – 3 km južne od obce Fačkov. Doprava je možná osobným automobilom alebo pravidelnou autobusovou linkou. Priemerná dĺžka zimnej sezóny je okolo 90 dní. V prevádzke je 5 lyžiarskych vlekov o dĺžke od 250 – 790 m a prevýšenia od 50 do 260 m. Celková prepravná kapacita vlekov je 2400 lyžiarov za hodinu. Terény pre zjazdové lyžovanie sú rôznorodé, vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Svah je vo večerných hodinách umelo osvetlený. Stredisko má aj bežeckú trať o dĺžke 15 km s pravidelnou údržbou, ponúka možnosti lyžiarskej turistiky a sánkovania.

Počet zjazdových tratí: 4
Nadmorská výška údolnej stanice: 806 m.n.m
Dĺžka zjazdových tratí: 4 800 m
Dĺžka svahu s umelým osvetlením: 500 mZaujímavosti:

KUNERADSKÝ ZÁMOK
Secesný kaštieľ postavený v roku 1916 s nárožnými vežami, terasami a arkádami. V r. 1944 fašisti zámok vypálili, potom bol znova obnovený. Dnes slúži ako liečebné zariadenie. Pre verejnosť nie je sprístupnený, možnosť obhliadky je len zvonka. Východisko peších túr na Martinské hole: Veterná hoľa (1440 m), Veľká lúka (1476 m), Krížava (1457 m) a Minčol (1364 m).

SLOVENSKÝ DREVENÝ BETLEHEM (Rajecká Lesná)
Unikátne dielo majstra Jozefa Pekaru, Rodáka z Rajeckých Teplíc. Dielo s veľkosťou dĺžky 8,5 m a šírky 3 metrov je jedným z najväčších vyrezávaných betlehemov v Európe. Majster nádherne vyrezal do dreva celé Slovensko, zobrazil symbolizujúci život, kultúru, remeslá a spôsob života slovenského národa. Všetky postavy sa hýbu, pracujú a aj sa zabávajú.

ČIČMANY

Rázovitá obec Čičmany má zachovalú ľudovú architektúru s bielymi maľovanými ornamentmi na dreveniciach so sedlovými šindľovými strechami. Zachovaný ľudový folklór – čičmianske kroje, výšivky.
Múzeum Radenov dom – múzeum vlastní dva objekty ľudovej architektúry, kde je návštevníkovi predstavené bývanie, zamestnanie, ľudový odev a ľudové umenie. Oproti múzeu je expozícia čičmianskeho ľudového obydlia.

LIETAVSKÝ HRAD (Lietava, Lietavská Svinná)
Lietavský hrad je druhá najväčšia zrúcanina na Slovensku, ktorá bola postavená pravdepodobne okolo roku 1241. V rokoch 1300 – 1321 sa hrad spája s menom Matúša Čáka, neskôr patril kráľovi Žigmundovi. Pre majetkové spory začal hrad neskôr strácať význam a postupne chátral.
Na hrad možno vystúpiť po zelenej turistickej značke z obce Lietavská Svinná za 30 minút, alebo po modrej turistickej značke z obce Lietava za 45 minút. Z Rajeckých Teplíc vedie turistický chodník po zelenej značke – dĺžka trasy cca 2,5 hodiny.
 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012