---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Vila DALÍ
Lúčna ulica 581
013 13 Rajecké Teplice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kúpele Rajecké Teplice
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 11.62 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 23,24 € / noc
1/2 izba = 29,87 € / noc s raňajkami
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne 
Zľavy
 
Stravovanie
- individuálne s možnosťou varenia, resp. stravovania sa v blízkych reštauráciach
- na vyžiadanie raňajky
 
Služby
parkovisko satelit sprcha televízor WC záhrada kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 20 lôžok
Usporiadanie:
8x 1/2 izba (aj s možnosťou prístelky)
 
Vybavenie
Novovybudovaná Vila Dali sa nachádza v malom kúpeľnom meste Rajecké Teplice neďaleko Žiliny, ktoré pre svojich návštevníkov ponúka mnoho spôsobov na oddych a príjemné trávenie dovolenky. Ubytovanie je vzdialené len 5 minút chôdze od známych kúpeľov a centra mesta, ktorého dominantou je jazero prekypujúce krásnou atmosférou. Vila Dali je určená pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať kúpeľný pobyt v Rajeckých Tepliciach, tak ako aj pre milovníkov prírody, športu a turistiky, na ktoré sú tamojšie podmienky ako stvorené.

UBYTOVANIE
V dome je 8 izieb, ktoré sú vybavené manželskými posteľami s možnosťou prístelky, čo umožňuje ubytovanie pre 16 ľudí. Každá izba je zariadená nábytkom, kúpelňou so sprchou a WC, rádiom a SAT TV. K dispozícii je spoločenská miestnosť s barom, rádiom, CD/DVD prehrávačom a TV.

STRAVOVANIE
Individuálne s možnosťou prípravy vlastnej stravy v plne vybavenej kuchyni. Prípadne možnosť využitia blízkych reštaurácií.

KÚPELE APHRODITE
Dominantou a pýchou kúpeľov Rajecké Teplice je v antickom štýle riešený kúpeľný dom Aphrodite, vybavený najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. Nachádza sa tu množstvo procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru: vodoliečba, klasické masáže, škótske streky, oxygenoterapia, uhličitý kúpeľ, manikúra, pedikúra, kozmetika, kaderníctvo. Návštevníci si môžu posedieť a stráviť príjemné chvíle v prekrásnej kaviarni kúpeľného domu.

 
Popis okolia a zaujímavých miest
Lokalita ponúka množstvo pekných atrakcií, či už prírodných alebo historických. Takmer všetky v okruhu 40 km. V blízkom okolí sa nachádza Lietavský hrad (5 km), Súľovské skaly, Slovenský Betlehem (15 km), hrad Strečno (14 km) a pravdaže aj historické centrum mesta Žilina a Budatínsky zámok (12 km). Ďalej je možný výlet do múzea v Čičmanoch (25 km) a neopísateľné krásy ponúka pohorie Malá Fatra s Vrátnou dolinou, Malým a Veľkým Rozsutcom, Dierami a historickou obcou Terchová (40 km).

RAJECKÉ TEPLICE a okolie

Aktivity v LETE:

Tenis
7 udržiavaných a pravidelne upravovaných kurtov na štvorhru,
3 kurty s umelým osvetlením,
požičiavanie tenisových rakiet a loptičiek,
možnosť objednať si inštruktora,
občerstvenie v bufete,
otvorené denne: 7:00 - 22,00 h. /počas sezóny/


Aerobic
V kúpeľnom dome Aphrodite si môžete zacvičiť aerobic, alebo absolvovať tréning na moderných trenažéroch. napr. veslovanie, bicyklovanie, beh a iné.

Fitness
moderne zariadené fitness-centrum v športovom areáli,
otvorené denne: 7,00 - 22,00 hod. /počas sezóny/

Kúpalisko
2 bazény (plavecký a detský) v prekrásnom prostredí,
vždy čistá termálna, minerálna voda, občerstvenie, reštaurácia, bufety, gril, minigolf, beachvoleyball, množstvo atrakcií pre deti,
otvorené denne: 9,00 - 19,00 h. /počas sezóny/

Motokárová hala DAYTONA KART

Celoročne prevádzkovaná 7 dní v týždni. Veľký výber motokárových vozidiel. Možnosť posedieť si v bare. Vzdialenosť od kúpeľov 7 km-smer Žilina.

Horská cyklistika
možnosť horskej cykloturistiky v okolí Rajeckých Teplíc,
požičovňa bicyklov v Športovom areáli,
značkové horské bicykle vo výbornom stave,
otvorené denne : 7,00 - 22,00 hod. /počas sezóny/

cyklotrasy:
Žilina - Porúbka / 13 km
Rajec - Rajecké Teplice - Poluvsie / 14 km
Žilina - Rajec / 28 km
Poluvsie - Kunerad / 11 km
Rajecké Teplice - Zbyňov / 4 km
Rajec - Kamenná Poruba / 9 km
Poluvsie - Rajecké Teplice / 2 km

Trekking

S
KALKY  
778 m n.m. - Zalesnený vrch severne nad Rajeckými Teplicami. Nachádzaju sa tu zvláštne skalné útvary a chránené druhy rastlinstva. Značené chodníky začínaju od hotela Veľká Fatra - parkovisko pri kúpalisku Laura v Rajeckých Tepliciach. V športovej obuvi možno za cca 20min. dosiahnuť prvé Skalky, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad na celú dolinu. Pre lepšiu orientáciu: Skalky je možné uvidieť z jazierka či tenisových kurtov v Rajeckých Tepliciach.  
 
SLNEČNÉ SKALY  
Prírodná rezervácia s pestrým komplexom skalných útvarov, ktoré tvoria chočské dolomity. Osobitný ráz má vegetácia s početnymi teplomilnými zriedkavejšími druhmi. Dostupné z Rajeckych Teplíc za cca 45min. Možnosť občerstvenia v miestnom kempe.  
 
MARTINSKÉ HOLE  

Nad 1400 m n.m.- Viacero trás na vrcholky Malej Fatry sa začína pri malebnom zámku Kunerad. Nachádza sa cca 7 km od Rajeckých Teplíc, možnosť ubytovania a občerstvenia. (cca 8 min autom k zámku Kunerad z Rajeckých Teplíc)  
 
VRÁTNA DOLINA - VEĽKÝ ROZSUTEC  
1610 m n.m - Vrch pohoria Malá Fatra má dolomitový reliéf najrozličnejších skalných foriem. Vyníma sa bohatou ponukou chránenej fauny a flóry. Kruhový výhľad na hrebene Malej Fatry (možná aj hrebeňová túra.) Považuje sa za jeden z najkrajších vrcholov Slovenska. Dostupný z Vrátnej doliny po vyznačených trasách. Celodenná túra. (cca 40 min. autom z Rajeckých Teplíc) Veľký Kriváň - Vrátna dolina (cca 40 min autom z Rajeckých Teplíc) 1709 m n. m. - Najvyšší vrchol Malej Fatry s pekným výhľadom. Dostupný celoročne sedačkou na lyžiarske stredisko Chleb. (zo sedačky výstup cca 45 min) Diery - Vrátna dolina (cca 50 min. autom z Rajeckých Teplíc) Je to sústava vodopádov, ktorými Dierový potok a jeho prítok pomedzi skaly prekonáva na krátkom úseku výškové rozdiely. Tiesňava Horných, a Nových dier je sprístupnená lávkami, reťazami či rebríkmi.  
 
LIETAVSKÝ HRAD  
Zrúcanina druhého rozlohou najväčšieho hradu na Slovensku, postaveného po r.1241. Bol majetkom rodiny Balašovcov, Matúša Čáka Trenčianskeho a na konci 14. a zaciatku 15 stor. Kráľa Žigmunda. Vladli tu rôzne šľachtické rody a do majetku patrilo viac ako 30 obcí vrátane Rajeckých Teplíc. Prekrásny vyhľad na okolitú scenériu. Dostupné po značených cestách cez Skalky z Rajeckých Teplíc - poldenná túra z obce Lietava alebo Lietavská Svinná. (čas do 1h) (cca 8 min autom do Lietavy/L.Svinnej z Rajeckých Teplíc)  
 
BUDZOGÁŇ  
Skalný útvar v tvare budzogána. Po vyznačenej trase z Rajeckých Teplíc - poldenná túra. Z obce Zbyňov dosiahnuteľný do 1.30 h.  
 
SÚĽOVSKÉ SKALY  
Národná prírodná rezervácia s paleogénnymi súľovskými zlepencami, prekrásnymi skalnými útvarmi - skalné oká, brány, jaskyne. Pestrá fauna a flóra vrátane chránených druhov. Odporúča sa navštíviť náučný chodník, ktorý začína v dedine Súľov. Značka pri parkovisku pri chatovej oblasti. Okruh cez prírodne úkazy a Súľovský hrad s výnimočným kruhovým výhľadom. (max 2 h okruh z parkoviska v Súľove) Z obce Podhorie po značenej ceste cez trasu v kresťanskom duchu - (krížová cesta). Na konci možnosť prejsť po značkách na extra výhľad Havrania Skala (výstup do 1h.15 z Podhoria) + zadný okruh Súľovských skál. (cca 25 min autom do obce Súľov z Rajeckých Teplic, 15 min. do Podhoria)  
 
KĽAK  
1 352 mn.m. - Národná prírodná rezervácia tvorí bralnatú čiapku so vzácnou vápnomilou vegetáciou na vrchole s prekrásnym kruhovym výhľadom. Výstup na Kľak z parkoviska na vrchole hlavnej cesty pri motoreste Kľak ( 2.15 h). (cca 30 min autom na parkovisko z Rajeckých Teplíc)  
 

Aktivity v ZIME (lyžovanie): 


Aj v zime - popri liečebných procedúrach alebo relaxačných a rekreačných pobytoch - ponúkajú kúpele svojim návštevníkom rozmanité možnosti fyzických aktivít v dobre vybavených strediskách turistiky a zimných športov v známych horských masívoch. Jedno z najnavštevovanejších centier turizmu na Slovensku je Vrátna dolina v Krivánskej Malej Fatre, vynikajúcimi snehovými podmienkami sú známe Martinské hole a dominanta Kysuckých Beskýd Veľká Rača je obľúbená pre členité lyžiarske trasy. Dobré podmienky nájdu v blízkom okolí aj začiatočníci. Všade sú dobré technické podmienky, upravené trate i značkované trasy. Vo všetkých strediskách sú komplexné služby - skiservis, lyžiarske školy a škôlky, požičovne športových potrieb. V prípade záujmu pre svojich návštevníkov kúpele zabezpečujú dopravu.  
 
VRÁTNA (Krivánska Fatra, 45 km)  
Celková kapacita lyžiarskych dopravných zariadení je 8460 osôb za hodinu, 16 vlekov, 2 sedačkové lanovky. Pod Sokolím terény vhodné pre začiatočníkov, na Príslope (900 m) a Grúni (1000 m) aj pre náročných lyžiarov, umelé zasnežovanie. Zo Snilovského sedla pod Chlebom (1647 m) od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky vynikajúce terény na zjazdové lyžovanie aj skialpinizmus. Bežecké trasy, sánkovanie.  
 
MARTINSKÉ HOLE (Lúčanská Malá Fatra, 35 km)  

Severozápadné svahy Lúčanskej Malej Fatry sa síce týčia priamo nad Rajeckými Teplicami, ale lanovka k terénom na Martinských holiach je dostupná z Martina - individuálne aj sedačkovou lanovkou. Šesť vlekov na pravidelne udržiavaných terénoch pre náročných i rekreačných lyžiarov aj pre deti, večer s osvetlením zjazdoviek. Známe sú vynikajúcimi snehovými podmienkami s dlhou lyžiarskou sezónou.  
 
VEĽKÁ RAČA (Kysucké Beskydy, 55 km)  
Lyžiarske svahy patria vďaka dobrým snehovým podmienkam medzi prudko sa rozvíjajúce lyžiarske strediská. 11 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou 10 km, zjazdovka pre náročných lyžiarov vyše 2300 m, 9 lyžiarskch vlekov a sedačková lanovka . Na bežecké lyžovanie sú vynikajúce podmienky v areáli Stopa zdravia.  
 
ČIČMANY (Strážovské vrchy, 28 km)  
Priamo pri obci, známej rázovitou ľudovou architektúrou i kultúrou odievania, lyžiarske stredisko pre stredne a menej náročných lyžiarov. Zjazdové i bežecké trate v nadmorskej výške od 600 do 1000 m nad morom. 5 vlekov s prepravnou kapacitou 2850 osôb za hodinu.  
 
FAČKOVSKÉ SEDLO (Strážovské vrchy, 23 km)  
Rozmanité lyžiarske terény v sedle pod Homôlkou (1063m) medzi Strážovskými vrchmi a Lúčanskou Malou Fatrou pre zjazdové i bežecké lyžovanie, pre pokročilých a začiatočníkov. Možnosti lyžiarskej turistiky i sánkovania. Upravená lyžiarska trť má 15 km. Osvetlenie na svahu. 8 vlekou s kapacitou 2900 osôb za hodinu.  
 
RAJECKÁ LESNÁ (Lúčanská Malá Fatra, 15 km)  
Všade Lyžiarske strediská pre stredne náročných lyžiarov aj začiatočníkov blízko Rajeckej doliny, najbližšie ku kúpeľom. Bežecké trasy, možnosť sánkovania, snowboardingu, korčuľovania. 

 
 
Posledná aktualizácia dát: 05.05.2013