---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata Marek
Levočské kúpele 3281
054 01 Levoča
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Levoča
Hory: Levočské vrchy
Lokalita: Spiš

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.00 / lôžko 
Ceny v lete
10,- € / os. / noc  
Ceny v zime
 
11.70,- € / os. / noc  
Zľavy
Deti do 3 rokov bez nároku na lôžko - ZDARMA  
 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko satelit sprcha televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zákaz fajčiť kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky, rusky
Kapacita vrátane prístelkov: 10 lôžok
Usporiadanie:
1/3+1 pristelka, 1/4, 1/2
 
Vybavenie
CHATA MAREK leží v blízkosti lyžiarskeho vleku v Levočskej doline, ktorá sa nachádza v srdci Spiša, 6 km od známeho historického mesta Levoča. Leží v tichej časti v blízkosti lesa a je vhodná pre rodiny s deťmi a ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj.
Našim hosťom radi poradíme čo sa v našom okolí určite oplatí vidieť.

POPIS (7+3 lôžok): - 2 samostatné izby so spoločným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/4, 1/3+1) - spoločenská miestnosť s TV-SAT, krbom, posedením a lodžiou (1/0+2) - spoločenská miestnosť s barom a stolným tenisom - vybavená kuchyňa (plynový sporák s elektrickou rúrou, chladnička, mikrovlnka, kávovar, rýchlovarná kanvica) s jedálenským stolom - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží -

bezplatné parkovanie aut v uzamknutom dvore - ústredné kúrenie - celoročná prevádzka 
Popis okolia a zaujímavých miest
Chata je ideálnym východiskom pre poznávanie historických pamiatok Spiša
(radnica a chrám sv.Jakuba v Levoči, pútnické miesto Mariánska hora, Spišská Kapitula, Spišský hrad), prírodných krás blízkeho okolia (Slovenský raj, Pieniny, Vysoké Tatry) a návštevu termálneho kúpaliska vo Vrbove, Spišskej Novej Vsi a aquaparku v Poprade.

V L E T E je možnosť zakúpenia povolenia na lov rýb v blízkosti Levoče.

V Z I M E je možné zasa lyžovať na výborne upravenej zjazdovke priamo pri ubytovaní v lyžiarskom stredisku Ski Levoča, Závada, alebo v lyžiarskych strediskách Plejsy a Vysoké Tatry.

OKOLIE: Nad Levočou sa vypína M a r i á n s k a h o r a - na vrchole tohoto strmého kopca (prístup je možný aj autobusom) sa nachádza kostol Navštívenia Panny Márie. Je najvýznamnejším pútnickým miestom na Slovensku, kde sa 1. júlový víkend konajú náboženské púte a obrady.

Turistický región Spiš má na svojom území množstvo kultúrno-historických pamiatok z ktorých najvýznamnejšou hodnotou S p i š s k ý h r a d (cca 12 km od Levoče) - národná kultúrna pamiatka, zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Svojou rozlohou viac ako 4 ha je jedným z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

Západne od Spišského Podhradia leží S p i š s k á k a p i t u l a - mestská pamiatková rezervácia, centrum cirkevnej jednotky - sídlo Spišského biskupstva. Dominantou je katedrála z prvej polovice 13. storočia v románskom a neskorogotickom slohu. Dnes tu sídli bohoslovecká fakulta.

Národný park S l o v e n s k ý r a j sa nachádza vo východnej časti Slovenska. Je vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť. Vďaka svojim unikátnym roklinám s vodopádmi (Kyseľ, Piecky, Sokolia dolina, Zejmarská roklina) a podzemným jaskyniam a dieram (Dobšinská ľadová jaskyňa , Stratenská jaskyňa, Medvedia jaskyňa , Čertova diera) patrí medzi najkrajšie prírodné skvosty Slovenska .
V Slovenskom raji sa nachádzajú známe lyžiarske strediská Mlynky, Dedinky. Z obce Dedinky vedie lanovka na planinu Geravy. Je to jediná lanovka v Slovenskom raji. Pri obci je vodná nádrž Palcmanská Maša s možnosťou kúpania sa, vodných športov a rybolovu.

Mesto LEVOČA Celé okolie dýcha históriou a krásnou prírodou... Súčasné mesto je mestskou pamiatkovou rezerváciou a vzniklo po tatárskom spustošení lokality v polovici 13. storočia. Bohatstvo mesta dokumentujú historické gotické a renesančné stavby. Na historickom námestí je viac ako 50 gotických, renesančných a ranobarokových patricijských domov s arkádovitými vnútornými dvormi.
Po obvode historického jadra sú zachovalé časti gotických mestských opevnení zo 14. a 15. storočia v dĺžke 2 km. Reštaurované sú viaceré bašty, veže, Košická a Menhardtovská brána.
C h r á m s v . J a k u b a - národná kultúrna pamiatka a druhý najväčší kostol na Slovensku.
Je v ňom mimoriadne cenný neskorogotický interiér a niekoľko fresiek z konca 14. storočia. Veľmi pozoruhodný je jeho hlavný oltár, vysoký 18,6 m a široký 6 m, pochádzajúci zo začiatku 16. storočia. Sochárska časť pochádza z dielne Majstra Pavla z Levoče.
V strede oltára je skriňa so sochami Madonny s dieťaťom (2,47 m), sv. Jakuba st. (2,32 m) a sv. Jána Evanjelistu (2,30 m), na krídlach sú reliéfy, pri zatvorení tabuľové maľby. V predele je skupina Poslednej večere.
Celý interiér kostola, veľmi dobre zachovalý, je v podstate múzeom sakrálneho umenia stredoveku.
Pozoruhodné sú najmä gotické krídlové oltáre s plastikami a maľbami a jednotlivé sochy.
Hlavný oltár je najvyšším dreveným neskorogotickým oltárom na svete.
Dielo Majstra Pavla z Levoče je národnou kultúrnou pamiatkou. Z meštianskych domov na námestí medzi najzaujímavejšie patrí renesančný tzv. Thurzov dom. Vznikol v 16. storočí spojením dvoch gotických domov. 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012