---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión DANIELA
Osloboditeľov 83
013 13 Rajecké Teplice
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kúpele Rajecké Teplice
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


View Larger Map
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 24.90 / lôžko 
Ceny v lete
izba = 49,79 € / 2 osoby / noc
apartmán = 66,39 €  / 2 osoby / noc

- cena pre prístelku v apartmáne (viac info mailom, resp. telefonicky)

- v cene sú zahrnuté raňajky a vstup do soľnej jaskyne 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne 
Zľavy
V cene ubytovania je vstup do soľnej jaskyne GRÁTIS!  
 
Stravovanie
- raňajky
- možnosť stravovania v reštaurácii penziónu 
Služby
parkovisko reštaurácia sprcha televízor WC
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 30 lôžok
Usporiadanie:
3x  1/2 izba
6x  apartmán 1/2+1 prístelka
 
Vybavenie
Penzión DANIELA Vám ponúka vkusné a útulné ubytovanie v príjemne zariadenom penzióne, ktorý je na dosah od kupeľného domu Aphrodite a taktiež i v blízkosti kúpeľného parku. Ponúkame Vám vysokú úroveň ubytovania (vhodnú aj pre náročnejšiu klientelu) a veríme, že u nás strávite príjemný a pohodový pobyt.
Parkovanie je priamo pri objekte. 

UBYTOVANIE

- je zabezpečené v 6 dvojlôžkových apartmánoch s možnosťou prístelky a v 3 dvojlôžkových izbách s peknými výhľadmi na mesto, kúpeľné jazierko a park. Všetky izby a apartmány sú vkusne a príjemne zariadené v pastelových farbách - majú TV, chladničku a vlastné sociálne zariadenie.  
K ubytovaniu Vám pripravíme každý deň aj raňajky - stravovanie v reštaurácii penziónu.

STRAVOVANIE
V penzióne Daniela sa nachádza REŠTAURÁCIA Koliba s vynikajúcou kuchyňou, kde Vám pripravíme tradičné slovenské špeciality a ponúkame aj denné menu.

Pre špeciálne príležitosti Vám naša reštaurácia poslúži aj na usporiadanie rôznych osláv a firemných posedení pre 30 osôb. Ak budete mať záujem, pre spríjemnenie posedenia Vám zabezpečíme aj živú hudbu.

SOĽNÁ JASKYŇA  

- je vybudovaná z prírodných kvádrov soli z pakistanských a poľských soľných baní. Na podlahe je rozsypaná morská soľ z Mŕtveho a Jadranského mora. Ovzdušie je nasýtené vysokou koncentráciou solí s obsahom minerálnych látok (jódu, brómu, draslíka, vápnika, horčíka, železa a i.). Pobyt v tejto jaskyni pomáha liečiť mnohé alergie, dermatologiscké ochorenia, ochorenia dýchacích ciest, tráviaceho traktu, či neurózy.  45-minútový pobyt v soľnej jaskyni sa vyrovnáva trojdennému pobytu pri mori, no zistíte to až na vlastnej koži. Pre organizmus je najúčinnejšie absolvovať sedem až desať 45 min. pobytov za sebou. 
Cena 1 vstupu (45 min.) : 4,98  € 
- 5 vstupov (permanentka) : 16,60 € 

Tešíme sa na Vašu návštevu! 
Popis okolia a zaujímavých miest
Tipy na výlety
===========

RAJECKÁ LESNÁ - pútnicke miesto unikátne dreveným betlehemom s pohyblivými figúrkami najväčším na svete.
ČIČMANY - rázovitá obec známa jedinečným súborom stavieb z dreva s charakteristickou výzdobou.
KUNERADSKÝ ZÁMOK - lovecký zámok, príležitostné sídlo grófskej rodiny v roku 1916.
BOJNICE - zámok, ZOO, termálne kúpalisko.
LIETAVSKÝ HRAD - je druhá najväčšia zrúcanina na Slovensku.
BUDATÍNSKY ZÁMOK - architektonická pamiatka Žiliny. V minulosti patril medzi vodné hrady, chránené tokom riek a vodnými priekopami. Je známy svojou ranogotickou štvorposchodovou vežou, ktorá dnes slúži ako múzeum drotárských techník a pod.
HRAD STREČNO - zrúcanina hradu , osadeného do strmej vápencovej skaly vo výške asi 420 m.n.m. Strečno patrilo medzi kráľovské hrady.
PLTE NA VÁHU - plavba na plti prechádza úsekom Váhu – z hranice žilinského a martinského okresu s cieľovou stanicou - obec Strečno. Návštevník sa pri plavbe 7 km úsekom, ktorá trvá cca 1 hod., oboznámi s najnebezpečnejšími úsekmi pltníctva v minulosti - skalami Margita a Besná atď. Plť je ovládaná dvoma pltníkmi, ktorí cestujúcich počas plavby kvalifikovaným výkladom oboznámia so zaujímavosťami v štyroch jazykoch.

Motokárová hala - Lietavská Lúčka - jazdcom sa zapožičiávajú ochranné kombinézy a prilby. Jazdiť môžu už deti od 5 rokov. Dĺžka dráhy je 307 m , kapacita 10 motokár. Občerstviť sa môžete v odhlučnenom bare pre 100 osôb.
Člnkovanie na Labuťom jazere - symbol Rajeckých Teplíc
Night bar - Hotel Veľká Fatra - - živá hudba - DISCO (Rajecké Teplice)
Fašiangy v Stránskom - prebiehajú tradične každý rok - začínajú dopoludňajším sprievodom masiek , konského záprahu s ľudovou muzikou a tanečníkmi. Sprievod prechádza celou obcou spevom , tancom a dobrou zábavou. Vo večrných hodinách sa koná fašiagová veselica,pri ktorej nemôže chýbať jedinečný program - pochovávanie basy.
 
Termálne kúpalisko LAURA - Rajecké Teplice
Termálne kúpalisko VERONIKA - Rajec

Cykloturistika
Orginálna príroda rajeckej doliny s nespočetným množstvom poľných , lesných ciest a chodníkov vedúcich nádhernou prírodou a malebnými dedinkami ponúka výborné podmienky pre cykloturistiku aj horskú cyklistiku.
Údolia Súľovských Vrchov a rôznorodosť národného parku Malá Fatra ponúkajú veľké množstvo cyklotúr pre všetky vekové kategórie a rozličné zdatnosti od začiatočníkov až po profesionálov.

Zjazdové lyžovanie
Od 3km do 35 km od ubytovania je k dispozícií desiatka lyžiarských stredísk. Cez jednoduché až pre najnáročnejších lyžiarov:
RAJECKÁ LESNÁ
ČIČMANY
FAČKOVSKÉ SEDLO
VRÁTNA DOLINA
VEĽKÁ RAČA
MARTINSKÉ HOLE

KÚPELE
kúpele APHRODITE v Rajeckých Tepliciach patria k najpríťažlivejším kúpeľom na Slovensku. Blahodárne účinky liečivých vôd sú známe už od 14. storočia. Termálne pramene s 38 - stupnovou vodou a celková koncepcia procedúr napomáha k zlepšeniu stavov nervového a psychického charakteru, pohybového ústrojenstva, ako i nepostrádatelne pôsobí na uvolnenie a regeneráciu organizmu. Kúpeľny komplex je vybavený najmodernejšími diagnostickými a terapeutickými prístrojmi. Poskytuje množstvo procedúr liečebného, relaxačného a skrášľujúceho charakteru.
Edituj
 
 
Posledná aktualizácia dát: 21.03.2012