---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata Ubytovanie POHODA
Dolná Tižina 228
013 04 Dolná Tížina
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 7.63 / lôžko 
Ceny v lete
8,30 € / osoba / noc
7,63 € / osoba / noc - pri pobyte na viac ako 6 nocí
5 € / deti do 12 rokov / noc
pobyt min. 5 nocí.

 
Ceny v zime
 
 9,30€ / osoba / noc
  9 € / osoba / noc - pri pobyte na viac ako 6 nocí
5 € / deti do 12 rokov / noc
Pobyt min.3 noci.

 
Zľavy
- deti do 5 rokov ZDARMA

- pri dlhšom pobyte a pobyte mimo sezónu možná zľava

 
 
Stravovanie
- individuálne s možnosťou varenia
- možnosť stravovanie v blízkej reštaurácii 800m.
 
Služby
informácie parkovisko pošta sprcha turistická trasa televízor lyžiarsky vlek WC záhrada zákaz fajčiť kuchynka
Hovoríme:
anglicky, nemecky, poľsky
Kapacita vrátane prístelkov: 13 lôžok
Usporiadanie:
2x samostatné izby / chata (2 chaty - kapacita spolu 13 osôb):
2x 1/2+2 izba (s možnosťou prístelky) a  1x 1/2 izba, 1x 1/3 izba

 
Vybavenie


Penzión POHODA sa nachádza v prekrásnom prostredí podhorskej dedinky Dolná Tižina, vzdialenej len 15km od Žiliny a 7km od Terchovej. Je to ideálne miesto pre rodinnú dovolenku s malými deťmi.

VIDEO ZARIADENIA:
http://www.youtube.com/watch?v=Ykc_R8urjkI


UBYTOVANIE
Ponúkame Vám príjemné ubytovanie v dvoch menších domoch po kompletnej rekonštrukcii. V každom sú dve samostatné izby (TV, DVD, rádio), spoločná kuchyňa (kompletne vybavená), spoločné príslušenstvo (WC, sprcha, vaňa).

Pri penzióne sa nachádza terasa so záhradou, zahradný gril .Deťom je prispôsobené aj okolie penziónu. Nájdu tu , pieskovisko, hojdačky, spoločenské hry.
Parkovanie je na pozemku.

 
Popis okolia a zaujímavých miest


Stredisko
cestovného ruchu Vrátna patrí medzi najpríťažlivejšie turisticko - lyžiarske strediská na Slovensku. Vo Vrátnej doline nájdete na malej ploche prakticky všetky krásy pohorí Slovenska na jednom mieste.

Bohaté možnosti sú tu na pešiu turistiku. Môžete sa vybrať na majestátne Rozsutce, Veľký Fatranský Kriváň, alebo na zaujímavú turistiku do Jánošíkových dier. Hrebeňové túry Vám uľahčia lanovky do Snilovského sedla a na Grúň, ktoré Vás vyvezú do vyššej nadmorskej výšky. Dolina tiež ponúka ideálne podmienky na cykloturistiku a iné druhy športov.


OKOLIE

Len pár minút autom od Dolnej Tižiny sa nachádza Národný park Malá Fatra, ktorý má asi 130 km trvalo sprístupnených turistických chodníkov.

Hlavný hrebeň centrálnej časti Malej Fatry tvoria mohutné vrcholy presahjúce výšku 1500 m, Kriváň 1709 m, Chleb 1648 m, Stoh 1608 m, Veľký Rozsutec 1610 m, ktoré sa striedajú s prekrásnymi dolinami. Počas letnej turistickej sezóny sú lákadlom pre návštevníkov rôzne trasy, turistika pre náročných i menej zdatných turistov. Tie najznámejšie turistické trasy sú:

Hrebeňovka
Chodník vedie po chrbtoch najvyšších kopcoch Malej Fatry, pri peknom počasí a dobrej viditeľnosti vidieť pohoria Moravskoslezské Beskydy, Kysucké Beskydy, Babia Hora, Roháče, Veľká Fatra, Martinské hole.Malá Fatra: pohľad z Choča

Jánošíkové diery
Tturistika ľahká až stredne ťažká, ale krásov prírody a na oddych, zabunutie bežných starostí vynikajúca.Jánošíkove diery - turistika

Zbojnícky chodník
Turistika je stredne ťažká, začína veľkým stúpaním, výškový rozdiel asi 480 m, ale zato s krásnymi výhľadmi na hlavný vrátňanský hrebeň.

V Malej Fatre je okrem letného značkovania aj zimné značkovanie, ktoré umožňuje orientáciu v zime. Turistické značkované chodníky, okrem prístupových ciest na chaty, v zimnom období pre sťaženú orientáciu, neschodnosť terénu alebo nebezpečenstvo lavín neodporúčame. Niektoré z týchto chodníkov, ale hlavne tie, ktoré sú v hôľnom pásme, sú v zime životu nebezpečné. Zimným značkovaním sa označujú len úseky, ktoré sú v zime hodne navštevované a ide o miesta, ktoré si to zvlášť vyžadujú.

Bežecké lyžovanie má vo Vrátnej tiež dlhú tradíciu. Pravidelne sa tu konajú preteky a v zimných mesiacoch sú bežecké trate využívané aj našimi návštevníkmi. V požičovni lyží sú v ponuke kompletné bežecké výstroje, takže ak ste to doteraz neskúsili, máte možnosť.

Lyžiarska túra - Kraviarske (značkovaná)
Stredne ťažká lyžiarska túra z hornej stanice sedačkového výťahu - Snilovské sedlo do záveru Starej doliny. V hornej časti vedie po hôľnom teréne a v dolnej časti priesekom v lese. Dĺžka 5 000 m.

Lyžiarska túra - Šútovo (neznačkovaná)
Túra sa začína pri bufete pod Chlebom a vedie do Šútova. Väčšia časť túry vedie v lese. Dĺžka 5 000 m - stredne ťažká.

Lyžiarska túra - Belské lúky (značkovaná)
Vedie z hornej stanice sedačkového výťahu - Snilovského sedla a končí sa v doline Bránica. Väčšia časť túry vedie hôľnym terénom. Dĺžka zjazdu do doliny Malá Bránica 6 000 m, ďalej dolinou na zastávku SAD 3 500 m - stredne ťažká.

Lyžiarska túra - hlavný hrebeň
Túra neznačkovaná terčmi vedie podľa tyčového značkovania cez Chleb - Poludňový grúň - Stoh na Medziholie a do Štefanovej. Z Poludňového grúňa možno z túry odbočiť pekným lyžiarskym terénom okolo chaty na Grúni a cez Paseky na Starý Dvor. Čas trvania asi 6 hodín - ťažká.

Lyžiarska túra - Kraľovany cez Stoh
Od hornej stanice sedačkovej lanovky hl. hrebeňom podľa tyčového značkovania na Stoh. Zo Stohu do Kraľovian bez označenia. Čas trvania asi 6 hodín - ťažká.

Lyžiarska túra - Párnica cez Osnicu
Zo Štefanovej cez Medziholie na Osnicu. Z Osnice striedavo lúkami a lesom do Párnice. Čas trvania asi 5 hodín - ťažká.

 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 17.10.2012