---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel MAJOLIKA
Súkenická 41
900 01 Modra
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Pezinok
Hory: Malé Karpaty
Lokalita: Bratislava a okolie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 44.50 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba (1 osoba) = 73 € / noc
1/2 izba (2 osoby) = 89 € / noc

1/1 izba pre imobilných hostí = 54 € / noc
suita = 126 € / noc
apartmán = 142 € / noc

+ prístelka = 33 € / noc

- v cene sú zahrnuté: raňajky formou švédskych stolov, pripojenie na internet, parkovanie na vonkajších parkoviskách snímané kamerovým systémom s prepojením na TV do každej izby
 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
- možné dohodou
 
 
Stravovanie
- raňajky
- možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii
 
Platobné karty
Visa Visa Electron EC Mastercard Cirrus Maestro 
Služby
bar bazén, kúpalisko bezbariérové informácie internet kaviareň kryté parkovisko pamätihodnosti parkovisko pošta požičovňa bicyklov reštaurácia sprcha taxi telefón turistická trasa televízor výťah vináreň WC záhrada zákaz fajčiť kongresové služby salónik wellness sauna
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 53 lôžok
Usporiadanie:
21x 1/2 izby
2x suita
3x apartmán
1x 1/1 bezbariérová izba
 
Vybavenie


Hotel MAJOLIKA****  vznikol v priestoroch pamiatkovo chránenej budovy Starej keramiky, ktorej základom je hradobný systém z roku 1610. Nachádza sa v pokojnej časti Modry, v bezprostrednej blízkosti centra mesta s ľahkou dostupnosťou. Bezbariérový prístup a moderné technické vybavenie sú súčasťou kvality poskytovaných služieb. Je vhodný na ubytovanie počas pracovnej cesty alebo za účelom rodinnej dovolenky či poznávacím výletom. Súčasťou objektu sú parkovacie miesta chránené kamerovým systémom, a podzemná garáž. Pobyt spríjemní aj wellness s bazénom a saunami, požičovňa bicyklov na výlety po okolí a múzeum na výrobu keramiky s dobovými strojmi.,

UBYTOVANIE

Hotel ponúka komfortné ubytovanie v dvojposteľových izbách, suitách a apartmánoch s možnosťou prístelky. Všetky izby sú vybavené LCD televízormi s DVD, telefónom, bezplatným pripojením na internet.

Celková kapacita:  27 izieb / 53 pevných lôžok, prístelky

  • 21 dvojlôžkových izieb
  • 2 suity
  • 3 apartmány (z toho 1 svadobný apartmán)
  • 1 jednolôžková izba pre imobilných hostí

- apartmány a suity sú vybavené minibarom, ktorý je na požiadamie možné doplniť aj do inej izby.

Priestory hotela sú nefajčiarské.
Neakceptujeme prítomnosť zvierat.


STRAVOVANIE

Reštaurácia
V modernej hotelovej reštaurácii s výhľadom a vstupom na nádvorie hotela si nielen ubytovaní hostia vychutnajú svoje bohaté raňajky podávané formou švédskych stolov. Reštaurácia je miestom príjemného posedenia pri dobrom jedle, ale aj priestorom priam predurčeným na organizovanie pracovných obedov, večerí alebo rodinných osláv a svadieb s komplexnou ponukou stravovacích služieb. V letných dňoch pocit pohodlia dotvára chladenie vzduchotechnikou. V priestoroch reštaurácie a nádvoria je bezdrôtové pripojenie na internet.
Kapacita: 60 miest

Kaviareň
Radi uvítame ubytovaných hostí, ako aj širokú verejnosť v hotelovej kaviarni spojenej s reštauráciou. Pestrá ponuka jedál a nápojov, ochotná a rýchla obsluha prispejú k tomu, aby Vaše chvíle strávené v reštaurácii boli príjemným zážitkom. Celkovú atmosféru dotvára štýlové riešenie interiéru s barom a keramickou pecou. Hotel umožňuje prenájom miestnosti na rôzne účely. Priestory sú chladené vzduchom.
Kapacita: 50 miest

Vínna pivnica
V pivničných priestoroch hotela sa nachádza štýlová klenbová vinárnička s komorným osvetlením a funkčným krbom, ktorú je možné využiť na súkromné uzatvorené akcie. Je vhodná na ochutnávku vín aj s možnosťou prezentácie ponúkaných značiek s profesionálnym výkladom od someliéra, alebo len na súkromné posedenie, večeru, párty pre skupinky. Široká paleta vín zo Slovenska, Moravy aj z celého sveta uspokojí aj náročnejšie vinárske požiadavky.
Kapacita: 40 osôb

Veža
Kapacita 20 miest na príjemné posedenie pri káve alebo čaji s vyhliadkou na panorámu mesta. Možno ju využiť aj ako salónik pre konferencie pre počet osôb do 20 a tiež ako aj rodinné oslavy.


KONGRESOVÉ SLUŽBY


Na usporiadanie školení, seminárov, konferencií, obchodných stretnutí, firemných akcií sú Vám celoročne k dispozícii naše 2 kongresové sály s možnosťou vzájomného prepojenia s celkovým počtom miest 150. Usporiadanie sedenia ako aj kapacita závisia od požiadaviek.

Kapacity kongresových sál:

* veľká kongresová sála (150 miest)
* malá kongresová sála (100 miest)
* veža (20 miest)


Priestory sú chladené, s moderným technickým vybavením. Použitie školiacej techniky (premietacie plátno, flipchart a rečnícky pult) je súčasťou ceny prenájmu miestností. Počas školení Vám zabezpečíme občerstvenie, stravovacie služby a večerný program. Poskytnutie ubytovania v prípade viacdňových školení je samozrejmosťou.

 
Popis okolia a zaujímavých miest


Malebné mesto Modra vzdialené 25km od hlavného mesta Bratislavy sa zapísalo do histórie najmä vďaka dobrému vínu, pôsobením bratov Štúrovcov a tradičnou modranskou keramikou.

Vínna réva rastie na okolitých slnkom zaliatych stráňach Malých Karpát od nepamäti. Pre túto svoju jedinečnú polohu sa Modra nazýva aj perlou Malých Karpát. Až dodnes sa nejeden Modran môže popýšiť pivnicou plnou súdkov zlatistého moku a niektorí z nich dokonca oceneniami z čoraz častejších ochutnávok vín. Každý druhý rok v tretí septembrový víkend oslavujú vinári a vinohradníci svoju tvrdú prácu a úrodu z vinohradov na populárnom Malokarpatskom Vinobraní.

Modra sa dnes nazýva mestom Ľudovíta Štúra alebo Štúrova Modra, pretože je bytostne zviazaná so životom a tvorbou bratov Štúrovcov, najmä však Ľudovíta Štúra. Ľudovít prichádza do Modry v r. 1851 po smrti svojho brata Karola, a Modra sa stáva aj miestom jeho večného odpočinku, keď na následky nešťastného zranenia na poľovačke v r. 1856 zomiera.

Modra má svoj starodávny rozmer aj remeselnícky, predovšetkým keramikársky, ktorý tiež presahuje z dávnej minulosti do dnešných dní. Majolika – fajansa sa v Modre začala udomácňovať v 30. rokoch 19. storočia. Už v roku 1883 bola založená Keramická dielňa. Keramika z tohto obdobia má výbornú technickú úroveň a mnohé z používaných prvkov môžeme nájsť na výrobkoch dodnes. S názvom mesta Modry je spájaný obľúbený modrý dekór, najtypickejšie je však používanie pestrých farieb, ktorými sa znázorňujú predovšetkým vinohradnícke a poľovnícke motívy. Modranská keramika zdobí nejednu domácnosť i verejné priestory nielen na Slovensku, ale po celom svete.

Kompletnou rekonštrukciou a dostavbou dostáva budova Starej keramiky po dlhých rokoch chátrania nový šat a funkciu.


ZAUJÍMAVOSTI OKOLIA

Modra je známa predovšetkým ako posledné pôsobisko Ľudovíta Štúra. Posledné roky jeho života a okolnosti jeho tragickej smrti pripomína Pamätná izba Ľ. Štúra, ktorá je súčasťou Múzea Ľ. Štúra v tzv. Emreszovskom dome na námestí. V izbe je inštalovaný dobový nábytok, knihy a listy Ľ. Štúra, jeho sólová fotografia a pramienok vlasov. Múzeum predstavuje mnohostrannú osobnosť a činnosť Ľ. Štúra, dokumentuje dejiny mesta Modra, keramiku, výtvarné dianie v meste.

K ďalším zaujímavým historickým a pamätným miestam Modry patria: Súsošie Ľ. Štúra a jeho družiny na námestí, Pomník na cintoríne, dva evanjelické kostoly slovenský a nemecký na Dolnej ulici, rímsko-katolícky kostol sv. Štefana kráľa, Horná brána s pozostatkami mestských hradieb, radnica, rotundová bašta – kruhovitá obranná veža. Tá dnes slúži ako Galéria národného umelca Ignáca Bizmayera, majstra figurálnej keramickej tvorby.

Prírodné okolie Modry je zrejme najväčším lákadlom pre výletníkov. Nachádzajú sa tu dve najstaršie rekreačné oblasti Harmónia a Piesok. Prekrásna príroda s rozsiahlymi listnatými aj ihličnatými porastmi, množstvom vzácnych a chránených druhov rastlín a živočíchov spolu s turistickými chodníkmi slúžia celoročne návštevníkom túžiacim vymeniť mestské prostredie za prírodné, kde môžu regenerovať svoje sily. Zaujímavá geologická minulosť je zosobnená skalnými útvarmi ako sú Traja jazdci, Kamenná brána, Bartolomejské skalky, Tisové skaly alebo Medvedia skala.

Azda najnavštevovanejšia je 20m vysoká turistická rozhľadňa na vrchu Veľká Homoľa. Stala sa najvyhľadávanejším výhľadovým bodom a významným objektom cestovného ruchu v Malokarpatskom regióne. Bola vybudovaná koncom roku 2001 ako „symbol dobrej spolupráce mesta Modry a mesta Pezinka v 3. tisícročí“. Ponúka kruhový ďaleký rozhľad na scenériu Malých Karpát, Považský Inovec, Tríbeč, aj rakúske Alpy (vrch Schneeberg). Pohodlný prístup na rozhľadňu je približne za 1 hodinu po červenej značke od zastávky autobusu na Zochovej chate.

Neďaleko Modry nad osadou Píla sa v panoráme Malých Karpát pôsobivo vyníma masívna stavba hradu Červený Kameň. Hrad je dobre viditeľný najmä z väčších diaľok. Tento mohutný zachovalý hrad z 13. storočia so štyrmi nárožnými baštami sa pokladá za jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva. Je ukážkou renesancie fortifikačného staviteľstva na Slovensku. Hrad bol vybudovaný v rokoch 1537 – 56 talianskymi staviteľmi, jeho veľké skladové priestory mali slúžiť na uskladnenie medenej rudy. Neskorší majitelia Pálffyovci dali hrad prestavať na pohodlnú šľachtickú rezidenciu s bohatou barokovou výzdobou. V súčasnosti je na hrade veľmi vzácna expozícia Slovenského národného múzea – historický nábytok, dobové bývanie a zbrane, hradná obrazáreň ako i hradná lekáreň. Súčasťou objektu sú aj ďalšie atrakcie ako napríklad možnosť povoziť sa na koňoch a poníkoch, sledovanie kolekcie dravých vtákov na sokoliarskom dvore ASTUR.

Z okolia je ešte zaujímavá jaskyňa Driny pri mestečku Smolenice, ktorá je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Jej dĺžka je 700m, priemerná teplota je 8°C a vlhkosť vzduchu sa pohybuje okolo 97%. Ako v každej jaskyni ani tu nechýbajú typické stalagmity a stalaktity rôznych veľkostí a farieb. Symbolom jaskyne je kvapľový útvar pripomínajúci slonie uši, pozornosť upúta aj skamenená nevesta, svokrin špicatý jazyk, stalagmitov lesík a nachádza sa tu dokonca aj oveľa staršia verzia šikmej veže v talianskom meste Pisa.

 
First / Last minute:
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012