---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Hotel DREAM
Kapitulská 12
917 01 Trnava
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Trnavská pahorkatina
Hory: Malé Karpaty
Lokalita: Dolné Považie

Fotogaléria

Fotografia

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zv?tšit mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 42.50 / lôžko 
Ceny v lete
1/2 izba = 85 € / noc 
malý apartmán = 95 € / noc
veľký apartmán = 110 € / noc
+ prístelka = 25 € / noc

- v cene sú zahrnuté: raňajky formou bufetu, internet a parkovanie v areáli hotela
- v cene nie je započítaný miestny poplatok 0,66 € / osoba / noc


 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Stravovanie
- raňajky
- možnosť stravovania v hotelovej reštaurácii
 
Platobné karty
Visa Visa Electron EC Mastercard American Expres Diners Club JCB Cirrus Maestro 
Služby
bar informácie internet nákupné centrum pamätihodnosti parkovisko reštaurácia satelit sprcha televízor WC zmenáreň salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky, francúzsky
Kapacita vrátane prístelkov: 46 lôžok
Usporiadanie:
15x 1/2 izba
6x  malý aparmán
2x  veľký apartmán

 
Vybavenie

Hotel DREAM
***
sa nachádza priamo v historickom centre mesta Trnava. Ponúka Vám ubytovacie a reštauračné služby vysokej kvality v tichom a príjemnom prostredí s dobrou dopravnou dostupnosťou.


UBYTOVANIE

Ponúkame Vám :
2 veľké apartmány - vychutnajte si pri svojich návštevách nášho mesta maximálne pohodlie
6 malých apartmánov - vkusne zariadené a pripravené poskytnúť odpočinok
15 dvojlôžkových izieb - ubytovanie na úrovni


Zariadenie:

Všetky izby sú moderne zariadené, na každej izbe je televízor, telefón, klimatizácia, internet a minibar
Každá izba má taktiež vlastné sociálne zariadenie, kúpeľňu s toaletou.


STRAVOVANIE


Reštaurácia
 • Reštaurácia v našom hoteli ponúka širokú sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne, kvalitný výber slovenských vín, miešaných nápojov a káv. 
 • Zabezpečíme Vám rodinné oslavy a firemné akcie podľa Vašich požiadaviek.
Denný bar s terasou
Pozývame Vás na posedenie do hotelového baru, ktorý je v letných mesiacoch rozšírený o priestor terasy. V príjemnom prostredí s výhľadom na zeleň si môžete vybrať zo širokej ponuky alkoholických , nealkoholických nápojov a káv. V týchto priestoroch Vám ponúkame tiež naše reštauračné služby. 

Poskytujeme tiež:
* zmenárenské služby
* parkovanie - pre hostí nášho hotela, reštaurácie a baru je v areáli vyhradené parkovisko.

 
Popis okolia a zaujímavých miest

TRNAVA

- jedno z najvýznamnejších miest Slovenska, leží v centre Trnavskej pahorkatiny, v nadmorskej výške 146 m, vo vzdialenosti 45 km od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy. Mesto Trnava a jeho katastrálne územie leží medzi riekou Váh a pohorím Malé Karpaty v oblasti Podunajskej nížiny.

Od roku 1996 je Trnava krajským mestom, v ktorom žije takmer 70 000 obyvateľov. Pulzuje tu bohatý spoločenský, kultúrny a športový život. V Trnave sa koná veľa podujatí, ktoré svojím významom presahujú hranice mesta.


Pamiatky a inštitúcie:

* BAZILIKA SV. MIKULÁŠA
* KATEDRÁLA SV. JÁNA KRSTITEĽA
* KOSTOL SV. JAKUBA – františkánsky
* KOSTOL NAJSV. TROJICE – jezuitský
* KOSTOL SV. HELENY
* EVANJELICKÝ KOSTOL a.v.


Atrakcie:

VYHLIADKY Z MESTSKEJ VEŽE

DETSKÉ IHRISKO GULIVER - Bernolákov sad (promenáda)

PFY - lanové centrum
Outdoorové lanové centrum Trnava je adrenalínový športový areál pod šírym nebom, ktorý ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Ide o komplex lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 8 až 13 metrov nad zemou. Naše lanové centrum je prvým na území Slovenska i Čiech, ktoré v sebe zahŕňa aj adrenalínovú atrakciu Powerfan – simulácia voľného pádu z výšky 13m.

Návštevníkov lanového centra čaká krátke zábavné rozcvičenie, nácvik istenia, ukážky práce s horolezeckou výbavou, lezecký trenažér, lezenie po vysokých lanových prekážkach vo výške 8 až 13 metrov. Tí odvážnejší si môžu vyskúšať adrenalínový zoskok Big swing, Tarzanov skok na štyri svetové strany z 8 metrového stĺpa, či simuláciu voľného pádu z Powerfan-u. V neposlednom rade majú návštevníci možnosť zaliezť si na horolezeckej stene, ktorá je súčasťou nášho lanového centra. Mamičky a rodinky so svojimi „ratolesťami“ si taktiež prídu na svoje na detských lanových prekážkach, ktoré sú súčasťou areálu a sú určené predovšetkým pre deti od 5 rokov.

Okrem týchto atrakcií sú pre návštevníkov pripravené zábavné hry a súťaže zamerané na všestranný rozvoj osobnosti a budovanie tímovej spolupráce. Lanové centrum je zároveň vynikajúcim prostriedkom na utuženie tímového ducha rôznych formálnych (pracovný kolektív, študenti...) i neformálnych (kamaráti, mládežnícke „stretká“...) skupín. Celý program je vedený odborne vyškolenými inštruktormi. Každý účastník je povinný dodržiavať prevádzkový poriadok.Tipy na výlety:


REKREAČNÁ OBLASŤ KAMENNÝ MLYN

Zaujímavou lokalitou Trnavy je chránený areál Trnavské rybníky. Predstavuje významný typ vodného a močiarneho biotopu na Trnavskej pahorkatine, ktorý výrazne ovplyvnil zloženie biocenózy, predovšetkým vtáctva tohto regiónu. Prvá zmienka o tejto lokalite pochádza už z roku 1528, celá rybničná sústava bola dobudovaná v rokoch 1955- 1956. Okolie rybníkov lemujú zvyšky lužného lesa . Prírodné bohatstvo Trnavských rybníkov je veľmi rozmanité. Rôznorodosť rastlinstva a charakter územia podmienil veľkú druhovú pestrosť tunajšej fauny. Najväčšiu pozornosť si zasluhujú vtáky, najmä z hľadiska výskytu a hniezdenia. Na rybníkoch sa vyskytuje až 150 chránených druhov vtákov, čo predstavuje 78,5 % z celkového počtu tu zistených druhov, z ornitologického patria k ojedinelým mokraďovým biotopom nadregionálneho významu. V blízkosti Trnavských rybníkov je hotel Koliba a prírodné kúpalisko Kamenný mlyn.

V blízkom susedstve mesta Trnava sa rozprestiera pohorie Malých Karpát, CHKO, ktoré poskytujú obyvateľom Trnavy a jej návštevníkom široké možnosti trávenia voľného času. Osobité čaro pohoriu dodávajú práve zrúcaniny strážnych hradov, ktoré chránili priechody cez Malé Karpaty. /Ostrý Kameň, Dobrá Voda, Smolenice/. Svoje čaro však majú aj niektoré obce v okolí Trnavy.


SMOLENICE a okolie

Smolenice ležia na okraji trnavskej nížiny pod Malými Karpatmi. Turistický chodník Smolenický kras prechádza územím národnej kultúrnej pamiatky hradiska Molpír /400 m n.m./, kde bolo objavené praveké sídlisko, trácko – skýtske hradisko, keltské sídlisko a veľkomoravská osada a Národnou prírodnou rezerváciou Dolinou Hlboče o výmere 123 ha.

V dolnej časti Doliny Hlboče je jediný vodopád v Malých Karpatoch o výške asi 9 m. Súčasťou prírodnej rezervácie je Národná prírodná pamiatka jaskyňa Driny, jediná sprístupnená v Malých Karpatoch. Je to puklinová jaskyňa o dĺžke 680m, sprístupnených je 410 m. Jaskynné priestory s prevládajúcimi puklinovými chodbami sú dekorované bohatou sintrovou výplňou. Objavená bola v roku 1929 J. Baničom a J.Vajsáblom. Je prevádzkovaná v čase od 1.4. do 31.10. Tel.033/5586200. Vstup do jaskyne je v hodinových intervaloch od 9.00 do 16.00 a prechod trvá cca 35 min. Nástup na turistický chodník je možný pri kostole v Smoleniciach, alebo na Jahodníku pri ceste do jaskyne Driny. Trasa je terénne nenáročná o dĺžke 7,5 km. Zo Smoleníc je možnosť výstupov na blízke kopce Čiernu skalu, Veterlín, Havranicu a najvyšší vrch Malých Karpát Záruby.

SMOLENICKÝ ZÁMOK

Na nevysokom návrší nad Smolenicami stojí Smolenický zámok. Bol to pôvodne strážny hrad postavený pravdepodobne v 14. storočí na ochranu malokarpatských priesmykov a obchodnej Českej cesty. Patril rôznym šľachtickým rodom, od roku 1777 Pálfiovcom. Za Rákociho povstania bol poškodený, sídlo panstva sa prenieslo do kaštieľa v obci a hrad postupne pustol. Začiatkom 20. storočia začali Pálfiovci na jeho mieste stavať novodobé rodinné sídlo podľa projektov architekta J. Huberta. Z pôvodného hradu zostali len bašty. Architektúra zámku je urobená podľa stredofrancúzskych zámkov . Dnes je domovom vedeckých pracovníkov SAV a je využívaný na rôzne zasadania, vedecké sympóziá, konferencie. V zámku je možnosť ubytovania. Romantický vzhľad zámku zvýrazňuje rozsiahly okolitý park s lúkami, voľne prechádzajúci do malokarpatských lesov. Múzeum Molpír sa nachádza sa v Smoleniciach, súčasťou expozícií sú vykopávky z hradiska Molpír, ukážky z flóry a fauny Malých Karpát. Otvorené : Utorok – Nedeľa od 10.00 – 16.00 h.


JASKYŇA DRINY

Jaskyňa Driny  je jedinou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku. Nachádza sa v Smolenickom krase v Malých Karpatoch juhozápadne od Smoleníc. Záhadnú dieru miestni občania poznali už v 19. storočí, no do jaskyne sa podarilo preniknúť až v roku 1932. Typickou sintrovou výzdobou pre túto jaskyňu sú sintrové záclony so zúbkovitým lemovaním.
Objavením jaskyne Driny sa položil základ pre vznik rekreačného strediska Jahodník, kde je možnosť ubytovania v chatovej osade a stravovania v štýlovej reštaurácii. Rekreantom je k dispozícii kúpalisko, táborisko i jazda na koni.


Hrad ČERVENÝ KAMEŇ

Pri obci Častá, na okraji Trnavskej pahorkatiny, sa nachádza jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku – Červený Kameň. V 16. storočí ho vlastnil podnikateľský rod Fuggerovcov. V zrekonštruovanej časti sa nachádza stála expozícia historického nábytku a zbraní, hradná obrazáreň, hradná pivnica. Múzeum je otvorené každý deň okrem vianoc nasledovne: V mesiacoch január, február, november a december od 9.30 do 15.30 h. Prehliadky sú o 9.30,11.30,13.30 a 15.30 h. Počas hlavnej sezóny od 1. mája do 31. augusta je otvorené od 9.30 do 17.00 h, cez víkendy do 18.00 h. V areáli hradu sa nachádza sokoliarsky dvor ASTUR.


DOBRÁ VODA - zrúcanina hradu + rekr. oblasť


Nad obcou sú zrúcaniny hradu Dobrá voda. Postavili ho pravdepodobne v 13.storočí na mieste staršieho hradiska, po ktorom sa dodnes zachovala časť zemného opevnenia. Slúžil ako strážny hrad pri prechode cez Malé Karpaty, písomne je doložený roku 1263. Bol kráľovským majetkom, neskôr prešiel do vlastníctva šťachty. V roku 1762 vyhorel, potom čiastočne opravený slúžil na ubytovanie a ako väznica pre poddaných. Od konca 18. storočia pustol a zachovali sa len múry hradného paláca, kaplnky a opevnení. Cez Dobrú Vodu vedie turistický chodník Cesta SNP z Bratislavy až po Brezovú pod Bradlom. Na cintoríne v Dobrej Vode je Pamätný dom a fara s pamätnou tabuľou Jána Hollého, ktorý v obci dožíval posledné roky svojho života. Pod Mariášom je vybudované rekreačné stredisko Pohoda


MOLPÍR - halštatské hradisko (6. – 4. st. p .n. l.)

Na strategicky významnom návrší na okraji Malých Karpát sa v 7. storočí pred n. l. usadil ľud kalenderberskej kultúry a vybudoval tu hradisko s rozlohou 12 hektárov. Malo tri nádvoria, dve predhradia a akropolu.Existenciu hradiska začiatkom 6. storočia pred n. l. náhle ukončila nešpecifikovaná katastrofa.

Na Molpír sa dostaneme po trase náučného chodníka, ktorý sa začína pri smolenickom kostole. Výstup k hradisku spríjemňuje nádherný výhľad na siluetu Smolenického zámku.


PLANETÁRIUM, HVEZDÁREŇ - v HlohovciKúpanie:


TERMÁLNE KÚPALISKO VINCOV LES - Sládkovičovo

Termálne kúpalisko Vincov les sa nachádza na južnom Slovensku pri štátnej ceste Galanta - Sládkovičovo, približne 55 kilometrov od Bratislavy. V areáli sa nachádza termálny vrt, z ktorého vyteká termálna voda s teplotou 62 stupňov celzia. Mnohí ľudia pripisujú tejto vode liečivé účinky a preto sem chodievajú s cieľom uzdraviť sa.

V renovovanom areáli je v prevádzke 5 bazénov. Pre plavcov je určený plavecký bazén 50*20 metrov s teplotou vody pohybujúcou sa okolo 26 stupňov, pre bežných rekreantov sú určené 2 rekreačné bazény s teplotou 28 stupňov celzia a hĺbkou 1,30 metra. Pre najmenších je k dispozícií detský bazén s teplotou 32 stupňov a pre tých, ktorí preferujú skôr pokojné posedávanie v horúcej vode sme vybudovali kľudový bazén s teplotou 38 stupňov celzia a masážnymi tryskami.

Okrem kúpania si môžete v areáli zahrať stolný tenis, futbal, volejbal či streetball. Pre deti sú k dispozícií hojdačky, šmykľavky, preliezky, pieskovisko a veľká skákacia trampolína. Svoje horolezecké schopnosti si môžete vyskúšať na malej lezeckej stene s rôznymi stupňami náročnosti, takzvanom boulderi.

Ponúkame vám aj možnosť stravovania v reštaurácií alebo vo viacerých bufetoch s rýchlym občerstvením.


TERMÁLNE KÚPALISKO HORNÉ SALIBY

67 stupňová termmálna voda
- na pohybové ústrojenstvo
- v areáli sú k dispozícii taliansky bazén, detský bazén a bazén pre mládež + dlhý tobogán
- tenisové kurty, nohejbalové, volejbalové ihrisko


TERMÁL CENTRUM GALANDIA - Galanta

Centrom termálneho komplexu s celoročnou prevádzkou je hlavný objekt, v ktorom z pohľadu návštevníkov hrá rozhodujúcu úlohu bazénová hala so štyrmi nerezovými vnútornými bazénmi v celkovej rozlohe 513 m2. V rámci haly je možné využiť služby aj samoobslužnej reštaurácie, na galérii sú umiestnené šatne pre mužov a ženy s hygienickými zariadeniami. K dispozícii sú aj základné relaxačné služby - masáže.

VONKAJŠIA ČASŤ (bude prístupná len v letnej sezóne) OBSAHUJE:

 • 25 m plavecký bazén
 • vonkajší detský bazén
 • vonkajší výplavový relaxačný bazén
 • 2 tobogány
 • bufet s občerstvením
 • detské ihrisko
 • ihrisko na plážový volejbal

VNÚTORNÁ ČASŤ (celoročná prevádzka) OBSAHUJE:

 • veľký relaxačný bazén
 • hypertermálny kľudový bazén
 • detský bazén
 • dojazdový bazén
 • 1 uzavretý tobogán
 • fast food
 • bar
 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012