---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Chata Budiš
č. 5
038 23 Budiš
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Kremnické vrchy
Hory: Kremnické vrchy

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám

 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 10.25 / lôžko 
Ceny v lete
leto (01.06 - 30.09) = 100,- Euro / objekt / noc  
Ceny v zime
 
zima (01.12 - 31.03) = 100,- Euro / objekt / noc

SILVESTER:
týždňový pobyt = 120,-Euro / objekt / noc + možnosť priplatenia si 7. a 8. prístelku (6,- Euro / os./ noc), príp. záverečného upratovania + ubytovacia vratná kaucia sa platí 30,- Euro / objekt
 
Mimo sezónu:
jar (01.04 - 31.05) = 82,- Euro / objekt / noc
jeseň (01.10 - 30.11) = 82,- Euro / objekt / noc 
Zľavy
Pri objednávke 7-dňového pobytu 2-3 mesiace vopred = zľava za skorú objednávku 10%

Pri skorej objednávke minimálne 14 dňového pobytu v Prázdninovom dome „Budiš“ v obci Budiš vám ponúkame naše super-extra rekreačné bonusy. Všetko v cene dvojtýždňového pobytu

ZÁKLADNÝ BONUS:
 
CELOROČNE: = Cabernet Savignion / Rulandské biele = 1 fľaša = 5 Euro = Uvítací potravinový košík v hodnote = 1 nákup = 27 Euro
JAR A JESEŇ:
= 4 - cestné bicykle na celý pobyt = 1 deň = 4*10 Euro
= 4 – vstupenky do zámku v Bojniciach = 1 vstup = 4*4 Euro
= 4 – celodenné lístky do ZOO v Bojniciach = 1 deň = 4*4 Euro
= 4 – vstupenky do Harmaneckej jaskyne = 1 vstup = 4*4 Euro
= 4 – vstupenky do Budatínského zámku = 1 vstup = 4*4 Euro
= 4 – vstupenky do Aqua parku v Turčianskych Tepliciach = 1 vstup = 4*10 Euro
= 4 – celodenné do múzea Kremnickej micovne = 1 vstup = 4*4 Euro
= 4 – vstupenky do Muze Slovenskaej drevenej deniny v Martine = 1 vstup = 4*4 Euro

EXTRA BONUS
****************
ZIMA – 2x celodenné lístky na lyžovanie v niektorom z lyžiarskych stredísk Jasenská dolina, Slovland Valča, Martinské Hole. (cena lístkov cca. 23 Euro)
LETO - 4x celodenné lístky na jedno z termálnych kúpalisk v Bolniciach, v Turčianskych Tepliciach, v Rajci, v Rajeckých Tepliciach, alebo v Kremnici (cena lístkov cca. 27 Eur)
JAR – 2x dvojhodinové lístky do termálnych relaxačných bazénov v sieni zvanej VODNÝ SVET v Slovenských liečebných kúpeľoch „Aphrodite“ v Rajeckých Tepliciach , alebo AQUApalku v Turčianskych Tepliciach(cena lístkov cca. 25 Euro) 

Pri objednávkach po termínoch ako uvedené a pri kratších pobytoch ako 14 nocí /sobota – sobota/ neplatí žiadny z uvedených bonusov. Pri pobyte dlhšom ako 14 nocí platí všetko len jeden krát. V prípade nevyčerpania bonusov žiadne sa nemôžu inak kompenzovať. Ubytovateľ dodatočne preplatí všetky vstupy a celodenné lístky. Zľavy neplatia pre silvestrovský pobyt. 
 
Stravovanie
kuchynka 
Služby
lyžiarska lanovka parkovisko požičovňa bicyklov televízor lyžiarsky vlek záhrada zákaz fajčiť zvieratá kuchynka wellness
Kapacita vrátane prístelkov: 8 lôžok
Usporiadanie:
3/2, 1/2 - prístelky
 
Vybavenie
   P r á z d n i n o v ý d o m "Budiš" sa nachádza na úpätí pohoria Žiar na oraji Turčianske kotliny na okraji obce Budiš ( 515 m.n.m. ) v pokojnom, čistom a vzácne neporušenom horskom prostredí. V blizkosti verejného minerálního prameňa Budiš.
   Rekreačný dom je určený pre milovníkov pobytu v malebnej prírode, priaznivcom vidieckej turistiky, hubárčenia a voľného pohybu v prírode. Prázdninový dom bol postavený v rokoch 2003-2005 z kvalitných stavebných materiálov, aby sa dbalo hlavne na príjemne bývanie v tomto objekte.
   Objekt je veľmi vkusne zariadený celodreveným masívnym smrekovým nábytkom s otvoreným teplovzdušným krbom ale i s plynovým ústredným vykurovaním a teplou vodou. Vo všetkých priestoroch prázdninového domu sa nefajčí. V objekte sú zabezpečené aj hasiace prístroje v prípade nepredvídanej udalosti. Kapacita zariadenia je 6 osôb + 2 dodatočné prístelky pre dospelých alebo deti. Ubytovanie v sezóne vždy 7 alebo 14 dní. V mimo sezóne je možne ubytovanie aj na menej ako 7 nocí.
   Objekt je novopostavený v praktickom štýle, moderne na báze dreva. V zimných mesiacoch je objekt vykurovaný plynovým ústredným vykurovaním prízemie podlahovým a poschodie panelovými radiatormi. V dome sú 3 podkrovné izby po 2 lôžka + roztahovací gauč pre 2prístelky v prízemí. Spoločenská izba s krbom, TV, HiFi-veža a videorekordér.
   Kompletne zariadená kuchyňa (s elektrickým sporákom, kávovarom, chladničkou s mrazničkou a kuch. riadom) s jedálenským stolom pre 4 až 5 osôb. Kúpelňa s WC, a sprchou.
   K dispozícii návštevníkom je v lete vonkajšie záhradné posedenie, priestor na odkladanie lyží a bicyklov (možnosť požičania horských bicyklov, príp. i detského bazéna) ako i vlastné parkovisko pre 2 autá na pozemku so zeleňou a záhradnou výsadbou o celkovej rozlohe 1350 m2.
   V objekte môžete spoločne s vašimi známymi i s celou svojou rodinou stráviť príjemný čas dovolenky počas celého roka. Je možné si ho prenajať na týždeň a dlhšie od soboty do soboty.
    Je pri ňom dostatočné a bezpečné miesto na odloženie lyžiarskej výstroje.
   Objekt je počas celého roka prístupný autom, o ktoré bude tiež bezpečne postarané. 
Popis okolia a zaujímavých miest
   Úpätie kopcov Kremnické vrchy, Žiar ,Malej a Veľkej Fatry prináša návštevníkom skutočný predpoklad na určenie tej správnej dovolenky, ktorá by priniesla naším hosťom nielen krásny oddych ale i športovo-kultúrny relax v jeho okolitom prostredí. Návštevníkom sa ponúka možnosť pešej turistiky (skalný masív Kľak 1351m, Vyšhrad 1250 m, Kremnica – Skalka stred Európy ).
   Možnosť kúpania v termálnych kúpaliskách Aquapark Turčianske Teplice, Kremnica, V e r o n i k a a L a u r a (Rajec, Rajecké Teplice). .
   Z obce Budiš sa návštevníkom ponúkajú rozmanité výlety za historickými pamiatkami, turistickými zaujímavosťami a krásami Slovenska.
   V neďalekých B O J N I C I A C H (25km) Vás očarí návšteva ZOO a bojnického zámku ako ho nepoznáte s jeho obľúbenými strašidlami.
    Skvostom Rajeckej doliny je v Rajeckej Lesnej ručne vyrezávaný najväčší drevený i zároveň pohyblivý b e t l e h e m v celej strednej Európe.
    Ostatné doporučené výlety do okolia:
• múzeum drevenej dediny v Martine
• Slovenské Národné Múzeum Martine
• hrady Zniev, Vzšehrad, Blatnický hrad nad Gaderskou dolinou, Sklabinský hrad, Strečno, Hričove a v Lietave ň
• zámok v Bojniciach, v Kunerade,
• termálne kúpaliská v Turčianskych Tepliciach, Kremnici, Bojniciach, Rajci
• Harmanecká jaskyňa, Banské múzeum Kremnica, Banské múzeum Banská Štiavnica
• Gaderská dolina, Kláštor pod Znievom, Valčianska dolina, Necpalská, Belianska, Jasenská, Kantorská dolina.
   BOJNICE - zámok a ZOO. Najnavštevovanejší zámok na Slovensku bol na sklonku 13 storočia sídlom Matúša Trenčianského. Neskôr menil často svojich majiteľov. Zámok je obkolesený parkom s množstvom obrovských stromov. Časť parku zaberá botanická a zoologická záhrada a hradná jaskyňa. Na zámku sa konajú rôzne podujatia a špeciálne programy ako napr. Medzinárodný festival duchov a strašidiel alebo Rytierske dni.
  RAJECKÉ TEPLICE - Liečebné kúpele s procedúrami a rôznymi bazénmi ( 38°C ) ako i zdobený rybník s dobrou rybárskou baštou ( 15 km ). Pacienti s odporúčaním lekárov, rekreanti podľa vlastnej vôle môžu využívať dve termálne kúpaliská na plávanie a kúpanie, minigolf, tenisové dvorce, dobre vybavené fitness centrum, posilovanie aj kulturistiku, člnkovanie na jazierku a jogging na cestičkách v kúpeľnom areáli. Vyrezávaný pohyblivý betlehem –
  RAJECKÁ LESNÁ ( 5 km ) je staré pútnické miesto, na ktorom si Pannu Máriu uctievali už v období vzniku obce začiatkom 15 storočia. Návštevníci obce môžu vidieť unikátnu pamiatku - rezbárske dielo Slovenský Betlehem. Slovenský betlehem je otvorený po celý rok každý deň od 9.00 do 18.00 h.
   Termálne KÚPALISKO Aquapark Turčianske Teplice ( 10 km )
   Termálne KÚPALISKO Laura Rajecké Teplice ( 25 km )
   Termálne KÚPALISKO  Kremnica (25 km)
ZAUJÍMAVOSTI V ZIME:
=====================
    Aj v zime popri možnosti sa ubytovať, alebo relaxačných a rekreačných pobytoch - ponúkajú návštevníkom Budiša rozmanité možnosti fyzických aktivít dobre vybavené strediská turistiky a zimných športov v neďalekých horských dolinách. Jedno z najznámejších a najnavštevovanejších centier turizmu na Slovensku sú Martinské hole v Lúčanskej Malej Fatre, vynikajúcimi snehovými podmienkami sú známe Martinské strediska, Slovland Valča, Jasenská dolina, ale aj Kremnické vrchy - Skalka, dominanta Kysuckých Beskýd Veľká Rača je obľúbená pre členité lyžiarske trasy, na terénoch Č i č m a n s k e j d o l i n y, Frivaldskej doliny (Rajecká Lesná) a F a č k o v s k é h o s e d l a v Strážovských vrchoch nájdu dobré podmienky náročnejší i začiatočníci.
    Zjazdové i bežecké terény pre lyžiarov, sánkovanie, vychádzky a pešia zimná turistika majú tu všade dobré technické podmienky, upravené trate i značkované trasy. Vo všetkých strediskách sú komplexné služby pre návštevníkov, skiservis, lyžiarske školy a škôlky, požičovne športových potrieb, úrazová a zdravotná pohotovosť.
   TURČIANSKE TEPLICE Liečebné kúpele s aquaparkom, procedúrami a rôznymi bazénmi ( 38°C ). Pacienti s odporúčaním lekárov, rekreanti podľa vlastnej vôleale aj deti môžu využívať dve termálne kúpaliská na plávanie a kúpanie, tobogány a výrivky. 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012