---
---
POCASIE
POCASIE
CESTOVANIE
www.ubytovanienaslovensku.cz
Cestovanie a poznavanie
Informácie o zariadení:

Penzión MARTINOV DVOR
Fatranská ulica 1133
013 01 Teplička nad Váhom
 
Mobil: 0903/866 020, 0911/866 020, 0948/866 020
E-mail: ubytovanislovakia@gmail.com
Web: www.ubytovanislovakia.sk
Rekreačná oblasť: Vrátna dolina
Hory: Malá Fatra
Lokalita: Horné Považie

Obrázok nie je

Poslať e-mail / Rezervácia / Voľný termín / Otázka ku službám


Zvä?ši? mapu
 
Ceny
Minimálna cena od:
€ 22.50 / lôžko 
Ceny v lete
1 osoba = 30 EUR / noc
1/2 izba = 45 EUR / noc
apartmán s mezonetovým spaním = 45 EUR / noc 
dvojizbový apartmán = 55 EUR / noc 
trojizbový rodinný apartmán s kuchynkou = 65 EUR

- všetky apartmány s možnosťou prístelky

- poplatok za psa 5 EUR 
Ceny v zime
 
- ceny sú platné celoročne
 
Zľavy
 
Stravovanie
- RAŇAJKY v cene
+ možnosť stravovania v reštaurácii penziónu 
Služby
otvorené ohnisko parkovisko reštaurácia satelit sprcha telefón turistická trasa televízor WC zvieratá kuchynka salónik
Hovoríme:
anglicky, nemecky
Kapacita vrátane prístelkov: 25 lôžok
Usporiadanie:
3x 1/2 izby
5x 1/2 apartmán a 1/2+1 apartmán
 
Vybavenie
Penzión  M A R T I N O V   D V O R *** je postavený v tôni vysokých borovíc, pod známym horským hrebeňom Dubeň, s pekným výhľadom na mesto Žilinu a jej okolie. Zároveň je ľahko dostupný z hlavných cestných smerov (Bratislava, Poprad, Ostrava), čo ešte viac umocňuje výhodnosť jeho polohy. Ak máte záujem stráviť príjemné chvíle v tradičnej slovenskej zemianskej kúrii, celkom isto navštívte náš penzión.

UBYTOVANIE
Penzión Vám ponúka ubytovanie v útulných 3 dvojposteľových izbách s balkónom a 5 apartmánoch (apartmán s romantickým mezonetovým spaním,  rodinný trojizbový apartmán s kuchynkou). Náročnejších návštevníkov určite uspokoja dva luxusné dvojizbové apartmány, pričom v jednom z nich s názvom „Ľudovít XVI“ sa prenesiete do čias výnimočnej noblesy a pohodlia. Všetky apartmány sú s možnosťou prístelku.
Príjemnú atmosféru celého penziónu umocňuje citlivo dobovo ladený interiér, vrátane originálov výtvarných diel a ostatných dekoratívnych predmetov slovenských umelcov. Pre najmenších návštevníkov je pripravený detský kútik.

STRAVOVANIE
Reštauráciu so slnečnou terasou pre približne 60 hostí zútulňuje oheň a teplo kozubu, umiestneného uprostred. Tiež štýlovo ladená banketka pre 20 hostí, s biliardovým separé, Vám vytvorí príjemnú pohodu v uzavretej spoločnosti.

Kuchyňa je zameraná výlučne na tradičné slovenské špeciality. V originálne zostavenom jedálnom lístku sa vtipne uvádza, že nechýbajú ...polievočky, niečo z maštale, niečo z chlieva, niečo z kurína, niečo pre štíhlu líniu, či aj niečo na pribratie... Zaujímavými sa už podľa názvu a pri prvom pohľade javia „medaily pána richtára“ či „guláš sváka Belina“ alebo „steak tety z Ameriky“.

Veríme, že v našom penzióne strávite len príjemné chvíle, či už ako ubytovaní hostia, alebo pri posedeniach s dobrým jedlom a všetkým čo k tomu patrí aj v rámci osláv životných jubileí, svadieb, krstín, či firemných banketov.

 
Popis okolia a zaujímavých miest
Penzión Martinov dvor sa nachádza necelé 3 kilometre od centra Žiliny pred vstupom do obce Teplička nad Váhom na trase do známej turistickej oblasti rázovitej Terchovej s vyhľadávanou Vrátnou dolinou s pokračovaním na Oravu a neďaleké Roháče. Z penziónu sú ľahko dostupné známe lyžiarske a turistické strediská Vrátnej, Veľkej Rače, Martinských holí, ako aj viaceré lokálne lyžiarske strediská (Stránik, Považský Chlmec, Višňové, atd., v okruhu do 10km od penziónu).

Rovnako vyhľadávanými miestami sú neďaleké kúpele Rajecké Teplice so svojimi termálnymi bazénmi a letnými kúpaliskami, neďaleký stredoveký hrad Strečno s historickým pozadím známej svetice Žofie Bosniakovej, niekoľko storočí mumifikovanej a uloženej v kostole sv. Martina v susednej Tepličke nad Váhom, ako aj ďalšie historické zaujímavosti a prírodné skvosty mesta Žiliny a jej okolia zovretého v prstenci hrebeňov Malej Fatry, Strážovských a Súľo
vských vrchov, Javorníkov a Kysuckej vrchoviny, s výstižným geografickým pomenovaním Žilinská kotlina.

Atraktivity okolia:  
ŽILINA (1 km) = Budatínsky zámok, kino, divadlo, Považské múzeum, Bábkové divadlo, Verejná motokarová hala, Vyhliadkové lety, Zimný štadión  
STREČNO (10 km) = hrad, plte na Váhu  
RAJECKÉ TEPLICE (22 km) = termálne kúpalisko, minigolf, kone, kúpele, sauna a masáže  
OŠČADNICA (22 km) = športcentrum (lyžovanie), kaštiel - galéria, Kysucké múzeum, Snow Paradise Veľká Rača (lyžovanie), Sun Paradise Veľká Rača, Liečebno-relaxačné vodné centrum  
TERCHOVÁ (25 km) = Vrátna dolina (lyžovanie), Horná Tižina - kone, drevená zvonica, Múzeum Juraja Jánošíka, Cyrilometodské dni (podujatie), Jánošíkové dni (podujatie), Psie záprahy (podujatie), Jánošíkové diery, Štefánová, 4-kolesové motorky  
RAJEC (30 km) = termálne kúpalisko, múzeum  

 
 
Posledná aktualizácia dát: 18.10.2012